Google fflick’i satın aldı

Google daha öncesinde aldığı youtube’u geliştirmek amacıyla şu an yayında olan twitter tabanlı sinema tavsiye servisi fflick‘i satın aldı. (Satın alma haberi fflick anasayfasında duyurulmasına rağmen fiyat konusunda herhangi bir açıklama yok ancak yabancı web servislerde 10 milyon dolar gibi bir meblağdan bahsediliyor) Satın alımın duyurulmasından sonra fflick’in ansayfasında da anlaşılacağı üzere youtube gibi vidyo servisini de işin içine katarak daha büyük bir servis haline getirecekler gibi duruyor. Peki neydi fflick’i bu kadar değerli kılan şey, Google 10 milyon dolar gibi bir parayı ödedi?

Devamı Google fflick’i satın aldı

Webrazzi.com ve boş içerik!

İnternet dünyasıyla içli dışlı olup da (tabi ki interneti sadece msn, facebook’dan ibaret olduğunu sanmayan) webrazzi.com’u duymayan yoktur herhalde. Bilmeyen varsa eğer ekim 2010 forbes dergisi kapağına bakmasını öneririm. Peki neden okunmalıydı webrazzi? Çünkü, alım satım haberlerinden tutun da ingilizcesi olmayanlar için internet girişimlerini takip edebilme adına tek kaynak diyebilirim. Hatta internet üzerinden girişim yapmak isteyen yakın çevremden insanlara bile önerdiğim bir siteydi webrazzi. İnsanlar en azından oradan okudukları bilgilerle dünyada neler döndüğünü öğrenebiliyorlar. Ayrıca sadece yabancı alım satım değil türkçe projelerden de sıklıkla bahsediliyor. Ek olarak, eğer bir internet girişiminiz varsa ve daha fazla kullanıcıya duyurmak istiyorsanız webrazzi de tanıtımınızın olması size çok getirisi olacaktır. Her projeyi tanıtıyorlar mıdır bilemiyorum ama iletişime geçip denemekte fayda var.

Devamı Webrazzi.com ve boş içerik!

Google ad planner nasıl kullanılmalı?

Google’n birkaç sene öncesinde beta olarak başlattığı google ad planner 2 ay evvel ilk defa Top 100 adında türkiye’de en fazla ziyaret edilen siteleri listeledi. Bu yüzden google ad planner’in ülkemizde daha çok kullanılacağını düşündüm ve nasıl bu araçtan maksimum verim alınabilir ki diyerek bulunan verileri nasıl algılamamız gerektiğini yazalım istedim. Listeden herhangi bir siteyi yeni sayfada açarsanız o site ile alakalı birçok detay bulabilirsiniz. Bu detaylarda neler var? sitenin içeriğine göre kategorize edilmesi, ziyaretçi sayısı hakkında bilgi, ziyaretçilerin başka nereleri gezdiği ve nelerle ilgilendiği son olarak o sitenin hangi google reklamları yayınladığı.

Devamı Google ad planner nasıl kullanılmalı?