Google position finder Gopof.com

Çıktığı günden bu yana kullandığım gopof.com türkiyede ziyaret edilen ilk 500 site sıralamasına girmiş. Tebrik etmek lazım böyle işleri zira hakikaten muazzam çalışıyor. Bazen sıralamada hatalı sonuçlar çıkıyor olsa da bu tamamen google servisinin çok fazla serveri olmasından dolayı. Sonuçlar neticede tek bir serverdan yanıtlanmadığı için bazen aradığınız kelimede farklı yerlerde olabilirsiniz. Sitedeki amaç tamamen açık ve net. Siteniz hangi kelimede google.com’da google.com.tr’de kaçıncı sırada olduğunuzu görebilirsiniz. Saçma sapan reklamlar açılmaması ve tasarımın çok sade olmasından dolayı ayrıca eburhana teşekkür ediyorum.

WordPress 2.9.1 Sürümü Çıktı. Lütfen Güncelleyiniz!

WordPress 2.9 sürümü çıkalı henüz 15 gün bile olmamasına rağmen bu sabah 2.9.1 sürümüne güncellememiz için uyarı vermeye başladı.WordPress 2.9 sürümünü milyondan fazla kullanıcının indirmesi üzerine çok fazla geridönüş aldıklarını söyleyen WordPress ekibi 2.9.1 sürümünü yayınlamakta gecikmedi. Tabi her kullanıcının sunucusu farklı olduğundan dolayı bazı özelliklerin çalışmadığından bahsedilmiş. Zamanlanmış yazılar ve pingback gibi fonksiyonlar bazı hostlar ile uyumlu değilmiş. Eğer böyle sıkıntılarınız var ise Araçlar/Güncelle menüsünden otomatik olarak sürümü yükseltebilirsiniz. Görünen o ki güncellemenin amacı güvenlikten ziyade host problemi dilerseniz sizin böyle sıkıntınız yok ise sürümünüzü güncellemenize gerek yok.

Toshiba mini NB205

Laptopmag ve Pcmag.com editörlerinin seçimi olan toshibanın nb205 serisi dizayn olarak fevkalade gözüküyor. Tuş takımı olarak da pek sıkıntısı yok gibi olan mini netbook’u açıkçası çok beğendim. Henüz birebir inceleme fırsatım olmadı ancak amerikadan geldiği vakit inceleyip daha detaylı inceleme yazısı yazmayı düşünüyorum. Ancak ilk etapta gözüme çarpan birkaç özelliğinden bahsetmek gerekirse netbook oldukça zarif gözüküyor. 250 gb lık harddiskiyle şimdiye kadar ki olan netbook serilerinin neredeyse en büyük kapasiteli olanı diyebiliriz. İşlemcisi N280 de netbooklarda artık klasik hale gelmeye başladı. 1 gb ramin yanında dört farklı rengini gördüm. Mavi, beyaz, pembe ve siyah seçenekleri açıkcası ben beyazı beğenip onu almıştım. Ayrıca bazı sitelerde aralardaın fiyat farkı da mevcut. Birkaç gün öncesine kadar microsoft store da bu ürün yaklaşık 125 dolar indirime girmişti. Umarım beklediğim kadar kaliteli bir alettir. Unutmadan 9 saat şarjı gidiyor olması da apayrı bir güzellik.

Asus eee Pc 1000ha

Blogumu ilk açtığım zamanlarda arkadaşlarımdan bir tanesi 1 haftalığına kullanmam için LG X110 10-inch Notebook vermişti.Daha sonra bu laptop ilgili bende izlenimlerimi paylaşacaktım ne yazıkki araya türlü türlü şeyler girdi,yazı kaldı malasef.Dün gece başka bir arkadaşım sayesinde eee pc 1000h ile kullanma fırsatı buldum.Bu sefer izlenimlerimi vakit geçirmeden buraya aktaracağım.Tabi aktarmadan önce epey bir google’da araştırma yapmış oldum orada okuduklarımdan da bahsedeceğim.

