Hlc Hotel ve tatil köyü !

Bundan 3 ay önce yazmış olduğum bedava tatil adlı yazısının altındaki yorumları bir açıklama getirmek için bu yazı yazıyorum. Son yorumda da belirtildiği üzere

ben buradan bu işi iyi bilen varsa onlara seslenmek istiyorum.yazılan adresleri veya bilgisayarları ortaya çıkarabilecek kişiler varsa araştırsın.buradaki bu yorumlar genelde aynı ağızdan yazılıyor belli.ya 1 kişi oturup adını değiştirip değiştirip yazıyor.yada birkaç kişi.ben bunların hiçbirine inanmıyorum.

Gerçekten olumlu yorumların hepsi neredeyse aynı kişilerin, istenildiği takdirde aleni olarak “ip adreslerinden ikametgah bilgilerini ” buradan ifşa edeceğim.
İbret olsun diye bir üyenin tamamen kolpa isimlerle ve maillerle yazmış olduğu tüm yorumlardaki isimleri listeliyorum!

theeuphrates – İbrahim Uzun – tugay ç. – GÖKMEN – Murat – Burçin – Canan – MESSİ DOGO ARGENTİNO. Şuraya bakar mısınız 8 farklı isimden farklı kişiliklerle! yorum yapmışlar. Böyle daha karakteri daha oturamamış kişileri esefle kınıyorum. Eğer gerçek mağdurları bu şekilde rencide etmeye veya aksini söylemeye devam edecek olurlarsa sitemizin hukuki işleriyle ilgilenen avukat‘ımız aracılığıyla suç duyurusunda bulunacağımızdan şüpheleri olmasın.

139 thoughts on “Hlc Hotel ve tatil köyü !”

 1. sayın admin size çok çok teşekkür ediyorum.bu hareketinizden dolayı sizi kutluyorum.
  ben size gerekli açıklamayı yapmıştım sayın adminim.peşpeşe 2 yorum yaparak hatamı düzeltmiştim hatırlarsanız
  .daha sonraki yorumlarda yönetici derken ben ilgili şirketin yöneticilerinden bahsediyordum.sizden değil.bunuda bir dip not olarak aktarayım.
  bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve alakanıza ve vermiş olduğunuz hizmetten dolayı bir kez daha size teşekkür ediyorum.saygılar.

 2. evet arkadaşlar demekki yazdıklarımda haklıymışım.değerli kardeşim beni doğruluyor.şirket çalışanı.çünkü soyadımı yazmadığım halde beni bildiğine göre.balık oltaya geldi.gönderdiğim noter yazısı ellerine geçmiş.ve bir tahmin daha yapayım adıda muhtemelen gökmen tugay.
  hala aynı şeyleri yapıyorlar.ayıp.hiç utanmıyorlarda.verilmedi bana size her türlü yemin edebilirim.gözden kaçmış olabilir deseler anlarım.ama böyle bir itham ayıptır.zaten zahmet buyurup da allerindeki evraklara baksalar nüshaların hepsininde kendilerinde olduğunu anlayacaklar ama.işlerine gelmiyor tabiki.
  asıl yanlışları kendisi yapıyor.bakın sayın admin burada yorum yapan bu arkadaş hakkında gereken şeyleri yazmış zaten.diyecek söz bulamıyorum.ben daha fazla seviyemi düşürmek istemiyorum.ve ne yazıkki bu insanlar birde yapacağım tatilde bana hizmet verecekler.yazık bu memleket kimlere kalmış.birde gençliğiz biz diye övünüyorlar.
  ey atam kalk da bir bak.bu ülkeyi kimlere emanet etmişsin

 3. peki sevgili admin..burada açık açık hlc çalışanına orospu çocuğu yazılmasına izin vermeniz ismini kullandırmanız doğru mu?yada BİR başka arkadaşıma öğrenciye benzemiyordu diye yazan Yakup beyin isim yazması doğru mu?peki hlcde üst düzey yöneticilere hakaret etmeniz doğru mu.. 3 farklı insana hakaret var yorumlarda ve biz hem eleman hemde üyelerimize rica ettik buradan gerekli cvbı vermeleri için..bugünden itibaren zaten göreceksiniz o yorumları da..lütfen biraz sağduyu..140 tane çalışan eğer istese zaten farklı bilgisayarlardan farklı adreslerle yazardı buraya..ancak bizim gerçekten işimiz zor ve birde bu zorlukla uğraşıyoruz..firmaya değilse bile kişilerin özlük haklarını koruyunuz..saygı duyunuz..

 4. yukarıda benim adım geçmiş 8 kişiden biri die. öncelikle ipnumarmı araştırmanıza gerek yok ben kendim verebilirim…

  78.165.110.220

  yeterlimi…

  üyeyim üyelik numaram AFY884

  Adım soyadım Murat KORAL

  Ayrıca burda kendini bilmez 3-5 kişinin turkcekaynak gibi kendini bilen bi sitede boyle sacmalıklara yer vermeside ayrıca bi düşünülür…

  Serpil hanım, yakup bey, mutlu bey ve daha nice sorun yaşamış kişiler…
  Ne kadar peşinatınız var almanız gereken onlarıda yazarmısınız, Gokmen bey ile ben bu konuyuu görüştüm oda bana iptal eden kişilerin sözleşmede belirtildiği üzere uygun tarihte geri ödeneceğini söyledfiler ve bu durum sözleşmede madde olarakta yer alıyor. Ayrıca bu şirket yap boz oyunu oynamıyor. üye ol sonra iptal et okey iptal etmek isteyebilirsiniz ama iptal etmek isteyişiniz sizden kaynaklanan bi durumdan dolayı değilmi. bu şirket size para kazanmayımı vaad etti HAYIR. bu şirket size tatil vaad etti. eğer siz bu şirketin vaad ettiği tatilleri yapmasına izin vermezseniz bu şirkette doğal olarak harcama yaptıgı masrafları eleman giderleri, size verilen hediye tatil giderleri, telefon kagıt vs. kurtarabilmek için ödemeyi geç yapabilir, kaldıki ödenmeyen iade para yokmuş. geciken ödemelerde yapılmaya başlanmış. yasal haklar cercevesinde.

  Ayrıca önemli olan konu şu; hanginiz tatilleri yapıpta ben memnun degilim diyebiliyorsunuz?
  Hanginiz ben hlc yi gördüm anlatılanlar gibi değil diyebiliyorsunuz?

  iptal etmek istiyorum diyen sizsiniz bırakında insanlar işini yapsın bırakında bu şirketin bu şirketi seven üyeleri inanan ve tanıyan insanları rahat rahat tatillerini yapsınlar.

  Sizin boş laflarınızla hem bu siteyi hem çalışanları hemde tatil yapmak isteyenleri meşgul etmeyin…

  Saygılar
  Murat KORAL

 5. @Murat;

  Evet verdiğin ip numarasıyla göndermişin üstteki mesajını, ancak daha önce gönderdiğin mesajlar 84. uzantılı ip’den geliyor. Bana ispat edemezsin deme burada bütün arşivi çıkartır gözün önüne koyarım.Yalan mı söylüyoruz ? Velev ki yalan söylüyoruz elimize ne geçecek ? 8 farklı isimden yorum yapıp insanları aldatmaktan hiç utanç duymuyorsun değil mi ?

  @esin;

  Açık açık o kelimeyi sarf ettirmedik zaten kısaltılmış haline biz getirdik. Madem şirketiniz! bu kadar kendine güveniyor neden insanların parasını iade etmiyor ? Adamlara hem zorla tatil satıyorsunuz hem de para iade isteyince oyalıyorsunuz hem de hakaret yiyince zorunuza mı gidiyor ? Önce burada mağdur olan herkesin parasını ödeyin sonra da buradaki hakaret içeren yorumları bizzat kaldıracağımızdan şüpheniz olmasın.

  Ek olarak alın işte bir yenisi daha bahsettiğim 8 kişiye 9. olarak yukardaki Esin’de katılmış. Yahu arkadaş hiç işiniz yok da burada farklı isimlerden yorum yapmaya çalışıyorsunuz. Belli olmadığını mı sanıyorsunuz ? Çok komiksiniz 🙂

 6. Duyarlılığı için sayın admin e teşekkür ettim; özellikle belirtmek istedim. Bizde inasınız, anlayışsımızı sonuna kadar kullandık. Benim param zamanında iade edilse neden yazayım. 10 gün içinde ödeyin diye noter aracılığıyla bildirdim; ÖDEMEDİNİZ. Bir ay sonra 15 iş günü içinde ödeyeceğiz diye yazı gönderdiniz tamam amenna dedim bekledim 15 gün; ÖDEMEDİNİZ. Bu 15 günün sonunda 2 gün sonra yatıracağız finans yok deiniz bekledim; ÖDEMEDİNİZ. Tekrar 5 gün sonra dediniz; ÖDEMEDİNİZ. Sonra aradığımda paramı neden ödemiyorsunuz diye ; azar işttim. Şimdi ben hem mağdur olacağım hem azar işteceğim ha!!!!!!!!!!
  Aradan uzun zaman geçti baktım bu sitede mağdurlar yazmış, bende içim doldu artık oyalanmaktan yazdım içimden geleni. Sonra tek b site değil bir çok sitede bir çok yorum okudum.
  Yine geçen hafta cuma günü hlc den bir yetkili paramın pazartesi ödeneceğini söyledi; ÖDENMEDİ. Salı 12:00 da paramın kesin yatmış olacağı söylendi; ÖDENMEDİ
  Çarşamba ödenecek deni; ÖDENMEDİ
  Perşembe kesin dediler; Şu saate kadar ; ÖDENMEDİ

  Şimdi elinizi vicdanınıza koyun; hangi sabırlı insan bu kadar oyalanmaya tahammül eder. Ben çok sabırlıyım ama sabrım taştı daha ne kadar beklemeliyim.
  Belirtmeden geçemeyeceğim hiç bir çalışanınıza sataşmadığım halde Sır adlı üye adınıda biliyorumda yazma gereği duymuyorum o kendini böyle tanıttı; hakaret ettiğini zannedip yazmaya çalışmış kendi çapında. Daha olayı çözememiş ; ben yatırdığım peşinatı istiyorum o ne yazıyor. Bir çok insan onun yazısından sonra aradı beni; çoğu insanın kaydı köyde tabiki şehirde doğsa bile kütük köyde olduğu için insanların tepkisini aldı ve vazgeçmek istedi insanlar. Sorunu bizde aramayın; bizler sadece mağduruz ve tabikide paramızı almak için elimizden geleni yapacağız. Siz olsanız hiç sesinizi çıkarmadan beklermiydiniz?

 7. Yakup bey, Meriç bey den numaranızı alamadım yanlışlıkla silinmiş buraya mail adreside yazamıyorum. tel no nuzu yazarsanız sizi arayabilirim.

 8. Murat; Gökmen adlı üye ile görüşmüştünüz ve paramız yatcaktı. Bana sabah yine paramın bugün yatacağı söylendi. Saat: 15:00 itibariyle param yatmadı ve aradım hlc yi istanbul dan parayı yatıracak görevli muhattap olmuyormuş müşteriyle. Sekreter paramın bugünde ödenemeyeceğini söyledi. halkla ilişkiler elemanınıza başvurun dedi; benim halkla ilişkiler elemanınmı kaldıki? ben üyeliğimi iptal ettirdim. Kuşadasını aradığım zaman da biz gönderdik ödemenizi istanbul yatıracak diyor. Bundan sonra işiniz istanbul da dediler. İstanbul daki paramı yatıracak olan yetkilinin benimle muhattap olmaması normalmi?

  Şimdi yine PARAM ÖDENMEDİ

  Neden yazıp durduğumuzu çok merak edenler ; Bende çok merak ediyorum. Aylar geçmesine rağmen PARAM NEDEN ÖDENMİYOR? Koskoca şirket benim paramamı kaldı, hani o çok konuşanlar yatırtın paramı gösterin kendinizi.

  Yasal evrak gönderdiniz 15 gün içinde ödenecek diye neden ÖDEMİYORSUNUZ? Burada mesajları takip edeceğinize paramın ödenmesi için birşeyler yapsanıza

  Hem Sır bana 3000 lira maaş aldığını ve her pazartesi parti yaptıklarını söylemişti. Bizim paralarımızı ödesinize bir haftada parti yapmayıverin onun parasıyla bizim paralarımızı ödeyin.

