Avea harbi tarife

Geçtiğimiz günlerde kullandığım öğrenci paketinden avea’nın değişik bir tarifesine geçmeyi düşünüyordum. Yaptığım araştırmalar sonucunda benim için uygun en iyi tarifenin avea harbi tarife olduğunu gördüm ve ona geçmeye karar verdim. Açıkçası 1 aya yakındır kullanıyorum ve çok memnun kaldım. Diğer insanların da bu tarife hakkında bilgilenmesi adına nasıl yapıldığına, ne kadar kullanışlı olduğuna değineceğim.

Bundan önce kullandığım tarife avea genç tarifesi idi. Normalde mobil öğrenci olan hattım nasıl olduysa bu tarifeye geçiş yapmıştı ve çok rahattı! Nasıl bir katakulli döndü de biz o tarifeye geçtik halen bilinmeyen bir durum. Neyse her aramamda 50 kuruş düşüyordu 10 dakika konuşsam da konuşmasam da ve bana sağladığı en büyük fayda! güya 30 lira yükleyince vermiş olduğu 180 dakika avea içi paket pardon bunu da 120 dakika yapıp her yöne yapmışlar. Aveadan yemiş olduğumuz habersiz kazıkların ikincisi olmuştu.

Baktım her aramamda 50 kuruş düşüyor tabi diper operatorler de 40 kuruş gibi fahiş fiyattı. Dedim bu böyle olmayacak ya en alt limitlisinden sınırsıza geçeyim veyahut da adam akıllı söyle dakikalı birşeye geçmem benim için faydalı olacaktı derken şu an bulunduğum avea harbi tarifesine geçmiş oldum. Ve çok da iyi yapmışım diyorum.

Bu harbi tarife kimler için faydalıdır?

Her gün en az iki kişiyi arıyor iseniz ve aradıklarınızda çok konuşmuyorsanız, mesaj yazmayı sevmiyorsanız gittiğiniz yerde neredesiniz diye mesaj atmak yerine 30 saniye arayıp konuşma taraftarı iseniz. En önemlisi gerçekten öğrenci iseniz! Aslında Mobil öğrenci tarifesi varken öğrencinin burada ne işi var diyebilirsiniz. Ama final zamanı falan nerede çalışıyoruz diye sürekli mesajlaşmak yerine 3 5 kişiyi çok kısa sürede arama taraftarı iseniz, bu tarife tam size göre!

Avea harbi tarifenin özellikleri nelerdir?

Hergün saat 20’de (akşam 8’de) hattınızdan 80 kuruş düşer ve saat 00’da (gece 12 olunca) 100 dakika yüklenir. Eğer sms kullanıyorsanız günlük 20 kuruş karşılığında size 30 adet sms veriyor. Eğer internet de kullanıyorsanız bi 20 kuruş karşılığında ise 5 mb internet paketi alabiliyorsunuz.

Tarifenin ücretlendirilmesi nasıl?

Günlük verilen 100 dakika akşama kadar sizin avealılarla görüşmeniz için yetecektir. Eğer yetmezse ki bu durumdan sonrası biraz pahalı oluyor dakikası 20 kuruşa görüşüyorsunuz. Dakikaların düşmesi 30 sn periyotlarla belirleniyor ha 1 saniye ha 17 saniye konuşun bakiyenizden 30 saniye kesiliyor. Diğer operatörleri aramanın da dakikası 20 kuruş ki diğerlerinde 50 kuruş!

Tarifeye nasıl geçebilirim?

Harbi yaz 6363’e sms atarak geçebilirsiniz. İlk geçişlerde kontürlü hatlardan 6 lira kesiyorlar bilginiz olsun ve buna karşılık o gün kullanılmak üzere 60 dakika veriyorlar. Bu şekilde tarifeye geçişiniz tamamlanmış oluyor. Eğer sms almak isterseniz Sms yaz 2233’e gönder,5 mb İnternet paketi almak isterseniz İnternet yaz 2233’e yollamanız yeterli. Sık mesaj yollayan biriyseniz sms paketi almanız tavsiye edilir, yoksa tek mesaj bile 50 kuruşa tekabül ediyor.

Harbi Tarifesi nasıl iptal edilir?

Aboneler SMS paketlerini iptal etmek için İptal SMS yazarak 2233’e mesaj göndererek, 5 bmlık internet paketini iptal etmek için, İptal internet yazarak 2233’e mesaj yollayarak ücretsiz olarak halledebilirler. Paket alım ve iptal işlemleri gece 12’den akşam 8’e kadar gerçekleştirilebiliyor. Tarifeyi komple iptal etmek için geçmek istediğiniz tarifeye başvurmanız durumunda iptal olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *