Facebook kapatmak istiyorum

Facebook hesap kapatma adlı yazımı çok uzun zaman önce yazmıştım. Yazımda kapatma işlemini nasıl yapacağımızdan bahsetmiştim. Bu sefer neden facebook adresini kapatmak istiyoruz onlara değineceğim. Her geçen gün facebook da geçirilen süre ve üye olan insan sayısı artmasına rağmen sayıları azımsanmayacak kadar olan kullanıcı kesimi de face adresini kapamak istiyor. Halen neden facebook’a face derler onu da anlamış değiliz. Peki neden facebook adresini kapatmalıyız ?

Örneğin geçenlerde yaptığı gereksiz güvenlik ayarından ötürü çoğu kullanıcının profili gezilebilir durumda. Yani siz çoğu insanın resimlerine rahatlıkla bakabilirsiniz. Güvenlikden dolayı facebook kapatan çok insan gördüm. Olur olmadık her insan sizi ekliyor, profilinize saçma sapan şeyler yollayabiliyorlar. Yada acayip grup davetiyeleri falan geliyor. Mazallah üye olduğunuz gruptan dolayı bile başınıza iş açılabilir !

Ayrıca hesabınızı sadece dondurabiliyorsunuz, silme imkanı vermediği için şöyle bişi yapabilirsiniz. Hesabınızı kapatmadan önce isim soyisim değiştirip öyle kapatın. Hatta kapatmak istemeseniz bile isim soyisim değiştirmenizde fayda olacaktır. Zira google’da arama yapılınca en önce facebook profiliniz çıktığı için diğer insanlar sizin hakkınızda gereksiz detaya sahip olabilirler. Kapatma işleminde sorununuz olursa yorum olarak belirtebilirsiniz.