  PARAMI ÖDEYİN
  PARAMI ÖDEYİN
  PARAMI ÖDEYİN

 9. murat bey tarafıma yalancılığa varacak kadar her türlü ithamda bulunuldu.yine sayıp sövmedim.belli bir üslup çerçevesinde yüreği yanan biri olarak buradan yaşadıklarımı haykırmak istedim.ve gerçek ismimi delikanlı gibi çıkıp kullandım.dansöz gibi de kıvırmadım.
  bakın bende sözleşmenin 1 nüshası bile yok.ve haklarımı dahi bilmiyorum.ayrılamazsın o kadar da rahat söylüyorum dendi.sadece bizlere orada verilen vaatleri arayıp özelliklede gökmen beye doğrulatmak istedim.ama yanımıza en son gelip de oturan ve kendisini konya lı (benim de kütük orası fakat ben beni bildim bileli başka bir şehirdeyiz.) ve hemşehrim olarak tanıtan ,olmadık yalakalıklar yapan.ayrıca bana tanıtım yapan eleman ile onur beyinde beni ikna etme çabalarını yetersiz görüp de masama kadar gelip de .her türlü vaadleri bir bir sıralayanda kendisi olmasına rağmen ve aradığımda da tek tek inkar etmesine rağmen.bu inkarları da gelin yanıma size ispat edeyim.ben şu ana kadar fazla dillendirmedim.ama bıçak kemiğe dayandı artık.
  he bunun üzerine siz aldatıldığınız hissine kapılmazmısınız.nereye el attıysam doğruladılar beni.
  yaklaşık 1,5 ay önce istifa dilekçesi gönderdim.ona dahi açıpda bir cevap verme zahmetinde bulunulmadı.noterden 1 nüsha istedim ona da terbiyesizlik edilerek verilen cevap adımın ifşa edildiği satırlarda var.açar bakarsın.siz neden bahsediyorsunuz kuzum.
  madem ki o kadar hatrı geçen birisiniz.alın benim bütün belgelerimi sözleşme ,senetler ve ilişik kesilme belgesiyle beraber ama eksiksiz olarak.getirin benim yerim yurdum belli.şahsımı ve ailemi araştırmak isterseniz.en basitini söyliyeyim.açın bu şehrin parti teşkilatlarına bakın.kardeşim sizin deyiminizle x bir partinin il sekreteridir.orada adını bulur araştırırsınız.en kolay araştırabileceğiniz yol o dur.afyonda da aynı teşkilatlar var gerekirse oradan soruşturursunuz.yada internette bu bilgiler var.baktınız güveniniz geldi.çıkın gelin yanıma.ben o peşinatıda istemiyorum.hatta sizde onlar gibi öğrenciyseniz size siz kabul etmezseniz eğer, ben size taktim edeceğim kime verirseniz verin.eğitim yardımı adı altında.isterseniz noter huzurunda isterseniz avukatımı çağırayım onun yanında taktim edeyim..100 euro para .bu güne kadar verdiğim hiç bir sözden dönmedim ve hayatta yalan sevmem.çevremdede dik kafalı ve dürüst olarak tanınırım.araştırmak serbest.zaten burada ki yazılar da beni doğrular.
  eğer siz ve orada ki çalışanlar gerçekten dürüst ve sözlerinin eri iseler.gücünüz ve hatrınız madem ki o kadar varsa.eğer burada yazdıklarınız doğruysa.hodri meydan.buyrun görelim.
  o zaman size söz veriyorum.buradan sizi ve bana belgelerimi getiren misafirimi her ne kadar menfaat de söz konusu olsa buradan onore edecek yazılar yazmazsam.buradan bana istediğinizi deyin.
  buyrun burada sözler verip de sözünden dönenler sizlerde dahil olmak namert olsun.ve allah bildiği gibi yapsın.daha başka ne diyeyim.

 10. ayrıca esin ismiyle yazan zatı muhterem.
  ben öğrenciye benzemiyordu derken o kişiyi rencide amacıyla demedim.işini cok profesyonel olarak yapıyordu.yani bir öğrencinin bu derece profesyonellik kazanması biraz zor.
  birde her gün tanıtım var hemen hemen.bahsedilen okul devam mecburiyeti olan bir okul ve bölümdü.hangi arada gidip okuyor.bana biraz ters geldi.araştırmak lazım.
  birde şunu belirteyim artık rica ediyorum verilen bilgileri lütfen suistimal etmeyin.sayın adminim sizden de ricam burada yanlış bir bilgi veya ifşa olayı olduğunda lütfen müdahele edin ve sansür uygulayın.
  birde özel iletişim göremedim .sadece size nasıl ulaşabilirim.saygılar

 11. Dün paramın yatacağı söylendi yine ; ÖDENMEDİ.
  Bugünde bekliyorum param yatacakmı bakalım. Güvenilir olmak çok önemli ya, nasıl güveneceğim artık, paranız şu gün yatacak diyorlar yatmıyor.
  PARAMIN yatırılacağını bir evrakla bildirdiniz ve ÖDEMİYORSUNUZ. BUNUN HUKUK TA ADI NEDİR?
  Bir an evvel mağduriyetimi giderirseniz şirketiniz için iyi olmazmı, siz paramı yatırmadıkça insanların size güveni azalıyor, bence bir ana evvel PARAMI ÖDEYİN.
  Yukarıda ismimi yazıp , yetkililerle görüşüp paramın yatırılacağını bildiren bey; Nasıl bu bilgiyi verdiniz emin olmadan, bakın ÖDENMEDİ PARAM. Samimi iseniz sözlerinizde ödetin paramı. Koskoca şirket benim paramamı kaldı. Bu şirket için küçük bir mebla olsa gerek.
  Şirket içi ihmallerden ödenmyiyorsa müdürünüze, patronunuza ileride nasıl cevap vereceksiniz. Bu parayı almak için tabiki uğraşacağım neden ödenmedi bu para diye çalışanlara sorulmayacakmı? Şirketinize belgeler noter onaylı gönderiliyor, resmi evrak gönderiliyor bunu nasıl karşılıksız bırakıp, ödeme taüdü verdiğiniz halde ÖDEMEZSİNİZ?
  YA ALLAH AŞKINA ÖDEYİN PARAMI, UĞRAŞTIRIP DURMAYIN BENİ. VİCDANINIZ YOKMU SİZİN PARAMI NEDEN ÖDEMİYORSUNUZ

 12. slm buradaki isimler sanal diyorsanız noterden cekilmiş olan ihtarnamelerin barkot numaralarını arkaşlar buraya
  yazarsa ve ptt.gov.tr sitesine girilip kayıtlı postalar bölümüne barkot numaralarını yazıp sorgulandıgında
  kişilerin sanal olmayıp gercek kişiler oldugunu sizde
  gözünüzle görüp gercek olduguna inanıp şahit olursunuz
  meriç erbaş tb01522476076

 13. ewet ne yazıkki bu tuzaga bızde düştük..bodrum marınada esımle gezerken sürtüğün bırı geldı ve öğrencı oldugunu staj yaptıgını otel acılısı oldugunu gelmemız halınde puan alacagını söyledı .esım acıdı ve gerıye koskocaman bır kazık ve heba olan gunumuzle gerı donduk..o ii niyetlı yazılar kesınlıkle ve kesınlıkle otel kurulusundakılere aıttır..resmen sız varya sız dolandırıcısınız kardesım aynen bu dolandırıcı..sımdı magdur olan arkadaslardan rıcam sozlesmeyı ımzalayalı 4 ay oldu ..acaba hangı yollardan hakkımızı aramalı ve bu sozlesmenın feshını yapabılırım.
  ne telefonlara cıkıyorlar ne arayan ne soran..o sozlesmeyı ımzalayalım die az kıçımızda dolanmadınız..ondan sonra ne oldu..ne telefonlara cıkıyorlar nede arayıp soruyorlar..KIMSE INANMASIN BUNLARA KIMSEEEEE!DOLANDIRICI BUNLAR DOLANDIRICI.

 14. ne oldu ses seda çıkmadı.murat bey hani neler yazmıştınız.buradan bol keseden atmakla olmuyor bu işler.icraat görelim.hani beni arayıp soran yok.
  buradan yorum yapan tatil köyü yöneticileri.13 senedir bu işi yaptığınızı yazıyordunuz.hangi isimlerle yaptınız.bize açıklarmısınız.mesalla internet sitelerinde şikayet bölümlerinde adı geçen clup prestige ile bağlantınız varmı?.açıklarmısınız.duyumlarım var fakat yetkili ağızlardan cevap alalım lütfen.
  acaba 2008 aralık ayında bir kanalın haber programlarında .bedava tatil kandırmacasıyla vatandaşı düşürüp devre mülk satıyorlar.vatandaşlar aman dikkat ,sakın kanmayın diye bir program yayınlanmış.inşallah araştırıyorum.elime görüntüler geçecek.orada adı geçen firma ile bir bağlantınız varmı?.televizyonlarda ifşa olunca piyasadan silinmiş isim değiştirmiş bu firmayla bir bağlantınız olabilir mi?eğer söylenenler doğruysa yakında piyasada yeni isimler duyarmıyız?veya yakında sizleri öyle bir programda görme ihtimalimiz varmı veya olabilir mi?
  benim kulağıma böyle haberler çalınmaya başladı.araştırmak ,soruşturmak istiyoruz.ve inanmak istemiyorum lütfen sizlerden ,yani yetkili ağızlardan bilgi alabilirmiyiz.e buda benim en tabi hakkım değilmi?
  eee! ne de olsa benim anlaştığım,tatil yapacağım yer ve firma.çok güzel tatil imkanları sunan,elit kesime hitap eden,sözünün eri,kişilikli,görevini dürüstçe yerine getiren çalışanlardan oluşan,seçkin bir kuruluş.bu tür haberlerle midemin bulandırılmasını istemem.bizlerde birer elit adayıyız ne de olsa.lütfen bana yardımcı olun.dindirin bu kafamdaki yükselen sesi.
  birde şikayetçi olan 8-10 kişiydik.sitelere bir bakın dolaşın araştırın bir sürü şikayet var.herkes pimi çekilmiş bomba gibi dolaşıyor.benden duymuş olmayın.
  hee unutmadan facebook da grup da kurulmuş.hayırlı olsun şimdiden.gün geçtikçe sayılar çoğalıyor.
  bende sizden sabırsızlıkla haber bekliyorum.süreniz doluyor.yasal yollara başvuracam.lütfen bir an önce kesin ilişiğimi.kazanırsam peşinden de tazminat davası gelecek.ki yüksek ihtimalle kazanacağım.veriler onu işaret ediyor.çünkü elime şimdiden bir çok bilgi ,belge gelmeye başladı.sevenlerim ne kadar da çokmuş,yada sizin sevmeyenleriniz ne kadar da çokmuş.ve inşallah herkese de emsal teşkil edecek bir dava olacak.burada beni ifşa ettiğiniz için teşekkür ediyorum.sayenizde herkes tanımaya başladı. yorumları okuyan herkes destek vermeye başladı haberiniz olsun.ne kadar çok madur varmış be!!!ben bu uğurda elimden geleni yapacağım.çünkü kaybedecek fazla bir şeyim yok.kimseden korkumda yok.ortada benim çol çocuğumun rızkı sözkonusu.yedirmeeeeeem!!!!
  inşallah benim davamda herkese emsal teşkil eder.o zaman görürüz neler olacak bu memlekette.
  e daha ne bekliyorsunuz istifa ettirin yada siz atın kapansın artık bu iş.

 15. sesimi duyan yok muuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!.
  nerde verilen sözleeeeeeerrrrrr!!!!!!!!!!!!!.
  bekliyorum hala bir ses seda yooooooooooooooook.!!!!!!!!
  ne oldu murat bey bahsettikleriniz!!!!!!!!!!!!!!
  ne kadar da çok seviyormuşsunuz beni.bırakmak istemiyormusunuz yoksaaaaaaaaa peşimiiiiiiiii.!!!!!!!!!!!

 16. gülçin hanım bende sizinle aynı dertteyim.şu an araştırıyorum.daha önceki yazılarımı okuduysanız neler yaptığımı göreceksiniz.şu an beklemedeyim.sözleşmeyi göndersinler diye.çünkü elimde sözleşme olmadığından ne yapabileceğimi bilmiyorum.sizin elinizde varsa bir avukata götürün o size her türlü yardımcı olacaktır.benim size diyeceğim bu.he birde araştırın bunlar hakkında bir çok şikayet var .bir sürü site var.oralarda bahsediliyor.yukarıdaki yorumda bazı bilgiler var inşallah onlarıda yakında doğrulatacam.onlara bakacak hakim zaten bizlerin lehine karar verecektir.bulunduğunuz ilin valiliğinde tüketici hakları var.elinizdeki belgelerle oraya bir gidin.zaten sizden önce çok giden olmuştur..onlar size her türlü yapmanız gerekeni anlatıyor zaten.eğer sözleşme tarihini mütakip 10 gün içinde onları aradığınıza dair geçmiş bir fatura varsa.yani adınıza kayıtlı bir fatura varsa.hangi operatörden olursa olsun.isterseniz halhatır sormaya aramış olun.belgesini ibraz edebilirseniz eğer .hakem heyeti sizi haklı buluyor ve sözleşmeyi feshediyor.nasıl olsa onlar yalana başvurabiliyor sizde ben ayrılmak istiyorum diye aradım dersiniz.kim ispatlıyacak ki.yoksa mahkemeye vereceksiniz.yakınsanız benide şahit yapın.ben mahkeme kalemine de sordum genelde hep tüketici lehine sonuçlanmış.zaten bir sürü kişi dava açmış herhalde.bilmeyen kalmamış.bakan mahkemede genelde aynı.davaya giren hakimede bu davadan bir kaç tane dekgelmiştir diye tahmin ediyorum.hukukla ilgili sitelere girin ve araştırın.orada bir sürü bilgi var.bunların dediği gibi öyle 10 gün olayıda sadece hiç bir gerekçe göstermeden hakkınız olan iade süresi.mahkemeye istediğiniz zaman verebiliyorsunuz.o hakkınız saklı.yeter ki elinizde hakimi etkileyecek belgeniz olsun.emsal teşkil edecek bir çok davalar var.hatta 1 hafta devremülk olayı yokmuş zaten en az 15 gün olması gerekiyormuş.
  kaldı ki bunların elle tutulur bir yerleri kalmamış zaten baksanıza milletin serzenişlerine.
  siz hukuka güvenin.
  inşallah elbirliğiyle bunların hakkından geleceğiz.
  birde bunları şikayet edebileceğiniz nereler varsa şikayet edin,mail atın.trizm bakanlığına kadar.sayımız ne kadar artarsa o kadar başarılı oluruz.sesimize bir kulak veren çıkacaktır.ne demişler atalar.
  ”topluca attıkca yürekler,onu ne tüfek sindirir,ne de top işler.”
  saygılar.

