İnternetten bedava telefon görüşmesi ! Foxfon

2007 senesinin popüler programı foxfon bugünlerde geçmişini mumla arıyor! Daha önceleri ücretsiz olarak insanların sabit hatları aramalarına izin veriyordu. Gerçi en fazla bir hesap ile 5 dakika konuşabiliyordunuz ama günümüzde kimsenin kimseye karşılık beklemeden iş yapmadığı bu dönemde bence bu bile çoktur.

Peki foxfon ile bedava nasıl telefon görüşmesi sağlanabiliyordu ?
Aslında çok basitti internet tarayıcısı olarak firefox kullanıyor olmanız gerekiyordu ayrıca basit bir eklenti indirip kurmanız kafi idi. Daha sonra hesap açıyordunuz ve bu esnada girdiğiniz mail adresine pin kodu geliyordu bu şekilde register işleminiz tamamlanmış oluyor. Bundan sonra dilediğiniz sabit numaraları toplam da en fazla 5 dakika görüşebilecek şekilde arayabiliyordunuz.

Sene 2009 eylül, artık foxfon ne download ediliyor ne de install. Şimdilerde foxfon sitesi satılığa çıkarılmış. Tabi bunu ilk başta anlamayan necip türk milleti insanımız bulmuş olduğu iletişim formu ile kayıt olmaya çalışıyor. Halbuki adamlar siteye teklif verecek insanların onlara ulaşabilmesi için iletişim formu yapmış. 🙂 Yani artık foxfon bitmiştir internetten bedava görüşme yapamazsınız!