TTNet Geleceğini Netleştir!

Ttnet ile geleceğini netleştir adlı projenin tanıtımı bugün (21 Nisan) Boğaziçi üniversitesindeydi. Konferansı 41 üniversitede yapmayı planlayan Ttnet ve Pda danışmanlık şirketi 22. yer olarak bizim okulu seçmiş. Katılıp katılmama arasında gidip gelirken, bazı arkadaşlar ttnet’in yapacağından ne olur gibisinden düşünüyordu kimisi de konferansta anlatılacak konu başlıklarından dolayı gidip birkaç kelam dinleyelim taraftarıydı, sonunda birkaç saatlik de olsa katılmaya karar verdik. Özellikle okulda dağıtılan broşürün altında şu yazması;

Önemli Not: Bu etkinliğin gerçekleştiği her üniversitede izdiham yaşanmıştır. Ayakta kalmamak için 30 dakika önce gelmeniz tavsiye edilir.

bizi daha da cezbetmişti hakikaten böyle bir rağbet olacak mıydı? Zaten demir demirgin salonuna gider gitmez ilk işimiz izdiham var mı yok mu diye bakmak oldu. Çünkü biz biliyorduk ki bu etkinlikte de böyle bişi yaşanması söz konusu değildi tam aksine salon umarım dolar da konuşmacılar geldiklerine pişman olmaz diyorduk. Daha önceki event’larda da gördüğümüz üzere (bkz. Google’n baş ekonomisti gelmişti) böyle bişi için mümkünatı yok boğaziçi öğrencisini toplayamazsınız. Etkinliğin okul ayağı olan Compec Bilişim kulübüne de böyle bir mekanı seçmelerinden dolayı takdir ettim. Daha büyük salonu imkanı yok dolduramazlardı. Ama sanılmasın ki etkinlik kalitesiz de tam aksine beklediğimizin üstündeydi diyebilirim. Yada etkinlikten hiçbir beklentimiz olmadığı içinde olabilir 🙂 Son olarak konuşan Abdülkadir ÖZBEK’in söylediklerinden anlaşılacağı üzere; ”bize buranın da dolmayacağını belirttiler ama siz genede buraya gelip bizi dinlediğiniz için teşekkür ederiz.” haklı çıkmış olduk.

Etkinlikte yapılan konuşma konularını detaylı olarak tek tek yazmayı istediğim için burada sadece konuşmacıların ve konuların adlarından bahsedip hızlıca burayı geçiyorum.

Konferans – 21 Nisan 2010 – TTNet Ürün Geliştirme – Ali Servet EYÜBOĞLU (İnternet, mobil ve bilişim dünyasında son gelişmeler, Sosyal ağlar ve sosyal medya kavramı, Dünyada web 2.0 ve web 3.0 trendleri, İnternet girişimciliği ile ilgili Türkiye’den ve Dünya’dan başarı öyküleri

– PDA Danışmanlık Eğitmeni Hakan TURGUT ve Canten KAYA (Kendini en iyi şekilde nasıl anlatırsın, CV yazma, Mülakat teknikleri, Etkili konuşma ipuçları)

– PDA Danışmanlık Genel Koordinatörü Abdülkadir ÖZBEK (Hafızanı güçlendir, hafıza teknikleri gösterisi, onlarca maddeyi tek duyuşta hafızaya alma, isim ve yüz hafızası teknikleri, dersleri hafızaya kodlama)

Son olarak friendfeed’de paylaşımlarından tanıdığım Ömer KARAPINAR‘ı etkinlikte görmek fakat o mu değil mi diyip çelişkiye düşüp yanına gitmeyerek tanışamamanın üzüntüsüyle yazımızı noktalıyoruz. Halen üniversitesinde bu etkinlik yapılmamış olan arkadaşlara ısrarla tavsiyem ne olursa olsun vaktinizi ayırıp bu etkinliğe mutlaka katılın. Almasını biliyorsanız eğer size çok şey katacaktır.