 17. MURAT BEY NE KADAR ALACAĞIMIZ OLDUĞUNU SORMUŞSUN 3200 TL TELEFONDA HERKEZ BAŞKASINA YÖNLENDİRİYOR ONUR BEY PARANIZ ŞİRKETİN PARASI BİZ ÖDEYEMEYİZ NİLAY HANIMLA GÖRÜŞÜN DİYOR. GÖKMEN BEY AFYONA GİDİP GÖRÜŞMEMİZ GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYOR PARAMIZI KİM ÖDEYECEKSE YETKİLİ KİMSE LÜTFEN BİZİ ONUNLA GÖRÜŞTÜRÜN. BİZ BİR DAHA ASLA AFYONA GİTMEYİ DÜŞÜNMÜYORUZ TEK İSTEĞİMİZ PARAMIZ. KULLANMADIĞIMIZ HİZMETTEN VAZGEÇME HAKKIMIZIN OLDUĞUNU BİLİYORUZ. TATİL İSTEMİYORUZ. BİZE TANITIM YAPTIKLARINI EMEK HARCADIKLARINI SÖYLÜYORLAR BİZ BÖYLE BİR EMEK İSTEMEDİK GİTTİĞİMİZDE BİZ SİZE TANITIM YAPCAĞIZ EMEK HARCAYACAĞIZ BUNUN BEDELİ VAR DENMEDİ.BİZ İSTEMEDEN SUNDUĞUNUZ TANITIMIN BEDELİNİN OLDUĞUNU SÖYLÜYORSUNUZ. 6 SAATEN FAZLA YOL ÇEKTİK ÜYE OLDUĞUMUZ GÜNDEN BERİ STRES YAŞIYORUZ. BUNUN BEDELİ YOK MU? BİZ TEK İSTEDİĞİMİZ PARAMIZ SİZE VE ŞİRKETİNİZE GÖRE DÜŞÜK OLABİLİR BİZ PRAMIZI İSTİYORUZ. YASAL İŞLEMLERİN STRESİ ZAMANIMIZIN HARCANMASI BUNLAR AZ MI? BUNLRIN BEDELİNİ KİME SORACAĞIZ? ÜYE NUMARAMIZ AFY 1622

 18. hani kimse aramıyor.sormuyor.ne oldu maduriyetimiz giderilecek ti.nerde duyarlı dürüst temsilciler.artık yorum dahi yazamaz mı oldunuz.utanıyormusunuz.
  mutlu bey bunlar da biliyorlar herşeyi fakat ne kadar sallayabilirsek kar diyolar.hatta nasıl olsa bunlar lanet olsun bırakın peşimi ben bişey istemiyorum demenizi bekliyorlar.ya da anlaşma yapıp ne kadar koparabiliriz diye uğraşıyorlar.avanta para.bizler gibi niceleri var.bi toplarsanız dünyanın parası eder.çarkı böyle böyle döndürüyorlar.
  mahkeme kararlarına rağmen yıllardır ödenmeyen paralar var.habire sallıyorlar.siteleri bir dolaşın neler neler var.okur ,görürsünüz.nasıl olsa bir gün unuturlar diyorlar.vazgeçmeyin verin mahkemeye haciz yoluyla neleri varsa gidin alın.
  senelerdir alışmışlar.bilinçsiz tüketicilere.arayın hakkınızı.

 19. hala arayan soran yok.bekliyorum.yapacağınız çok basit.üyeliğinizi sona erdirdik diye bir yazı ve evraklarla beraber bana yollayacaksınız.olay bu.benim sevgili ,dürüst yöneticilerim.
  e hadi ne duruyorsunuz.!!!!!!!!!

 20. Murat KORAL; kendinizde emin şekilde paramızın yatırılacağını yazmıştınız!!!! Ne oldu param yatmadı va bana yatırılacağı tarih çok uzun zaman önce bildirildi ve üzerinden çok zaman geçmesine rağmen yatırılmadı. Biz buraya durduk yere laf olsun diye yazmıyoruz; öyle çok zamanımızda yok. Bir insan kaç kere kandırılır. Yazı gönderildi bana …… tarinde ödenecek diye; ÖDENMEDİ.
  sONRA 2 GÜN MÜSADE, 5 GÜN MÜSADE , TAMAM DEDİM BEKLEDİM; ÖDENMMEDİ. Her görüşmemizde yarın yatacak paranız deniyor; ÖDENMİYOR. Artık kendi telefonumdan aradığım zaman açan olmuyor zaten. Arkadaşlardan aradığımda şak açıyorlar. Neredeyse dövecekler birde sanki borç para istiyorum.
  Finans bölümü görüşmüyor; müşteriyle muhattap olmuyorlarmış; neden?
  Murat KORAL; size ödenecek demelerine rağmen ; ÖDEME YAPILMAMASI, hiçbirşey ifade etmiyormu? madem siz irtibat halindesiniz PARAMI NEDEN ÖDEMİYORLAR sorabilirmisiniz?
  Yukarıda büyük bir gururla adımıda yazarak paramın ödeneceğini yazmışsınız, günler geçti aradan, gururla ödendi paranız mesajı bekledim ama böyle bir yazı yazamadınız!!!!! çünkü; PARAM ÖDENMEDİ
  Sizde ne duruma düştünüz?

 21. nekadar saçma admının ne alakası var anlayamadım admın tarafsız olmak zorundaddr asla site sorumlularının gizli belge yayınladıgını yada bi tarafın propagandasını yaptını duymamıstım siz komıksınız zorla tatil satıyorsunuz yazmıssınız sorun bakalım tatili alırken ne gibi işkenceler görmüşler kaçkişinin kafasına silah dayanmıs ne zoru ya nerde yasıosunuz?sen bu tanıtımlara katıldınmı ne anlatıldını nerden biliosun sitede 100 tane yorumun 70i serpile ait zaten

 22. adımı anmaya ne kadar meraklısınız. Admin baştan da BELİRTMİŞ zaten bir bu sitede yok yorum. Başka siteleride gezin oralarda daha ne 70 yorumlar göreceksiniz. Tutturdunuz bir Serpil ; adımı öğrenen yazıyor. Başka işiniz gücünüz yokmu sizin mağdur olan herkes yazıyor, mağdur etmeseydiniz herhalde yazmazdık. nasıl yazabiliyorsunuz buraya çekinmeden onada anlam veremiyorum. Paramı ödemiş olsanızda alnınızın akıyla; kardeşim ödedik paranı neden yazıyorsun hala deseniz neyse; ÖDEMEDİNİZ PARAMI
  Tabiki yazacağım, sizden daha çok hakkım var yazmaya. ÖDEYİN PARAMI, ÖDEYİN. Burada benim yazdıklarıma bakmakla yetinmeyin ; ÖDEYİN PARAMI

 23. yağmur hanım.burada milletle uğraşacağınıza maduriyetlerini gidermenin yollarını deneyin.
  buradaki yorumların yüzde yetmişini serpil hanımın yaptığını yazmışsınız.geri kalan yüzde otuzunu da siz isim değiştirip değiştirip yazıyorsunuz herhalde.
  admine de laf atmışsınız.ne oldu yaptığınız işi ortaya çıkarınca zorunuzamı gitti.adam gayet de tarafsız olarak davranıyor.siz adamı burada basite alın çok afedersiniz enayi yerine koyun kendi çiftliğinde horozluk taslayın.ondan sonrada uyarılınca objektif olmamakla suçlayın.
  biz gelsek sizin evinizde.size aynı şeyleri yapsak.racon kesmeye kalksak.siz nasıl davranırdınız.birde kendinizi onun yerine koyun.ayıp.bırakın artık bu dalavereleri.burada yazdıklarınız artık kimse dikkate almıyor bile.
  siz gidin bu ayakları yeni düşürmeye çalıştığınız üye adaylarına yapın.onlar belki yer.tabi buraları okumamışlarsa.

 24. bu yağmur ve esin hanım ve benzeri şirket yağcıları niye mağdur olan insanları tuhaf isimliküçük düşürmeye çalışıyorlar..murat isimlibey de şirketin kanuni hukuki olduğundan falan bahsediyor. onları küçük düşürdükçe kendilerine sağlanan bir çıkar mı var. mesela bunların yeni numarasaı yukarıda mağdur olan arkadaş gibilerle uğraşmamak için sözleşme tarihini 1 ay önceye attırmak…
  ayrıca aklınız yokmuydu falan filan diyorlar.. yani hep evsahibi suçlu hırsızın hiç suçu yok…
  insan hata yapar bu kötü bir değer değil ki
  ma insan aldatır bu en kötü dewğerdir..
  o yüzden mağdur olan arkdaşalara hakaret etmek onları küçük düşürmeye çalışmak, haksız çıkarmaya çalışmak hesabı verilemeyecek bir davranış…
  burdaki ve heyerdeki insanları aldatıp onların sırtından para kazandırmak isteyen herkesin Allah belasını versin onların avukatlığını yapanlar da dikkat etsinler bu belaya bedduaya muhatap olmasınlar

 25. arkdaşlar merhaba,
  ben epey zamandır ilgilenemiyordum malum mahkeme işleri vardı. şunu merak ediyorum bilen veya duran varsa haber versin.
  1- buradaki üyeliğini iptal ettirip de (noter veya mahkeme…) parasını geri alabilen var mı. varsa benimle irtibat kurarsa sevinirim.
  2- tatile gidip de gerçekten 1 haft veya 15 gün tatil yapabilen var mı? tel 05053144480

 26. admine söyleyin ip’ime baksın kac tane isim degıstırmısım acaba toplam 3 kişisiniz serpil senın adını anmaya ne meraklı olucam bildin 2 kelıme var paramı ödeyın baska bişey bılmıosun ben yetkılı deilim ayrıca sözde madurıyetınızı gıderıyıım siz kendı çapınızda bu sitede eglenın anca yazdıklarınızı birbiriniz okuyorsunuz:) sizle ugrasanda kabahat!!!

 27. siz artık uyandınız.admin yemiyo diye başka bilgisayarlardan giriyorsunuzdur.
  bırakın artık bu ayakları yağmur hanım.buradakiler yemez.öyle müşteri gibi buralarda yazmayın.memnun olanların işi gücü yokta internette neler yazmışlar şikayetlere iki iyi söz ekleyeyim diyen buraya yazmaz.
  çünkü burası şikayet bölümü.iyi dilek bölümü başka sitede.zaten orayı yeterince kendi adamları doldurmuş.
  eğer şikayetleri 3 kişi yazmış diyorsanız araştırın iyi bakın.burada başka linklerde verildi.ayrıca prestige adına yazılan şikayetleride üzerinize alın.bi dolaşın siteleri ne kadar kişi şikayet etmiş.ayrıca burada yazanlar internet kullananlar.birde internete girmeyenler var.
  sizler hala kulaklarınızı tıkamaya devam edin.5-10 güne kalmaz benim mahkeme evrakıda elinize geçer.o zaman döküman çıkarırsınız kaç kişi ayrılmak için uğraşmış.hatta iptal ettirenler kaç binlere ulaşmış diye.
  inşallah allah ü teala çok yakında size hak ettiğiniz cezayı verecek.ne diyelim allah sizleri bildiği gibi yapsın.
  ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE.

