Facebook fan sayfası için varış sayfası

Gün geçtikçe hayatımızın daha da anlamlı bir parçası haline gelen facebook da bulunan fan sayfalarından haberi olmayan yoktur herhalde. Her ne kadar güzel ülkem Türkiye’de bu sayfalar tam manasıyla kullanılamıyor olsa da Amerika’da oldukça işlevsel kullanılıyor. Baktığınızda çoğu ünlü şirketin (internet mecrasındaki yeri sıkı olanlar diye daraltalım) facebook sayfası mevcut ve olabildiğince burayı kullanmaya çalışıyor.

Peki burası o kadar önemli mi neden şirketler burası için ayrı bi özen gösteriyorlar derseniz eğer, 21 temmuz 2010 itibariyle 500 milyon yani yarım milyar kullanıcıya sahip olan bir dev platformu kullanmamak biraz abes olur sanırım. Bu kadar kullanıcı varken tabiki alalede bi sayfa sunmak olmaz, kullanıcıyı etkileyebilecek  tasarımı olan bir sayfa ile karşılamak çok mantıklı. Designm.ag adlı sitenin beğenmiş olduğu 12 adet karşılama sayfasını aşağıda bulabileceksiniz;

Victoria’s Secret Coca Cola Adidas Red Bull Kit Kat Gary Vaynerchuk Toyota Mashable Taco Bell Louis Vuitton Gap NBA

Bu sayfalara bakılarak çok kreatif sayfalar oluşturulabilir, çoğunda bazı özellikler ortak olarak kullanılmış, vidyo mesela. İlerleyen yazılarda ilham alınabilecek bu tarz sayfaları detaylıca inceleyebiliriz.