Teknik olarak özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekirse ;
10 inç,80GB/160GB HDD,1.45 kg atom işlemci 1.60,1 gb ram daha fazla.. Devamı Asus eee Pc 1000ha

Hoşgeldin 2010!

Geçen sene (16 aralık) bi hevesle başladığım blog yazma eylemini daha sonra beceremediğimi farkettim ancak wordpress tabanlı site açmaktan vazgeçmemiştim.  Kişisel blog yazmaktan vazgeçmiştim bunun yerine  her telden çalan ve herkese hitap edebilecek bir site yapmayı düşünüyordum . Lakin bunun olabilmesi için bazı şeyleri değiştirmek gerekiyordu en basitinden yeni bir domain. O zamanlar eski bir domainin sub klasöründe kurduğum sitede yazıyordum. Bu yüzden yeni bir isim düşünmeye başlamıştım.  Oraya şubat ayında da yazmayı bırakmıştım. İsim düşünürken en azından dar kapasitede birşey olmamalı diyordum ve haziran ayında turkcekaynak.net domainini aldım. Tabi herşey istediğiniz gitmeyebiliyor. Hergün birkaç yazı yazma hedefimden çok kısa sürede vazgeçtim hem çok yeni olduğundan ziyaretçi gelmiyordu ve bu yüzden insanın yazası da gelmiyordu. Host sıkıntıları da cabası. Tam yazıyı bitirip yayınlamak üzereyken sunucu bir anda kapanıyordu tabi herşeyi baştan alma durumunda kalıyordum ki hiçbir zaman tekrar yazmayı denemedim yaptığım tek şey malasef bilgisayarı kapatmak oldu 🙂 En sonunda sunucuyu değiştirmeyi karar verdim en azından turkcekaynak.net için farklı bir yer aramaya başladım ve eylül sonuna doğru şu an bulunduğu yer olan byethost.com’a taşındım hem çok ucuzdu 2.99 dolar hem de bir arkadaşım orayı kullanıyordu ki benim sitem onunkinin yanında yavru kalırdı. Madem onunki babalar gibi çalışıyorsa bizimkide çalışır dedim ve bunu eyleme geçirmem uzun olmadı. Şu ana kadar üzerinden neredeyse 4 ay falan geçti ve hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım açıkcası. Diğer yere ne oldu diye soracak olursanız malasef halen orada barınan sitelerim mevcut ve neredeyse hergün destek maili atmak durumunda kalıyorum. Oradan komple taşınma işini de en geç bu sene sonunda yapmayı planlıyorum. Orada yaşadığım sıkıntıları ve yeni yer ile ilgili görüşlerimi ilerleyen zamanlarda başka yazılarda paylaşacağım. Devamı Hoşgeldin 2010!

Wirofon bağlantı hatası ?

Türk telekomun hizmeti olan wirofondan ve yıl sonuna kadar olan kampanyasından daha önce bahsetmiştim. Bu aralar ziyaretçilerden wirofona bağlanamadıkları hakkında şikayet var. Daha önceleride gerek 403 hatası olduğundan gerek “ses gelmiyor” gibi hatalarla karşılaştıklarından bahsetmişlerdi. Şimdilerde ise wirofon bağlantı hatası veriyormuş. Bunun sebebi muhtemelen yeni yıla girdiğimiz için artık bedava arama hakkı olmadığı için olabilir. Çünkü türk telekom ödenmeyen fatura için anında 10 saatlik aldığımız vınn modelini engellemişti. Açıkçası türk telekom bu sorunları aşabilecek kapasitede bir kurum, ancak problemi halen giderememeleri ise şaşırtıcı. Eğer halen sorun devam ediyorsa en yakın ttnet bayisine uğrayın veyahut 444’li numarasını arayıp sormakta fayda var.