 28. arkadaşlar bu konuda sesinizin duyulması için size yardım etmeye karar verdim günde binlerce kişinin girdiği sitem hizmetinizdedir bende yanılıp termal otele gidenlerdedim laf salatasını dinleyenlerdedim allah yardımcınız olsun buradan mail adresimi veriyorum ve sitem emrinizdedir konuyla ilgili birde bölüm açtım buyrun bakın ***

  iyi geceler

 29. sakın kapılmayın direne bildiğiniz kadar direnin müdür olacak adam benle son dakkaya kadar uraştı tabiki birsey cıkmadı ha dava acacakmış aç bakalım ben burdurdan emekli öğretmenim hatırlarsın nede olsa seningibi sahtakarlara karsı annım acık başım dik utanmaz adsamlar allah belanızı versin nedim buradan o ismini andığınız adamlara sesleniyorum eyer gercekten otelle balantısı varsa cıkıp acıklasın yoksa hakkınızda suç duyrusunda bulunsun zaten bağlantısı varsa onlarda sahtakar ve serefsiz yoksa siz sahtakar ve serefsizsiniz hiç ölmeyi düşünmüyorsunuz galiba bukadar insanın nabalini nasıl ödemeyi düşünüyon gerci sende inaç negezer gavur yapmaz senin yaptığını soyunuda merak etmiyor değilim neyse seviye sizin seviyeye indi

 30. arkadaşlar insaf bazı arkadaşlar buradan calısanlara hata bütün calısanlara orospu cocuğu demiş cok ayıp bütün calısanlar öğle değil birkaçtanesi deseniz doru olur lütfen düzeltün hata böğle itamlarda bununmayın cönki bu cahaleti gösterir cahalette cirkefleştirir insanı susunda demiyorum asil olun asaletinizi dim dik durarak isminizi soyisminizi yazarak verin hatta http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/Bimer/pApplicationEntry.aspx
  adresine yasadıklarınızı yazınız bu memleket sahipsiz değil korkarsan sen olmasanda birileri senin akrabanı cocuğunu ve benzeri birini ağına düşürecektir saygılar

 31. meraklı olmasan habire adımı anmazsın. ne sanıyorsun kendini ya çok komiksin; benim param ödenmediği için yazıyorum, sen neyine yazıyorsun. Kimsin sen ya 🙂
  Sözde mağduriyet dğil bu bir kere resmen mağduriyet.
  iki kişi konuşurken üçüncüye ne düşer? seni geren bir durum varmı ortada, sana sataşan varmıda sataşıyorsun. Ben yazacağım tabi param ödenmedi. Yazarım yine PARAM ÖDENMEDİ. PARAM ÖDENMİYOR. 🙂

 32. en son ayın 18’inde yazmışım ve sen kalkıp beni tahrik etmek için ayın 22’sinde laf atıyorsun 🙂
  Amacın belli ama yemezler 🙂
  Okuma yazma matemetik tüm dersler kötüydü sanırım; toplam 3 kişi değiliz tekrar say 🙂
  🙂 🙂 🙂
  Seninle muhattap olan yok ama zorla yazın bana diyorsun. Admin’ide laf atıp durma 🙂
  Biz mağdur olduğumuz için bu siteye yazıyoruz
  BEN MAĞDURUM PARAMI ÖDEMİYORLAR
  diyoruz
  hem senin şahsına paramı öde yazan yok, SEN KENDİ KENDİNE BİR HALLER TAKINIP YAZIYORSUN İŞTE. ASIL KENDİ ÇAPINDA YAZAN SENSİN. Adı geçen şirketin belgeli şekilde bana paramı iade emesi gerekiyor. Bana param ödeneceğine dair belge gönderdiler ama ödeme yapmıyorlar. Gene hoşuna gitmesi için yazacağım : PARAMI ÖDEYİN
  🙂
  PARAMI ÖDEYİN
  🙂

 33. arkadaşlar gerçekten okuduklarım beni dehşete düşürdü nedenmi aynı olayları bende yasadım ancak ben siz kadar iyi niyetli düşünmedim retdedince nerdeyse döveceklerdi mail adresim yazılı cep telefonumuda vereyim ben burdur ilinde oturuyorum mağdur arkadaşlar Allah yardımcıları olsun diyorum nedenir aynı düzmeceyi yasadım beni hayrete düşüren bu memleket bukadar sahipsizmi bu hapyap adan kap olaylarına dur diyecek birileri yokmu gerçekten üzüldüm allah bizi korodu tekrar mağdur arkadaşlara geçmiş olsun diyorum saygılar

 34. PARAMI ÖDEYİN diye yaza yaza yazmaktan bıktık siz ÖDEMEDİNİZ. Allah aşkına bir insan bu kadar üzülebilirmi? Neden yatırmıyor bunlar paramı? Hani paranız yatacak diyenler neredesiniz? neden yatmadı paramız ahkam kesiyordunuz hani? Hani sözde mağdurduk neden param yatmadı. Yatırın paramıda bayramda geliyor yaaa

 35. arkadaşlar bunlar karşılarında gücü görünce sindiremiyeceklerini anladılar ve sesleri kesildi.baktılar ki onlar sataştıkça tepki büyüyor.eee ne yapacaklar.zaten bir tek serpil hanıma güçleri yetiyor.delikanlılıkları bu kadar.o da artık onların tahriklerine kapılmıyor.destek ve telkinde bulunan arkadaşları oldu ne de olsa.
  verilen linklere ben hep yazıyorum.başbakanlık da dahil olmak üzere sesimi duyurabileceğim birileri elbet çıkacaktır.sizlerden de ricam yazın.bakanlık,valilik,il sağlık müdürlükleri aklınıza neresi geliyorsa yazın.
  bu siteden habersiz olan madurlardan iletişim kurabildiklerinizi de davet edin.mücadelemizi birlikte yapalım.muhakkak birileri bu sese kulak verecektir.

 36. Yakup bey çok teşekkür ederim birtek beni bayan diye ezmeye çalışıp bana tepki gösteriyorlar desteğiniz için tekar teşekkür ederim. Msn de size anlattıklarım bile dava açma sebebimmiş ama ben hep ne dedim PARAMI ÖDEYİN. Bana gelseydin paranı alırdın denildi ya bana patronları bunları öğrenecek az kaldı arkadaşım ulaşmak üzere. ne demek soracak orada çalışanların yüzündenmi param ödenmiyor öğrenilecek. Hamile olduğumu paramı acil yatırmaları gerektiğini telefonda söylememe rağmen yatırmadılar ve bebeğim düştü. Bunu nasıl ödeyebilecekler, kaybedecek birşeyim yok, eğer patronları bunların çalışanlarına söylendiği halde ödenmemesine diyecekleri vardır. Benim paramı ödemedikleri yetmedi benle uğraşmaya başladılar. Tüketici hakları paramın ödenmesi için işlemlere başladı ama param alınsa bile bebeğim yerine gelecekmi. Şimdi burada soruyorum, hem bana laf atanlar, hem bana gelseydin paranı alırdın diyenler ( ne demek evli bir bayanın ne işi olacak seninle; senden paramı isteyen var; kendi paramı geri almak savaşım), sözde mağdursunuz diyenler, 3 kişisiniz diyenler, paranız ödenecek diyenler, beni tehdit edenler, korkutmaya çalışanlar sizin hangi paranız çocuğumu geri getirecek ha ??
  Şimdi buradan benim paramın yatmamasında emeği geçen herkese çok şey yazardım ama zaten koz arıyorsnuz (kuşlar söyledi bana) SİZİ ALLAH A HAVALE EDİYORUM

 37. bütün islam aleminin ve de özellikle buradaki madur arkadaşlarla,sayın adminimizin mübarek kurban bayramlarını kutlar.hayırlara vesile olmasını temenni ederim.
  yüce rabbim bizleri tekrar böyle mubarek günlere bir daha yeni maduriyetler yaşanmadan ve de yaşadığımız maduriyet giderilmiş şekilde görmek nasip eylesin.

 38. Geçen hafta Akçay,Altınoluk beldelerinin her köşesinde bahsi geçen bu yer için dağıtılan davetiyelerden birini malesef aldık.Birkaç gün içinde telefonla arayıp çağırdılar.Zamanımızdan ayırarak başımıza ne geleceğinden tamamen habersiz gittik.Bizim niyetimiz seneye bir tatil yeri olarak düşünebilir miyiz diye bakmaktı.Oraya gidince hesapsız,plansız satış zorbalığına maruz kaldık.Oraya gidene kadar bize satış yapma niyetlerinden hiç bahsetmediler ve biz kendi imkanlarımızla oraya gittik.Uzun söylemlerin ardından gelen müdür dedikleri elemanları(bizimle ilgilenen müdür dedikleri elemanların isimleri Toprak ve Aycan’dı) bu işle ilgilenmediğimizi söylediğimiz zaman hakarete varan bir üslupla bize kapıyı gösterip günümüzü rezil ettiler.Orada da insanların tepkisi oldu.Vatandaşların ve bu işle ilgilenenlerin dikkatini çekmek isterim.
  Durup dururken dert arıyorsanız gidin. Gidinde birden devre mülkünüz olsun.Aman diyeyim herşey aldatmaca kesinlikle ne ankete katılın nede gidin.Hele olurda katılırsanız kesinlikle sizi tetil kazandınız diye arıyacaklardır. Gitmeyin bu sizi oraya getirebilmek için kullanılan aldatma yöntemi. Ben boyumun ölçüsünü aldım. Hukuk mücadelesi veriyorum (birçok kimse gibi). İnternete bir bakın devre mül mağduru ile dolu. Saygılar

 39. ne oldu kimse yorum yapmaz oldu.nerde bu şirket çalışanları,nerde madurlar.
  hani çalışanlar bol keseden sallıyodu.bir icraat göremedik.yoksa şirketi müfettişler mi bastı? tsmf mi devraldı?.ah keşke öyle şeyler olsa da bizlere ne olur affedin diye yalvarsalar.ne hoş olurdu.
  yüce rabbim bu dünyada aldırır mazlumun hakkını.öbür tarafa bırakmaz.ah bizlerde sağ olsak da görsek.hadi hayırlısı.

 40. Yakup bey bıktık artık yazmaktan. Sözde yukarıda bazı kişiler paralarınız ödenecek, sözde mağduriyetiniz giderilecek diye yazmışlardı ama buna ne denir bol kepçeden sallamak olmuş. Nerede paranın yatacağı…
  Bayramda hani diyorlardı 8000-9000 üyemiz var diye o üyeler tatil için gelmedilermiki? Finans görüşmüyor benimle paramı ödeyin diyorum ama sekreterler para yok diyor, hani müşteride çok gelmiştir bayramda bizim paraları ödemeyeceklermi acaba dahada:)
  Bana köyde koyunlarla tatil yap diyenler! Paris i de önerirmisiniz tatil için. Çok güzelmiş oralar arkadaşım söyledi, çokda arkadaş edinmiş bu taraflardan, mayıs ta da biz gideceğiz inşallah, selam yollayacağın birileri varmı oralarda!
  Ben gene yazacağım.
  PARAMI ÖDEYİNNNNNNNNNN!!!!!!!!!!!!

 41. serpil hanım ödemezleeeeeer.bunlar böyle böyle çarkı döndürüyorlar.milletin parasını geri verirlerse çarkı nasıl döndürecekler.zihniyet belli ne koparırsan kar.vurguncu zihniyeti anlıyacağınız..ama bu kadar yerlere yazdık .şikayet etmediğiniz yer kalmadı.elbet birileri sesimize kulak verecek.bu millet sahipsiz değil.çok yakında kokusu çıkar.güzel haberler duyacağız.
  o zaman burada yorum yapan o çalışan arkadaşlar ne yazacak bakalım.

 42. Muhakkak okuyorlardır, daha önce okuyup cevap yazıyorlardı ödenecek paranız diye. Şimdi yazamıyorlar çünkü; paralarımız ödenmedi, o kadar zamandır ödeyemedikmi yazacaklar!
  Ne bekliyorum biliyormusunuz; bir çalışanda çıkıp talimatı verdim ve hesabınıza geçti para desede, bu kadar insanın içinde bir ilk yaşansa. Bunu neden yapmıyorlar acaba? Neden aylardır param ödenmedi diye yazılan yazıya, paranız ödendi yazmıyorlar. Bu para çok değil ya dediklerine göre az bir para onlar için neden bu utançla duruyorlar. Benim sürekli yazacağımıda biliyorlar, pesetmeyeceğimide. Şurada benden kurtulmanın neden zevkini yaşamıyorlar acaba?
  Yukarıda bir bey konuştum ben yetkililerle, birde adlarımızı yazmıştı paralarınız ödenecek diye; NE OLDU 🙂
  ÖDENMEDİ PARAM
  Daha ne kadar bekleyeceğiz? Buradan soruyorum çünkü; finans benimle( daha doğrusu müşteriyle muhattap olmuyormuş) görüşmüyor ve paramın yatıp yatmayacağını söylemiyor. Sözde bir ara gün bile vermişlerdi! Neden sözünüzde durmuyorsunuz? Neden yatırmıyorsunuz paramı?

 43. allah aşkınıza serpil hanım bunların içinde öyle karekter sahibi.delikanlı bir şahsiyet varmı ki dedikleriniz gerçekleşsin.aylardır yaşadıklarınızı siz biliyorsunuz.sitelerde neler yazılıyor hepsi ortada.bunların zihniyeti kişilikleri belli, yatırmazlar.
  yorum da yazamıyorlar çünkü yalan vaadlerde bulundular ve rezil oldular.bunun üzerine ne yazacaklar.artık kıvıracak yerde kalmadı.
  yazabilecekleri tek şey var ”nasıl da geçirdik! size ama?” diye yorum yaparlar ancak.ve oturup vücutlarının en nazik yerleriyle de bize gülüyorlardır herhalde.
  allah bunları bildiği gibi yapsın.bize düşen ancak bu.

