Adobe Air nedir, ne işe yarar ? İndir!

Uzun zamandır okuyucularla paylaşmak istediğim uygulamalardan bir tanesi de Adobe Air idi. Uygulamanın varlığından ilk haberdar olduğum zaman  worpdress comments moderatorü keşfetmeme denk gelir.  Bu eklentiden kısaca bahsetmek gerekirse  masaüstünüze kurduğunuz plugin sayesinde blogunuza gelen yorumlarınızı an itibariyle sağ alt köşede bulunan saatin yanında beliren ikondan takip edebiliyordunuz bu sayede gelen yorumları oradan okuyup onaylayabiliyordunuz. Açıkçası bu eklentinin çalışması için her ne kadar Adobe Air gerekli olsa da işlevsel olarak tam anlaşılmıyordu. Peki nedir bu adobe air ?

Adobe Air web uygulamalarının bir nevi masaüstüne inmiş hali denilebilir. Normalde bir siteye internet tarayıcısı ile ulaşacağımıza bu uygulama ile rahatlıkla kontrol edebiliyoruz. En önemli örnek ise friendfeed idi.  İşte o zaman ne kadar kullanışlı ve ne kadar elzem bişi olduğuna kanaat getiriyorsunuz.

Peki Adobe air bu durumda ne işe yaradı ?

Kurmuş olduğunuz uygulama sayesinde friendfeed hesabınızda takip ettiğiniz insanların yorumları bilumum tartışmalar sizin ekranınıza hemde anlık olarak! yansıyor. Yani takip ettiğiniz insanlardan birinin yorumu aynı msnden ileti gelir vaziyette sağ altta beliyor ve böylece friendfeed’i sürekli yenilemek ve internet üzerinden takip etmenize gerek kalmıyor! Aslına bakarsanız bunlar hiçbirşey piyasada öyle yapılmış şeyler var ki dudak ucuklatan cinsten. Sizleri daha fazla merakta bırakmayıp en kısa zamanda kullanılması gereken 10’a yakın uygulamayı seçip sizlerle paylaşacağım!

Unutmadan nereden indirebilirim diyorsanız kendi sitesinden son sürümü 1.5.2 download edebilirsiniz!