HLC Kuşadası Bodrum bedava tatil !

Dün teakolik’in blogundaki yazıları okurken yanımdaki arkadaş dur dur bedava tatil yazısını okuyalım belki bizim başımıza gelenden bahsetmiştir dedi. Meğer HLC adlı tatil köyü yada devremülk satan firma ! insanlara bedava tatil diyip kandırıyormuş. Bahsi geçen yazıda anlatılan olayın aynısı afyonda bizim arkadaşlarında başına gelmiş ve birazda internette araştırma yaptığımızda çok sayıda kişinin malasef mağdur olduğunu öğrendik.

Taktik her yerde aynıymış;
Öncelikle sizi bir yerde kıstırıp zorla anket yaptırıyorlar bu yer sokak oluyor akışveriş mağazası oluyormuş, hemen ardından anket yapan kişi (genelde öğrenciyim diyip yaklaşıyorlarmış) hemen insanlara dadanıp işte böyle böyle tatil köyümüz var diyip insanları toplantı odası gibi bir yere tanıtmaya götürüyorlarmış. Daha sonrada insanları markaja alıp daha düşünmelerine bile fırsat verilmeden ellerindeki sözleşmeyi imzalatıyorlar. Buraya kadar herşey normal gözüküyor çünkü bu davranış biçimide o firmanın stratejisidir diyip geçilebilir ancak sözleşmeyi çok iyi okumak gerekiyor ki sizinde tatiliniz heba olmasın !

Hatta örnek olsun diyerekten birisininde yorumunu eklemekte fayda var;

”X” bedel diyerek hiçbir fark ödemeden tatil yapabileceğimizi,ayrıca RCI sistemi denilen değişim programı ile Dünya’nın pek çok 5 yıldızlı ve kaliteli otel veya tatil köyünde az bir fiyat farkı ödeyerek tatil yapabileceğimizi söylediler ve bu kazığı bize bir düşünce bombardımanına tutarak sattılar.Ancak bunların 2 tesislerinin olduğunu(”Ömer Termal” , ”Kuşadası HLC Tatil Köyü” ) ve RCI sistemiyle de anlaşmalarının olmadığını,5900 euro değerindeki sözleşme, otobüse binerken elime verildikten sonra otobüste okuduğumda ve internette araştırdığımda öğrendim.