 44. arkadaşlar bende bu tuzağa düşenlerdenim ne yapacağımı bilmiyorum paşa paşa senetleri ödüyorum. Telefonlarıma cevap verilmiyor yanlışlıkla açan olursa iptal dicek oluyorum biz birazdan sizi ararız deyip bi daha açmıyorlar.. Malasef kendime kızıyorum.. Görünen o ki bu ülkede sistemli dolandırıcılık
  Milletin gözünün içine baka baka yapılıyor.. Bu arada gerekirse üye numaramıda yazarım..
  Bu arada üyeliğini iptal ettiren varsa nasıl becerdiklerini anlatabilirlermi ?

 45. Hayatımda böyle bir şirket görmedim. Tüketici hakları hakem heyeti oy birliği ile haklı olduğum kararına vardı ve şirketin paramı ödemesini istedi. 14 Aralık ta paramın kesin ödeneceğini söylediler; gerçi bu lafları aylardır duyuyordum, inanmadım ama bir çare belki yatırırlar dedim. Nasıl bir şirkettir, nasıl bir düzen vardır anlamadım. Avukatları bile ödenmesi gerektiğini, yardımcı olacaklarını söylemişler ama hala param ödenmedi ya. Bu şirket önce müşteri memnuniyetini düşüneceğine bana geçen hafta yatırın paramı dediğimde elemanların maaşını yatıracağız senin paranıda 14 aralıkta kesin yatıracağız dediler. Be şirket kaç aydır bu parayı yatırmanızı bekliyorum, sizin için çok değildi bu para, hani yatacaktı, YATIRIN PARAMI
  Boş laflarınızı dinlemek istemiyorum artık, aradığım telefon paraları nereyi buldu. Utanın biraz ya kaç kere söz veripte ödemediniz paramı?
  Milletin sizin gibi tuzu kuru değil, yatırın paramı, ihtiyaçlarım var, bu paraya ihtiyacım var.

 46. BU HLC DENEN YALANCILARIN TUZAĞINA DÜŞMÜŞ OLANLARDAN BİRİSİYİM. İNŞALLAH YEDİKLERİ O HARAM LOKMALARIN HEPSİ BOĞAZLARINDA KALSIN… MİLLETİ KANDIRIP YALAN VE DOLANLA KAZANDIKLARI BU PARALAR ONLARINDA CANINI YAKSIN. BEN DE BU AFYON ÖMER TRMALE AYNI ŞEKİLDE GÖTÜRÜLÜP BİR TON LAF KALABALIĞINDAN SONRA ÜYE OLMUŞ MADUR KİŞİLERDEN BİRİYİM.. ON GÜN DOLMADAN SÖZLEŞMEYİ NOTER KANALIYLA FES ETMEMİZE RAĞMEN PARAMIZ ÖDENMEDİ DEFALARCA ARADIK BU GÜN YATACAK YARIN YATACAK İNSAN KANDIRMAKTAN BAŞKA AMAÇLARI YOK. DEDİKLERİ HER ŞEY YALAN… ÜYE YAPANAKADAR ÇOK İYİ ÇOK HOŞ VAZGEÇTİM ÜYELİĞİM İPTAL EDİLSİN DEDİKTEN SONRA USLÜP DEĞİŞTİRİYORLAR. OYUNLARINA GELMEYİN LÜTFEEN. BİZLER YANDIK İNŞALLAH BAŞKALARININ CANINI YAKAMAZLAR….

 47. Hak, hukuk anlayışınız yokmu sizin ya. Madem parayı ödemeyeceksiniz adam gibi ödemeyeceğiz ; boşuna beklemeyin deyinde başımızın çaresine bakalım. Kaç aydır her pazartesi param yatacak yada salı öğleye en geç, çarşamba, perşembe, cuma….. Neden fesihname gönderiyorsunuz gün içinde paranız geri iade edilecek diyorsunuz. Kredi kartımdan aldınız parayı, işlemi iptal etmenizi istedim onuda yapmadınız çektiniz parayı ohhhhhhhh aylardır kullanıyorsunuz, ödemeye gelince yok. Ben kaç aydır bu paraya faiz ödüyorum biliyormusunuz, sizin yüzünüzden ne zorluklar yaşıyoruz umrunuzda değil. Daha da burada ahkam kesmeye çalışıyorsunuz, yok ödenecek paranız, yok sözde mağdursunuz, yok elit değilsiniz 🙂
  Boş lafları ve boş işleri bırakında icraate geçin; ÖDEYİN PARAMI

 48. arkadaşlar bende sizin gibi mağdurum daha önce hiçbir siteye, foruma yazı yazmadım 4 ay önce hlc-ömer termal e üye oldum 2 gün sonra ihtarname gönderdim, 2 ay sonra fesihname düzenlemeye yanaştılar 10 günde para hesabınıza yatacak dediler fakat 2 ay geçti… Şimdi ben hiç yazmadım fakat sürekli takip ettim sizleri, bimer yaklaşımı olan arkadaşın yaklaşımı tutarlıdır ama şimdi organize hareket etme zamanı paramızı almak önemli değil ben bütün parayı kredi kartından peşin verdim ve parayı alınca tek bir kuruşu boğazımdan geçmeyecek benim için önemli olan bu konuda duyarlı olmak nasıl olurda kanun nizam tanımayan, güvenirliliği olmayan bir şirket halen ticari faliyet yapabilir. afyonda termalin kaynağı ve milletin malı olan bir vadi bu anlayışa nasıl peşkeş çekilir mesele budur. ARKADAŞLAR BEN ŞU ANDA 2 TANE ULUSAL HABER AJANSIYLA İRTİBAT HALİNDEYİM BANA SİZİN BİLGİLERİNİZ GEREKLİ AD SOYAD TELEFON AJANSLARA VERİLECEK EĞER **** GÖNDERİRSENİZ HERŞEY İNŞAALLAH DAHA İYİ OLACAK SAYIN SİTE YÖNETİCİSİ MESAJIN YAYINLANMASINDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

 49. Ramazan bey toplu dava açalımmı diyorsunuz? Ben yanınızda olurum, Yakup Bey le de sürekli telefonda görüşüyoruz belki oda katılır, katılacak arkadaşlar lütfen burada katılacaklarını bildirsinlerki sayı belli olsun. Site yöneticimizde yardımcı olursa çok seviniriz. Ramazan bey telefon numaranızı yazarsanız size ulaşabiliriz. Ben bugün icraya vereceğim bakalım ne olacak. Son çare her kanuni hakkımı kullanacağım. Fesihname de ödeyeceğiz diye bildirdiler, Tüketici haklarınada başvurdum onlarda ödenmesi yönünde karar verdi, bakalım icra yoluyla alabilecekmiyim paramı.

 50. arkadaşlar kusura bakmayın bir süredir takip edemiyorum.hastahanede yatıyordum.astımla malum grip birleşince biraz yıprattı.şu an da istirahatliyim.fazla ayakta duramıyorum.yatmadan önce ankara da avukat arkadaşlarla beraberdik.dava açma sürecini değerlendiriyorduk.ben bir evrak bekliyorum.elime geçince hemen dava açacağım.
  size tek bir şey söylemek istiyorum.10 günlük süre malın tesliminden itibaren başlıyor muş.çünkü gizli ayıplar olabiliyormuş ve bunu tüketici ancak malın tesliminde görebiliyor muş.bu yüzden de süre bu tarihden itibaren başlıyormuş. dava açmaktan korkmayın.istediğiniz her süreçte bir mazeret göstererek dava açabiliyormuşsunuz.
  inanın daha bir çok bilgiye ulaştım.hele hele sözleşmeniz elinizde varsa iyi bir avukata inceletin.bir sürü boşluk varmış.bana yollamıyorlar.çünkü bunu biliyorlar.bunların amacı milletten koparabildkleri kadar paranın üzerine yatmak.
  önce breysel olarak mahkeme mi sonuçlandırmak istiyorum.daha sonrasında .her türlü mücadeleye varım.iş bitince de isteyen herkese yardımcı olurum.her platform da da savaş veririm.
  saygılar.

 51. arkadaşlar bende üye oldum HLC grub a 3 yıldır tatillerimi yapıyorum vede cok memnunum 15 milyar a aldık 5 yıldızlı hizmet görüyoruz verdiğim para helali hoş olsun çoluk çocuk tatil yapıyoruz sizin yazdıkılarınızı okudum bence bi yıl tatilinizi yapın sonra tekrar düşünün bu arada tanıtım elemanımla hala görüşürüz gittiğimde yanına giderim tanıtım yaptığı aile üye olmassa uğurlar olursa hayırlı olsun der ne alaka anlamadım bize sordular bütcenize oysa istermisinizz diye isteriz dedik aldık istemeyiz desek almazdıkda üyesi olduğum bir firmaya hakaret ediyorsunuz adamların kaç bin üyesi var hepsi memnun 10 tane kişi 3ü üye 7 si tanıtıma katılıp almadan çıkmış burda kelime oyunu yapıyosunuz biraz mantıklı olun bence bir kaçınız rakip firmalardan bile olabilirsiniz insanların tesislere gitmelerini engellemek için bunları yazıryorsunuz
  çok komiksiniz
  mayıs 15 de kusadasında göl evlerinde tatilimi yapıyorum rezervasyonum şimdiden yapıldı gelin misafirim olun nasıl bir yer olduğunu anlayın buurda birbirlerinizi gaza getircenize mantıklı adımlar atın

 52. bizde hlc nin düzenlediği bu tanıtımlara katıldık tanıtımımızı öğrenci bir arkadaş yaptı ona şuan minnettarız kuşadasındaki tesisten üyeydik bir haftada afyondan aldık arkadaşlarımızı da götürmeye devam ediyoruz hepimiz memnunuz şuan değişm için başvurdum erken rezervasyonla biletimi aldım yunanistan a değişim yapıyorum rcı ile 2 kişi bize toplam maliyeti 1000 euro oldu yol ve yemek parası dahil

 53. ne güzel ya yukarıda okuyorum biri o.ç. demiş tanıtım elemanı vs hakkında bi diyeri neden yayınlıyorsunuz bukadar yasalsanız diyor admin de eee açık açık değil de sadece o.ç yazdık diyor bi kere tüm yorumlar hakaet içeriyor hepsini yayınlıyorsunuz durun bide ben küfredeyim

 54. Baydı bu muhabbetler ya biz memnun olanlara neden memnunsunuz demiyoruz; anlayın artık; sizlere iyi eğlenceler, biz paramızı geri istiyoruz bu kadar basit ya!!!! Bunda anlaşılmayacak durum yok; Peşinat yatırdık şirket bize resmi evrak gönderdi 15 gün içinde paranız iade edilecek diye; aylar oldu ödemedi bunu söylüyoruz burda.
  Çok komik olan belli ; resmi evrak gönderilip, 15 iş günü içinde ödeme sözü verip te aylarca paramızı ödemeyenler komik 🙂
  Bunlara gerek yok boş laf bunlar ; Param ödenmedi ben ona bakarım; sen memnun olmuşsun, o memnun olmuş , isterse milyonlar memnun olsun aylardır resmi yazı göndermesine rağmen paramı ödemedimi bu şirket ; söz bitmiştir bence

 55. serpil hanım kaç gündür kendinizi burada parçalıyorsunuz anladığım kadarıyla çünkü bitek sizin ve yakup diye birinin yazısı var o kadar insan üye üye olmayan da tanıtıma katılmış kısacası binlerce insan memnun olmayan 5-6 kişi. yaptığınız veya yapmak istediyiniz şey sadece çirkeflik koskoca otel sahipleri sizin 300 500 liranızamı bakıcak veya 2000 3000 ne kadarsa işte veya yokmu bu işin yasal yerleri gelmiş burada salak salak haykırıyorsunuz brada konuşup rezil olcanıza gidin insan gibi paranızı isteyin verirler elbet bu arada ben üye oldun benden öncede arkadaşım olmuştu ama parasal sorunlarından dolayı iptal ettirdi ve parasını 30 günde aldı daha sonra bana önerdi ben aldım ama ödeyemedim vs. gel sana alalım dedi yakın arkadaşım kendisi zaten sözü senet gittim ve aldım ilk tatilimi geçen yıl yaptım şimdi tek pişman olduğum konu daha önce ne kadar salakmışımda saçma sapan tatillere milyarlar vermişim hiçbiri bunun yerini tutmadı neyse sizin işiniz zor serpil hanım anladığım kadarıyla kıl birisiniz sadece burada değil hayatın her kısmında rezil olursunuz siz.

