Formspring neden kullanılır?

Yakın geçmişimizin popüler alanlarından biri de formspring.me sosyal ağıydı. Şimdilerde eskiye nazaran pek kullanılmıyor olsa da (en azından bizim ülkemiz için veyahut da sosyal medyada gördüğümüz kadarıyla) gene de hatrı sayılır bir kullanıcısı halen kullanıyor. Peki bu kullanıcıların formspring.me yi kullanmasının sebepleri nelerdir, hangi amaç için kullanıyor olabilirler? Çok kısa olarak da formspring.me nedir diye bahsetmek gerekirse, herhangi bir insanın üye olmadan bile kayıtlı kullanıcılara soru sorabileceği yer. Siz aklınıza esen herhangi bir kişiye sormak istediğiniz soruyu formspring.me ye üyeliği varsa eğer sorma imkanına sahip olduğunuz mekan. (Yazıyı yazarken aklıma geldi, aslında insanlar üye olmalarına gerek olmadan onlara soru sorabilme şansımız olsaydı? Eminim daha fazla tutulur, ancak soru sahibine soruyu ulaştırmak sitenin kendisine düşen bir vazife olacaktı ki bunun altından da pek kalkınabileceğini sanmıyorum. )

Devamı Formspring neden kullanılır?

Hayat 3.0

Ferruh Mavituna’nın Hayat 2.0 yazısını okurken, acaba bir gün gerçekten düşündüğü şeyler olur mu, yoksa hayatımız darmadağın 2.0 olarak kalır mı? Açıkçası düşledikleri insanlığın faydası için çok ama çok yararlı olacak şeyler. Şu an sadece network sahiplerinin işine yarayan bizim istatistiklerimizin birgün bizim elimize geçmesi durumunda ciddi manada hem zaman kazandırıcı olacak hem de denenmiş birşeyi tekrar denememiş olacağız. Sonuçta hayatımız Şu an neden bizim elimizde değil çünkü sosyal ağlar birbirinden o kadar dağınık ki hepsi bir yerde buluşturabilecek bir ortam malasef henüz yok.

Devamı Hayat 3.0

Friendfeed geliştirilmeli!

Facebook tarafından geçtiğimiz sene alınan Friendfeed’in artık daha fazla geliştirilmeyeceğini okumuştum. Geçenlerde de şu an Facebook CTO’su konumunda bulunan Bret Taylor (Friendfeed kurucusu) geliştirilmeyeceğini sadece bu düzenle devam edeceğini yineledi ve kapanma riski olmadığını da belirtmiş. Peki friendfeed bu hızla giderse bi yere toslamaz mı? Yoksa hali hazırda kendi piyasasında monopol olduğundan dolayı tekelciliğe devam edebilir mi?

Devamı Friendfeed geliştirilmeli!