Facebook reklam engelleme Google Chrome

Canımızı sıkan facebook reklamlarının nasıl kaldırılacağından daha önce bahsetmiştik, lakin facebook reklamları nasıl kaldırılır adlı yazımızda sadece mozilla firefox için geçerliydi. Bu yazımızda ise Google Chrome’da nasıl engelleyebileceğimizi sağlayan eklentiden bahsedeceğim. Yapmamız gereken Facebook Tweaks adlı eklentiyi google chrome’a kurmak böylece reklamlar yerine sayfamız o alana doğru daha da genişliyor. Ayrıca bu eklenti facebook sayfalarımızın google chrome’da daha hızlı açılmasınada yarıyor. Eğer internet bağlantınız zayıf kalıyorsa bu eklenti tavsiye edilir.

Facebook reklamları nasıl kaldırılır ?

Facebookdaki bazı reklamlar sıkıntı vermesi hasebiyle bu konuyu araştırdım,en sonunda bulduğum bir scriptle bu reklamlardan kurtulmuş oldum.

Öncelikle bilgisayarınızda web browser olarak mozilla firefox‘un yüklü olması gerekmektedir.Daha sonrada scriptin mozilla’da çalışabilmesi içinde Greasemonkey adında ufak bir plugin/eklenti kurmanız gerekmektedir.Eklentiyi kurmak için add to firefox demeniz yeterli.Son aşamada ise buraya girerek scripti plugine kurarsınız, tamamen etkinleşmesi içinde mozillayı açıp kapatmanız yeterli.İşlem tamamdır.Artık facebook reklamları internet tarayıcınızda gözkmeyecektir.

Verdikleri değerli bilgiler için İngilizce kaynaka ne kadar teşekkür etsek azdır.