 56. Bana hakaret edeceğine aynaya bak önce. bU şirket benim parama kalmadıysa neden ödemiyor? Hırsızın hiçmi suçu yok derler buna!!!!!!!!
  Kıl birisi olmayı sana aynen iade ediyorum iki kişi arasına girene ne düşer; benim muhattabım sen değilsin ki neden şirket adına sen cevap veriyorsun 😉 Düşündürücü
  Hayatımın hiçbir karesinde rezil olmadım ; Şuan da rezil olduğumu düşünmüyorum bunuda iade ediyorum sana
  Yasal yolları tabiki takip ediyorum icraya verdim şirketinizi. Yasal yolla ihtarname gönderdim. Yasal yolla Tüketici mahkemesine başvurdum , yasal yollarla paramı çoooooooook istedim ama şirketiniz yasal yollara saygı duymuyor duysaydı en son tüketici mahkemesi benim paramın ödenmesi kararı almasına rağmen şirkete kararı göndermesine rağmen ÖDEMİ ŞİRKET PARAYI; Sebep olarak çalışan maaşlarını yatırdık sizin paraya yetişmedi finans dediler; bu kanuna uygunmu?
  Hem bu forma yazmak benim insiyatifimde olan bir konu sizi neden geriyor anlamadım????? Mağduriyetim var ve paylaşıyorum sizin gibi sataşmıyorum ; resmen sataşıyorsunuz çirkef olan belli!!!!!!
  İnsan gibi paranızı isteyin verirler demişsiniz; Benim nasıl bir insan olduğumu bilmesi gerekenler çok iyi biliyor ; sizinde öyle 🙂
  Ben çok insaniyetle yaklaştım ilk 30 gün şirketi her aradığımda sezon sonu paramız yok beklermisiniz dedi arkadaşlarınız ; tamam dedim. Sonra bir hafta daha beklermisiniz pazartesi yatıracağız kesin efendim dediniz; tamam dedim, pazartesi aktaramadık salı 12 ye kadar paranız yatacak dediniz ; tamam dedim. Çarşamba kesin dediniz ; tamam dedim. Yine sabrımı korudum perşembe, Cuma yatmadı; Daha sabrımı korudum. Ama bu daha da devam etti,aylardır paramı alamıyorum, aynı zamanda yasal yollara başvurdum tabiki paramı sizemi bırakacağım. BAYRAMDAN ÖNCE KESİN YATACAK, YOK 3 GÜN DAHA BEKLEYİN ; PEKİ BU İNSANLIKMI????????????? Ben bu parayı kredi kartından ödedim ve aylardır faiz ödüyorum.
  Siz beni eleştireceğinize etrafınıza bakın; nasıl bir vicdandırki aylardır bana ait para ödenmiyor ve siz burada bana hakaret ediyorsunuz? Sizi Allah a havale ediyorum; dilerim bana haksız yere ettiğiniz bu hakaretleri geç olmadan anlarsınız. Bu işler insanın başına maalesef geliyor.
  Ağlayanın malı gülene asla yaramaz; bunlar hep yaşanmışki bu sözler çıkmış. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste; ben zaten paramı aylardır alamadığım için zor durumdayım, sizde vicdanınız rahat bir şekilde bana hakaret ediyorsunuz bir gün ama bir gün buna ; bu sarfettiğiniz sözlerinize çok pişman olacaksınız, sarfettiğiniz hiçbir sözü haketmiyorum ben. Dilerim canınız çok yandığı bir an ben bir zaman bir bayana haksız yere sırf üç kuruş için hakaret etmiştim diye bir film şeridi gibi gözünüzün önüne gelsin.
  Şimdi zannederimki çok gençsiniz; hayat sizi zamanla olgunlaştıracak. Zaten mağdur birine böyle hakaret etmezsiniz çoluk çocuğa karıştığınız zaman. Ben bu para geri ödenmedi için aylardır faiz ödüyorum zor duruma düştüm, yasal yollarıda denememe rağmen alamıyorum paramı, benim haklı olduğumu bildiğin halde can yakmaya çalışıyorsunuz.

 57. SAYIN AHMET TUNSA HER KİMSEN HLC’DE ÇALIŞAN YALANCILARDAN MISIN BİLMEM SİZ SERPİL HANIM VE DİĞERLERİNE LAF YETİŞTİRECEĞİNİZE İŞİNİZE BAKIN. BİZ BURADA MADUR OLDUĞUMUZU VE PARALARIMIZI ALAMADIĞIMIZI SÖYLÜYORUZ SİZİNLE VE SİZ GİBİ OLAN HLC YANDAŞLARIYLA SÖZÜM ONA ÇOK MEMNUN MÜŞTERİLERLE BİZİM İŞİMİZ OLMAZ O YÜZDEN MEMNUNİYETİNİZİ GİDİN BAŞKA YERDE DİLE GETİRİN… BİZİM BU ADAMLARDAN ALACAĞIMIZ VAR. SİZİN PARANIZIN ÜSTÜNE YATSINLAR BAKALIM BÖYLE ÖTEBİLİRMİSİNİZ. KİMSE BURADA HLC YANDAŞLIĞI VE ORADA ÇALIŞAN YALANCILARIN TARAFINI TUTARAK GÖSTERİ YAPMASIN. İNŞALLAH SONLARI YAKIN ONLARIN ÇEKİRGE BİR SIÇRAR İKİ SIÇRAR ALLAH ONLARIN İPİNİ KESECEK AZ KALDI BUNA YÜREKTEN İNANIYORUM. O ZAMAN YALANCI ÇALIŞANLARIN MİLLETE ETTİKLERİ HAKARETLER VE YALANLAR DAHA BETER BİR ŞEKİLDE KARŞILARINA ÇIKACAKTIR.

 58. bana bakın isim değiştirip değiştirip yazan sayın şirket çalışanları.artık ağzımı ben bozacam. sizler için açılmış kendi siteniz var .gidin orada yalakalık yapın patronlarınıza.bizleri kandırdınız.helal olsun(takdir ettik).başka bir diyecek yok.
  açın internet üzerinden şikayet bölümlerine başka ıspata gerek yok zaten.taktikler aynı.
  bunun yanında tanıtımlarda bahsedilenle yapılan icraatler hiç biri uyuşmuyor.ve hepsine de kılıf uydurulmuş.yukarılar da hepsinden uzun uzadıya bahsettim zaten.ayrıca tatile gidip de rezillik çekenlerde anlatılıyor zaten.
  size bir tek şey daha diyeceğim.zaten bana noter vasıtasıyla istememe rağmen sözleşme gönderilmedi(bu da dürüstlük ve de yasalara ve müşteriye saygınızı gösteriyor zaten).ama elimde sarı 3 tane form var.hlc formunda diyor ki deniz servisi vermek görevimizdir.ey uyanıklar hani denize sıfırdı tesis ,ister havuza isterseniz denize girin diyordunuz. madem öyle ne den deniz servisiniz var.ayrıca tatil yapan biri yazmış denize 20 klm mesafe de diye.
  bakın daha yazacak çok şey var ama yazmıyacam bunları mahkemeye sunacam.burada açık etmiyecem.ama sizde terbiyesizliği bırakın artık.işinize bakın.ekmeğinizi helal yoldan kazanmaya çalışın.sonuçta bir tatil köyünüz varsa.bunun bir değeri ve tatil için hizmet bedeli vardır.milleti desteksiz atıp kandırarak tatil ücretini yüksek tutmaya çalışacağınıza.asıl değeri neyse onu ve de gerçekler neyse tanıtımda onlardan bahsedin.o zaman 10 000 kişiyi kandıracağınıza .100 000 gerçek müşteriye hitap edersiniz.kimse de ertesi gün soluğu tüketici masası ve ya mahkemesinde almaz ve kazancınız daha çok olur sürümden kazanırsınız.ayıp be 100 ya da 200 euroyu geçmiyecek hizmet sunuyorsunuz ve bunu 500 euro artı 180 euro bakım parasına satıyorsunuz.52 hafta da 180*52=9360 euro oda =20000 tl sanki binanın yenisini yapacaksınız ki bu paraya da o binalar çok rahat yapılır zaten.siz tatil bedelini zaten müşteriden bakım parası adı altında alıyonuz kalan 500 euro da kar oluyor.nerden biliyosun diye sorarsanız ben kendi kurumumun tatil köyünde hizmet verdim ve şu an günlük tatil ücreti 20 tl civarı ve herşey dahil devam ediyor bir binanın.ayıp ayıp hala burada çıkıp terbiyesizlik ediyorsunuz.ve bizlere de terbiyesizlik etmeyin vs gibi laflar etme hakkını kendinizde buluyorsunuz.sayfanın başında rezil ettik admin de dahil ama sizde demek ki ardamarı çatlamış.utanacak suratta kalmamış olacak ki hala yazabiliyorsunuz.
  bazı arkadaşların yazdığı kısaltmalar zorunuza gitmiş.adam gibi hizmet verseniz kimse birşey yazmaz.herkes hakettiği gibi cevap alır ve yaşar.biraz daha terbiyesizlik edip bizlere haketmediğimiz gibi yorum yazarsanız ben daha ağırlarını yazacam.tabi admin yayınlar mı bilemem.ama ben bir şekilde kulağınıza gelmesini sağlarım.
  vücudunuzun en nazik yeri yiyorsa gelin yanıma elinizde adresim var ayrıca ben yukarıda nasıl ulaşabileceğinizi de yazdım.yüzyüze tartişalım.misafirim olun herşeyi size ıspatlayım ve insanlık görün.burada terbiyesizlik etmeyin.burada başçavuşun beygiri o…muyo.ıspatlayamıyamıyacağımız laf etmiyoruz ve belgelerini de açıklıyoruz.tabi anlayana.
  en derin saygılarımla.

 59. tüm thermalzedelerin yeni yılını kutlar sağlık mutluluk ve esenlikler dilerim.inşallah yeni yılda tüm maduriyetler giderilir ve kimse madur olmaz.milleti madur edenlerde belasını bulur.

  saygılar.

 60. Yeni yılın herkese ( burada bize sataşanlar ve mağdur bırakanlar hariç ) sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum.

 61. Arkadaşlar bende kapıdan dönenlerdenim. Bizede bir pazar günü telefon geldi ve tatil kazandınız gelip burda teslim almanız gerekli dediler. Servislere bindik akşam 8 gibi kuşadasına vardık. İlk restoran tarzında bir yere getirdiler bizi, yemek yedirdiler , gece karanlığında bir iki tur attırdıktan sonra sunum salonuna götürdüler. Daha sonrada bir satış temsilcisi olarak adlandırayım bir bayan arkadaş 4 saat boyunca bize bir devremülk satmaya çalıştı. Ben en sonunda intemiyorum diyince müdür dediği kişilik satış temsilcisine tamam arkadaşları dışarı çıka bilirsin dedi. Resmen küfür eder gibi. Defet dermiş gibi. Alınca güzel oluyor ama almayınca sert tepkilerle karşılaşıyorsunuz. Aşağıya indiğimizde bir baktık saat 00:40 gece yarısı yani anlıyacağınız. Servise gittiğimizde yukarıda 3 aile daha olduğunu onları beklemek zorunda olduğumuzu söylediler. Bekle alla bekle allah gelmiyorlar , saat 02:00 sularında geldiler ve biz yola çıktık izmir’e 03:30 du vardığımızda. Düşünün eve gitmemiz yatmamız 04:30 u buldu. Pazar gecesi olduğu içim yarın işe gitmem gerekiyordu ve işimede uyanamayarak geç kaldım. Halbuki bize telefonda söyledikleri saat 23:00 da dönüş gerçekleştirilecektir demişlerdi. Ben bu yüzden çok mahdur durumda kaldım vede güzelim hafta sonum bu kendinin beyenmiş ukala kişiler tarafından zehir oldu.

 62. biraz saygı lütfen birazda hoşgörü nasılki mağdur olanlar burada mağduriyetini dile getiriosa memnun olanlarda memnuniyetini dile getirecek tahammül etmeyi öğrenelim ve lütfen saygılı olalım herkes burda etik bi şekilde dilediğini yazabilir aylardır buraya birileri msj yazıo die ltfn ağalık taslamasın herkese saygı

 63. sayın mert bey burada kimsenin ağalık falan tasladığı yok.sadece milletin yüreği yandığı için serzenişde bulunuyor.tabi senin için sorun yok.çarpılan biz .parayı götürenler sizsiniz.oh ne ala memleket.bende senin gibi yiyen tarafda olsaydım.yorumlarda aynen senin yazdığın gibi olurdu.
  sizlerin yukarıda yazdıklarınız çokmu etik.bırak yazılanları.insanları kandırmanın neresi etik.ayıp ayıp.yukarıda yazılanları (tabi onları yazan sen değilsen.isim değiştirenlerden değilsen.sen yazmışsan okumana gerek yok zaten biliyosundur)bi oku bakalım.eğer adam gibi yorumlayabiliyorsan bizlere edilen hakareti anlarsın.
  sen dua etki admin sansür uyguluyor.yoksa ben tahmin edebiliyorum ne yorumlar vardır burada.tabi anlayana.hatta benim içimden neler geçiyor şu an ama buraya yazamıyorum.fakat şunu bilin ki her gün kulağınızda bir çınlama vardır ya işte o çınlatanlar bizleriz.etkliğe olan saygımızdan da burada yazamıyoruz.
  eğer çok dürüstseniz bırakın milletin peşini.ayrılmak isteyenleri ayırın.parasını isteyenlerin ödeyin.ondan sonra çıkalım burada neyin etik neyin olmadığını tartışalım.hatta bu dediklerimi yapın bende sizleri alnınızdan öpeyim.gerçi geçmiş yazılarda bol keseden atanlarıda gördük ama.biz genede bi şans daha verelim

