Google Image Swirl !

Google Lab sonuçlarından çıkan bilgilerle yapılan Google Image Swirl adlı servisini duyurdu. Aramaların artık daha semantik hale geleceğinden hiç kimsenin şüphesi olmadığı günümüzde Google’da geliştirmiş olduğu semantik resim arama motorunu gün yüzüne çıkardı. Google Image Swirl sonuçlarına göre resimler çok daha alakalı çıkıyor. Örneğin ben bir çiçek resmi arattığımda dikkatimi çeken en büyük hususlardan biri pembe renkli çiçeğin yanında pembe, sarı çiçeğin etrafında sarı çiçekler yer alıyor. Şimdilik sadece 200.000 kelimede sonuç gösterebiliyor. Ama gelecekte bütün kelimelerde gösterecek şekilde ayarlanacağı belirtilmiş. Ayrıca kelimeyi yazınca google gene size öneri babında kelime öbekleri sunuyor. Google artık olayı iyice şova dökmüş. Ne diyelim bize de kullanması düşer 🙂

MSN Hata Kodu 81000306 ve Çözümü

Bu hata genelde bilgisayarınızın internetle ilgili bir sorunu olduğunda ortaya çıkar. Diyeceksiniz ki internet bağlantım yoksa ben nasıl aratıp da şu an bu yazıyı okuyabiliyorum? İşte zaten internetiniz yoktur demiyorum sadece ttnet’in msn’le ilgili bir sıkıntısından dolayı. Böyle durumlarda Msn’nin durumunu buradan kontrol edebilirsiniz. Eğer buradan baktığınızda durumunuzda problem var ise bunu modemi falan kontrol ederek gidermeye çalışın.

İkinci yol olarak da Messenger programının sekmelerinden araçları tıklayın oradan seçenekler. Daha sonra solda menü gözükecek onun en altında bulunan bağlantıya gelin. Sonrada bağlantıdan gelişmiş ayarları açın ve SOCKS alanını temizleyin daha sonra da iki kez kaydet diyip çıkın. Problem halen devam ediyorsa diğer adıma geçin.

Eğer vista kullanıyorsanız çalıştırı admin olarak çalıştırın. Bu da tüm programlardan donatıları açın oradan da çalıştıra sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyin. Daha sonrada çıkan siyah ekrana netsh interface tcp set global autotuninglevel=disabled   yazıp enter’a basın. Böylece msn’e tekrar girmeye çalışın eğer giremiyorsanız hata buradan kaynaklanmıyor diyerek eski haline alın. Aynı siyah ekrana netsh interface tcp set global autotuninglevel=normal yapıştırıp çalıştırın.

Son olarak eski msn sürümü kullanıyor olabilirsiniz. Bu yüzden msn sürümünüzü güncellemeniz gerekmektedir. Eğer halen problem yaşıyorsanız burada belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Windows 7 Activation Crack uyarısı

Geçtiğimiz ay satışa çıkarılan windows 7 için crack aramaları başlamış. Uzun zamandır takip ettiğim bir konuda ziyaretçileri birkaç hususta bilgilendirmek gerektiğini düşündüm. Malumunuz kullanıma hazır olarak piyasaya çıkınca internette çok fazla kullanıcının crack aramalarına girdiğini gördüm. Açıkcası üniversite öğrencisi iseniz bu tür aramalar yapmanız gerekmiyor gibi. Geçtiğimiz günlerde bahçeşehir üniversitesinde okuyan bir arkadaşımın windows 7’yi bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencilerine ücretsiz olarak dağıttığını söyledi ki bence çoğu üniversite bu şekilde yapmalıdır (belki yapıyorlardır ama bilemiyoruz tabi)

İşin diğer bir boyutu Microsoft crack’li kullanmaya çalışan kullanıcıları uyardı. Söz konusu uyarıda geçen iddaa aslında hepimizin bildiği crack, serial, key dağıtan sitelerden bilgisayarınıza trojan, keylogger bulaşabilmesidir. Daha da önemlisi belkide indirdiğiniz crack içerisinde sizin farkedemeyeceğiniz (patch) zararlı yamalar bulunabilir ki kendi elinizle bilgisayarınızı sanal aleme açmış olabilirsiniz. Aman dikkat!

Hlc Hotel ve tatil köyü !

Bundan 3 ay önce yazmış olduğum bedava tatil adlı yazısının altındaki yorumları bir açıklama getirmek için bu yazı yazıyorum. Son yorumda da belirtildiği üzere

ben buradan bu işi iyi bilen varsa onlara seslenmek istiyorum.yazılan adresleri veya bilgisayarları ortaya çıkarabilecek kişiler varsa araştırsın.buradaki bu yorumlar genelde aynı ağızdan yazılıyor belli.ya 1 kişi oturup adını değiştirip değiştirip yazıyor.yada birkaç kişi.ben bunların hiçbirine inanmıyorum.

Gerçekten olumlu yorumların hepsi neredeyse aynı kişilerin, istenildiği takdirde aleni olarak “ip adreslerinden ikametgah bilgilerini ” buradan ifşa edeceğim.
İbret olsun diye bir üyenin tamamen kolpa isimlerle ve maillerle yazmış olduğu tüm yorumlardaki isimleri listeliyorum!

theeuphrates – İbrahim Uzun – tugay ç. – GÖKMEN – Murat – Burçin – Canan – MESSİ DOGO ARGENTİNO. Şuraya bakar mısınız 8 farklı isimden farklı kişiliklerle! yorum yapmışlar. Böyle daha karakteri daha oturamamış kişileri esefle kınıyorum. Eğer gerçek mağdurları bu şekilde rencide etmeye veya aksini söylemeye devam edecek olurlarsa sitemizin hukuki işleriyle ilgilenen avukat‘ımız aracılığıyla suç duyurusunda bulunacağımızdan şüpheleri olmasın.