 64. yakup bey yine şaçmalamışsınız bakın mert beyi hiç bi şekilde tanımam ama yiyen tarafta olsaydınız vs ya ne kadar ayıp olusuz yorumlar kadar olumlu yorumlar olucaktır tabi neden hala hazmedemiyorsunuz neden kendinize yediremiyorsunuz işte sırf bu negatif davranışınız yüzünden bu haldesiniz siz ve diğer mağdurlar anlatmak istediğimiz tek şey bu neden 1000 lerce insandan 5-6 sı burada olumsuz konuşuyor.ayrıca şunu üstüne bastırarak eklemek istiyorum isim değiştirerek yazmalar vs diğe söylemlerde bulunuyorsunuz ya kardeşim bu insanların isim değiştirip bişey yazmasına gerek yok bu şirketin hali hazırda bilgisayar başında en az zaten 400-500 tane çalışanı var zaten onlar burada olumsuzları olumlu şeyler yazarak eritmeye çalışsalar sizin yorumlar arada derede kalır onların sizi umursadığı yok artık anlayın hiç birinin umrunda değil bu eleştiriler tabi iş küfre kaçmadığı sürece.bırakın yorum bu siteyide alacak veya bu sitenin karşısına rakip bi site açacak kadar güçlüler neyse inş. bir sonuca ulaşırsınız

 65. ahmet tunsa şirketinizin 400-500 çalışanı varsa neden mağdurlarlada birkaçı ilgilenmiyor? Mağdurlar umurlarında değil diye açıkça belirtmişsiniz yakışırmı bu bir şirkete? Memnun olan kadar memnun olmayanlada ilgilenmek şirket politikanız olması gerekmiyormu? Hizmet sektöründe müşteri memnuniyeti asıl alınmıyormu?
  Bakın buraya aylardır yazıyoruz ama hesabıma geçeceğiniz sizin için küçük bir mebla, benim için önemli bir para HALA HESABIMA YATIRILMADI. Bunu nasıl açıklayabilirsiniz? Aylardır herkes okuyor şirketinizde dahil param ödenmedi, Neden bu 400-500 çalışandan birisi bu şlerle ilgilensede bizde paramızı zamanında alıp işlerimizi zamanında yapabilsekte; aaa bu şirket iptal ettirdiğimiz halde bizimle ilgilendi deyip soran arkadaşlarımıza iyi bir şirket tavsiye ederiz desek iyi olmazmıydı, bu şekilde canımızı yakarak elinize geçen belli. NEDEN ÖDENMİYOR PARAM ? bu para artık ödenmedikçe durum ortada diyecek birşey yok; ödenmemesi herşeyi gösteriyor.
  Yakup bey e saçmalamışsınız diyorsunuz; asla saçmalamıyor bu sizin düşünceniz, yıpratma politikanız.
  Peki siz kendinize öz eleştiri yapmıyormusunuz hiç; şirket içi denetçileriniz yokmu hiç yada arada toplantı yapıp bu ödemeler ne zaman olacak toplantı tutanaklarında mevcutmu? insanlara sataşacağınıza paraları ne zaman ödeyeceksiniz 400-500 kişi bir toplantı düzenleyinde karara bağlayın buradan bizede söyleyiniz de bilelim paralar bu satten sonra da artık ödenecekmi? ödenmeyecekmi?

 66. ahmet bey size ne diyeyim daha ben bilemiyorum.bakın ilk yorumumdan itibaren başımdan geçen bütün herşeyi hiç yalan katmadan(birilerinin yaptığı gibi)yazdım.eğer okuma zahmetinde bulunursanız ve de kendinizi bizlerin yerine koyma zahmetinde bulunursanız.o zaman bizlere hak verirsiniz.tabi sizde malı götüren tarafdan değilseniz.bizler devede kulak olabiliriz.ama şunu bilinki binlerce madur var .fakat buralara girip yorum yapamıyorlar belkide.benim bulunduğum yerdeki tüketici masası bana kendilerine başvuran sayısını 3-4 ay kadar önce 80-100 kişi olarak söyledi ve başımdan geçen olayıda yukarıda yazmıştım.bu 10 günlük süreyi kullanabilen sayısı.diğer şehirleride katdığınızda sayı nerelere varıyor araştırın bulursunuz.zaten prestij club ismiyle de haber türk televizyonunda ifşa edilmiş.ama biz görememişiz.olayın boyutu ve şekli oralarda zaten geçiyor.onun üzerine eklenecek bir şey yok.
  benim burada sizlerle polemiğe girmek gibi bir sorunum yok.zaten çok fazlada fırsatım yok.bizler ekmeğinin peşinde .helal lokmanın peşinde koşturan insanlarız.ama sağolsun birileri bizlerin bu helal alınterini bir şekilde gaspetmekle meşgul.
  biz buradan bunları haykırarak bu tuzağa başkalarının düşmesini engellemenin derdindeyiz.
  ben zaten mahkeme mi açtım.yakın zamanda davet ellerine geçer.orada zaten ne şekilde kandırıldığım açık şekilde mevcut.
  lehime sonuçlanırsa zaten millete emsal teşkil etsin diye buralar da yayınlayacağım.
  yok aleyh de sonuçlanırsa zaten gelip tatilimi yapacağım.ama karşılarına geçip sırıtarak içimden sövdüğümü belli edecek şekilde o tatili yapacam.tabi böyle bir tatil varsa.ve oraya gelen diğer aldatılmak istenen insanlarıda uyarma görevimi otobüsleri bekliyerek yerine getirmeye çalışacağım.
  o yüzden güzel yorumunuza teşekkür eder.saygılar sunarım.

 67. yakup bey size bişey dediğim yok benm sadece burada söylemek istediğim şu evt 1000 lerce üyenn içinde yüzlercede memnun olmayanlar çıkacaktır haklısınız ama bu aleyhte yazıları hakaret içererek veya haksız suçlamalar yapmadan olursa problem yok tabi kendinizi savuncaksınız neyse ama size şunu söylicem inşaallah lehinize değil aleyhinize sonuçlanır neden derseniz aleyhte olursa gider güzel güzel tatillerinizi yaparsınız eminim ve sizde emin olun o tatillerden sonra bu yazdıklarınıza pişman olcaksınız çünkü sizi merak etmeyin memnun ediceklerdir.hem bir tatil ne kadar kötü olabilirki pozitif bir insan çadırda bile bile mutlu olur ama size tek önerim tatile bu sitresle bu sinir ve düşüncelrle gitmeyin aklınızda su olsun evt problem yaşadım ama burada güzel bir tatil yapıcam kendinizi koşullayın zaten arkadaşların desteği ilgisiylede öyle olcak ben eminim ki 1 hafta daha alcaksınız neyse hayırlısı bakalım

 68. ahmet bey zannedersem bizler anlatmak istediklerimizi ya yanlış ifade ediyoruz ,ya da yanlış anlaşılıyoruz.benim bahsi geçen tatil köylerinin varlığından bir şüphem de yok.afyon tesislerini yarım yamalak da olsa gördüm.çok kalite bir tesis değil ama kötü de diyemem.aydında kini görme şansım olmadı.belki burada çalışan insanlar çok değerli,müstesna insanlar olabilir.sorun bu değil.sorun tatili pazarlayan ttp isimli firma.bu firma tamamen yalan dolanlardan oluşan bir tanıtımla bizleri kandırdı.verdiği hiçbir sözü tutmadı.ve ne acıdır ki orada vermiş olduğu taahhütleri,sözleri sözde bırakarak bizleri kandırmış.bunu da malesef ben 15 gün sonra hayırlı olsun diye arandığımda sorduğum bir kaç soruyla ve en kötülerini 3 ay sonun da zorla ulaştığım bir kontrat müdüründen öğrendim.neden bu hususlar orada tanıtımda farklı anlatıldı da şimdi farklı konuşuyorsunuz dediğimde.beni yalancılıkla ima edecek kadar alçaldı ve biz bunların hiçbirini söylemedik dedi.keşke o tanıtım anlarını telefonla çekseymişim o zaman yüzlerine tükürürdüm.
  ve ne acıdır ki defalarca aramama rağmen sözde beni her ay bir halkla ilişkiler uzmanı arayacak ve tatilde bana eşlik edecekti.hadi ondan vazgeçtim.aradığım zaman hep bana beyefendi sizinle halkla ilişkiler uzmanınız muhattap olacak biz sizi ona yönlendireceğiz dediler.6-7 aydır hala yönleneceğiz.bu nasıl bir iştir ben anlıyamadım.
  ve benim elime verilmesi gereken asıl evrakların hiçbirini vermemişler.3 tane tatil formu.hesap numaraları olan ve halkla ilişkilerden sorumlu kişilerin sadece isimleri ulaşabileceğim tek numarada tesisin ptt telefonu yazan (orada da kimseyi bulamıyorsunuz ve her seferinde beyefendi not alalım gerekli yerlere iletelim diyen kişiler.malesef geri dönüş yok.)birde borç dökümanı.ne sözleşme sureti nede bana verilmesi zorunlu başka evraklardan bir tanesi bile yok.
  bu kadar şeyden sonra siz olsanız ne düşünürdünüz.o tatile güle oynaya gidermisiniz.teşekkür ederim ne güzel kazıkladınız diye mi yüzlerine bakacağız.yoksa hiç bir şey olmamış gibi mi davranacağız?
  keşke bu iş böyle üçkağıtla olmasaydı da.tanıtımdan sonra beyefendi siz salim kafayla bir düşünün.bir sene de gelip tesisimizde bir tatil yapın.memnun kalırsanız sizi üye yapalım.deseler di bizler seve seve gelirdik.memnun kalırsak da 5 sene değil ömürlük tatil üyesi olurduk.hatta ben binlerce çalışanı olan bir kamu kurumun da çalışıyorum.size yemin ediyorum reklamını yapar belki de onlarca üye kazandırırdım ki uyanana kadar da bunu yapmıştım.ama malesef kendileri kaybetti.çünkü; adı geçen yerde ağız dolusu küfürle anarak aman düşmeyin diye uyarıyorum şimdi.düşünün ben yüzlerce kişiyi uyarıyorum onlar da kendi çevresini uyaracak.iş nerelere varıyor.
  yarın tatil satacak kimi bulacaklar.belkide sonlarını hazırlıyorlar.yazık .gerçi onlar milleti kandırmak için yeni taktikler geliştirirler.ama bir daha bu kadar kişiyi zor bulurlar.
  işte bizler bunları dile getirmeye çalışıyoruz burada.tabi bu esnada da kendimize belki hakim olamayıp ağır yazabiliyoruz.onu da biraz hoş görün.o kadar kusur kadı kızında da bulunur.biraz da dertli olmamıza verin.
  ben buradan işini dürüstçe yapanları tenziye ediyorum.ama bu hususlarda günahı olanların da allah belasını versin diyorum.saygılar.

 69. bir husus daha aklıma gelmişken yazayım arkadaşlar.geçenlerde bir firmanın vitrinin de afyon da ki tesisin reklamını gördüm.59 tl gecelik ücret yazıyor.şimdi ben buradan bir kaç soru sormak istiyorum.bu hususa yukarılarda da değinmiştim biraz.gecelik tatilden kasıt kaç saat ve buna gündüzü de dahil midir.yoksa gecelik tatil alan akşam hava kararmadan giremez mi?sabah olunca kaldırılır ve lütfen tesisi terk edin saatiniz doldu mu denir.? bunları şunun için soruyorum.
  beni hayırlı olsun diye aradıkların da ve daha sonra ulaştığım mürüre sorduğumda eğer ben oraya gelirsem ve bir kaç saatlik bir oda istersem nasıl olacak?onlarda saatine 10 lira verir istediğiniz kadar kalırsınız demişlerdi.
  şimdi benim tahminlerimce geceden kasıt en az 12 saat.adam gelecek ve 59 tl verecek.ben üye olduğum halde bu süreye 120 tl verecem.tabi bu gecelikden kasıt 1 günse 240 tl olacak.bu nasıl bir zihniyettir.
  biz neden üye olduk ki ozaman verir 59 tl gider canımız sıkıldıkça tatil yapar gelirdik.
  daha yazacak çok şeyler varda.müsadenizle yorumların devamlılığını sağlamak amacıyla onlarıda fırsat buldukça ileride yazayım.

 70. slm arkadaşlar senetlerini alanlar beni arasınlar birlik olup avukata ve ugur dündara verelim nasıl sagdet zinciri kurduklarını görsün ler ve yayınlasın evrak ların alanlar benimle temasa gecsinler “meriç”

 71. meriç bey zaten haber türk de 2008 aralığında prestij ismiyle ifşa olmuşlar.orada geçmiş görüntüler vardır.onlara verin.hala devam ediyorlar diye yayınlasınlar iyi olur.bende malesef evrak yok.ama mahkemeye sunarlarsa inşallah elime geçer.o zaman sizlere katılmaya çalışırım.

 72. yakup beyinde dediği gibi bizi üye yapmaya çalışırken birton yalan dolan söylediler ve ne yazikki bunları kayıt altına alamadık sözde kaldı.Bizde 100 yıllık uye olduk ve paramızı peşin verdık malesef her aradığımızda geçiştiriyorlar durumu paramızı gerı alamadık 1 kere tatıl bile yapmadık bu durumda nasıl alabılrız paramızı. Hepimiz bir olup mahkemeye verırsek kazanma sansımız var ve bunu yapmamız gerekır yoksa sadece ısyan ederek kalırız. Kusadası kaymakamını aradım daha oncede bu şirket baska ısımle mılletı mağdur edıyormus fakat bircok mağdur bırlık olup mahkemeyı kazandıktan sonra ısımlerını deıstırmek zorunda kalmıslar. Bızımde boyle birlik olup mahkemeye vermemız gerekır.

 73. nefize hanım.madem ki öyle bir davadan haberiniz oldu.o davanın numarasını ve kararlarını alabilirmisiniz.araştırın mutlaka bir şekilde bulursunuz.kaymakamlık yardımcı olacaktır.yada adliyeden ulaşabilirsiniz.bir bilene sorun mutlaka size yol gösterir .hukukla ilgili kişilerden yardım alabilirsiniz.bakın facebook da grup larda bazı arkadaşlar dava örnekleri vermiş.onun gibi. ben de şu an dava açmış bulunmaktayım ve bu tür davalar da delil olarak sunuluyor.bunlar yargıtay içtihatları olarak geçiyor.siz onları bana ulaştırabilirseniz memnun olurum.
  mahkeme olayından çekinmeyin.bakın yine söylüyorum 10 gün diye bir şey yok.bu 10 gün malın teslim edilip denenme süresinin başlamasından itibaren geçerli.bunun hakkında bir çok yargıtay kararı var.iyi bir avukat bulup açın davanızı.
  yanlız giden parayı geri almak çok zor.çünkü karşınızda muhattap bulamıyorsunuz.bakınız serpil hanım aylardır karar aldırmasına rağmen parasını alamadı.
  ancak ilk etapta bundan sonraki ödemelerinizi durdurma ve sözleşmeyi fesih ettirme hakkınız var.daha sonrada yasal süreçte icra yoluyla muhattap bulabilirseniz paranızı alabilirsiniz.
  bakın burada adresler çıkmıyor.bir şekilde serpil hanım veya meriç beye ulaşabilirseniz.msn yoluyla adreslerimizi alabilirsiniz.mail yoluyla veya msn den görüşerek birbirimize daha yardımcı olabiliriz.
  inşallah maduriyetiniz bir an evvel giderilir.

 74. 3 tane avukata gıttık davaya bakmayı kabul etmedıler. kime açacaklarını şaşırdılar. İzmirde tanıdığınız bu işe bakabılecek avukat varsa numarasını verebılrımısınız. bize yardmcı olabılecek varsa paramızı almamıza yardımcı olabılecek varsa arayabılırmı. ( 02324542261 )

 75. nefize hanım sizin gittiğiniz avukatlar demekki karnı tokmuş.bakın serpil hanımla diyaloğa geçebilirseniz.o da sizin o taraflarda ve dava açtı.onun avukatına gidin.yardımcı olacaktır.bende mahkemeye verdim.eğer size yardımcı olacaksa dilekçeyi size gönderirim.size örnek olur ve benzerini açabilirsiniz.ben buralardaki avukat arkadaşlarıma hazırlatıyorum.şu anda davamı kendim takip ediyorum.fakat her türlü gelişmeden haberdarlar ve ne gerekiyorsa bana hazırlayıp yolluyorlar bende ona göre yoluma devam ediyorum.
  mahkemeye verenin ikameti bu işlerde önemli.avukat girecekse o şehire gelip takip etmesi gerekiyor.başka şehirde açarsanız hakim ikamet yerine havale edebiliyor.buda zaman kaybı ve masraf demek.bu yüzden ikametinizin olduğu yerde tüketici mahkemesi,nöbetçi si vardır,(asliye hukuk bu işlere bakıyor).onlardan birine gidin açın.
  10 lira bir posta parası veriyorsunuz sadece.oda karşı tarafa çağrı gönderme masrafı.ücretsiz davalar bunlar.çekinmeyin açmaya .zaten giden gitmiş.fazla kaybedecek bir şey yok.
  daha fazlada buradan yorum yapmak istemiyorum.irtibat olursa elimden gelen yardımda bulunurum.sizi her arayan yada yazışanada aldanmayın.önce teyid edin.ortalık bir sürü pislik dolmuş.serpil hanımla diyalog kurabilirseniz o size yaşadıkların dan bahseder.
  burayı takip ediyordur zaten.belki o sizi arar siz aramadan.
  saygılar.

 76. arkdşlar yorumların coğunu okumaya çalıştım benmde bu otellerin tanıtımını yapan firmalardn birinde çalışan hatta benide çalışmak için götüren arkdşm vasıtasıyla tanıştım firmayla.ama bu kdr şikayeti hatta beddua diyebileceğim yazıları görünce çok üsüldüm inanın çalışanlar (tanıtım elemanlarından bahsediorum) hepsi öğrenci ve sizlere anlatılan kadarını biliolar ve çoğu okul harclığını çıkarmaya çalışan insanlar yani onların yerinde hepimizin kardeşi cocuğu olabilir lütfen haklarımızı ararken masum insanlarıda zan altında bırakmayalım inş. hepinizin haklarınızı almanıs dileğiyle…

 77. yakup bey merhaba ben de peşinatımı alamadım. mahkeme dilekçesini bana ulaştırabilirseniz sevinirim. telefon ***** mutlaka haberinizi bekliyorum. ilgilenirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.

 78. linda hanım yukarıdaki yazdığım bir yorum var okuduysanız zaten iyi insanlara birşey demiyoruz.sadece şunu diyebilirim.bu kadar aşağılık bir oyunun içinde neden bulunuyorlar.harçlık biriktirmek istiyorlarsa .üçkağıtçılığı tescillenmiş firmalarda çalışıpda milletin ahından onlarda nasiplenmesin.bakın nefize hanım yukarıda kaymakamlıkdan aldığı bilgiyi paylaşmış.herşey ortada.
  mutlu bey size gelirsek.numara burada çıkmamış.artı ben sözleşmeye normal zamanında müdahale edemediğim için.çünkü o dönemde ameliyat oldum ve 3 gün hastahanede yattım artı 20 günde istirahat almıştım.zaten tanıtıma gittiğim günde ameliyat tarihim herşeyim belliydi ve kafamda dalgındı.1 hafta içerisindede yattım.bu yüzden ben hem sözleşmenin iptali hem de peşinatın iadesi için açtım.yani 7 madde içerisinda 1 tanesi peşinat iadesi.fakat serpil hanım peşinat iadesi için dava açtı .onunla irtibat kurabilirseniz daha çok yardımcı olabilir.
  saygılar.

 79. HLC calışıpta bizi kandırnların allah cezasını versin onların topunu lyanetliyorum,İkitane cocumu eve kapattım işe gitim 11sene 3vardya gece günduz demeden calıştım paramı yalancılara kaptırdım,Simdide paranızı vericez ikinci el satışı yapınca diyor,İstanbuldaki CEVDET sonra ZEYNEP sonra MELEK sırada kactane yalancı var cokmerak ediyorum,Hangi anne baba cocunu böyle işte calışmasını ister aldıkları herkruş para haram, BEN HERgün lyanetliyorum kesinikle paramı almak icin bütün kanuni yoları deniycem,ŞUANDA AVUKATA BAŞVURDUK TOPLU ŞEKİLDE ŞİKAYETCİ OLUNKİ BUSAHTEKYARLARDAN PARALARINIZI ALIN LÜTVEN BİRLİK OLUP ŞUNLARI HARAMDAN KURTARALIM DORU YOLADAN PARA KAZANSILAR ZAVALILAR

 80. Degerli arkadaşlar bende sizler gibi kandırıldımn benimde 12 milyar param gitti biz sattcaz dediler 1500tl daha istediler ama hepsi yalanmış oyuna geldim hep birlik olalım bunların hakkından ge lelim.Eger kazanan varsa bana meyil attsın ylmz_nfz@hotmail .com

 81. yılmaz bey msn adresinizi ekliyorum.siz o kadar para ödediniz hiç tatil yapmadınız mı?bu kadar zamandır neden mahkemeye vermediniz.birde ödediğiniz paraların senetlerini almadınız mı?merak ettim.
  nefize hanım bir nebze faydamız olduysa ne mutlu bana.zaten burada yazma amacımız yukarılarda yazdığımız gibi birilerine faydalı olabilmek.serpil hanımdan msn adresimi alabilirsiniz.oradan daha rahat görüşürüz.birde size söylemiştim.kaymakamın bahsettiği dava hakkındaki bilgilere ulaşabildiniz mi.o bizlere iyi bir delil.
  saygılar.

 82. Yakupbey kuşadasındaki kaymakamlıgı birdaha arıyamadım işe başladım bütüngünüm dolu bana sadece dahaönce baska isim altında calışıyorlarmış bircok insanı kandırmıslar onlar toplu dava acmışlar savcıla savcılık kapatma kararıvermiş yine aynışekilde başka isim altında devam ediyorlar sizde toplanın birlikde savcıla şikayette bulunun demişdi,Biz sonunda iyi bir avukat bulduk bize 2ne dilekce doldurdu birini izmir diyerini kuşadası savcılığna gönderdik haber bekliyoruz,Bisonuc alırsam herkesle paylaşacam sizlerdende iyi haberler bekliyorum

 83. tamam nefize hanım.teşekkür ederim.ama avukatınızla paylaşdıysanız o ulaşabilirdi.
  yılmaz bey sizi ekledim fakat böyle bir adres yok diyor.ama tekrar deneyeyim.

 84. BİR SÜRÜ KİŞİNİN CANINI YAKMAYA HALA DEVAM EDİYORSUNUZ YA ALLAH SİZİN BELANIZI VERSİN. BÖYLE BİR İŞİN BAŞINDA BULUNANLARI KINIYORUM.. BÜTÜN YAPTIĞINIZ İŞLER ELİNİZE AYAĞINIZA DOLANSIN İNŞALLAH. AFYONDAKİ ÇALIŞAN ÖĞRENCİLERDEN BAHSETMİYORUM ONLAR KOYUN BİRDE ÇOBANLAR VAR YA HANİ BAŞTA ÇOBANLARDAN BAHSEDİYORUM ONLAR İNSAN DEĞİL… ZATEN TİPLERİ BİLE ŞEYTANA BENZİYOR… GÖRKEM, SERPİL MEŞUR AVUKATLARI HEPSİNİN TİPİNDEN KORKULUR.

 85. Buradaki yorumları okuyunca bende sıkıntılarımı sizlerle paylaşmak istedim.
  Arkadaşlar bende sizin gibi Hlc clup mağdurlarındanım.Bizide 26.12.2009 tarihinde binbir çeşit ikna metoduyla Kuşadası Ada Termale üye kaydettiler.Daha sonra 10 günlük cayma süremiz içersinde 29.12.2009 da hemen noterden ihtarname çektik.Ayrıca İzmir Sanayi ve Ticaret tüketici müdürlüğünede aynı tarihte müracaat ettik.Ancak şunu belirtmeliyimki medyada anlatıldığı gibi sizin sorununuzla fazla ilgilenmiyorlar.Sadece evraklarınızı alıp biz sizi ararız deniliyor.Hatta siz daha sonra aradığınızda biz aracıyız,firmadan haber bekliyoruz deniliyor.Bugüne kadarda arayıp soran yok. Yani kısacası kendi başınıza neyapabilirseniz o oluyor.
  Ondan sonra hlc ile sürekli telefon aramaları sonucunda senetlerimiz 24.02.2010 tarihinde yutiçi kargo ile gönderildi.Şunuda hatırlatayım.Genelde telefonlarınıza çıkmadıklarından mesaj yoluyla sorunlarınızı belirtin.Ozaman size dönerler.
  Tabiki diğer arkadaşlara yapıldığı gibi paşinatımız ödenmedi.Gerekçe olarakta masraf olarak alındığını söylediler.Ama bizde hakkımızı bırakmıyacağız.Ve bunun için ne gerekiyorsa yapacağız.Birlikten kuvvet doğar.
  Şikayetçi arkadaşlarımızın bunun için biraraya gelmesiyle ancak sorunlarımız hallolur.
  Serpil hanım,Nefize hanım, Yakup bey, Yılmaz bey,Yaşar bey ve daha nice hlc mağdurlarına sesleniyorum.
  Sorunlarımızı birlikte çözmek için aşağıdaki Meriç bey ve benim mail adreslerimize ve telimize ulaşmalarını rica ederiz.

 86. Sayın admin, neden email adreslerimiz ve tel nolarımız yorumda yok? Eğer unutulduysa lütfen ekleyin. Çünkü mağdur arkadaşlarımızla ancak bu yolla haberleşerek sorunlarımıza çare bulabiliriz. Lütfen email ve tel nolarımız yayınlansın. Teşekkürler.

 87. Merhaba Kemal bey,

  Maalesef bu sayfada aleni bir şekilde telefon numarası ve email adreslerini yayınlamamız mümkün değil. Hem sizin açınızdan tehlikeli spam yapan insanlar buradan email adresinizi alıp başka işlerde kullanabilirler hem de bizim güvenliğimiz için.
  İlginiz için teşekkürler.

 88. kemal bey bizim msn adresleri ve tel noları meriç beyde var zaten.serpil hanımla irtibatımızı kendisi sağlamıştı.ondan alıp neden eklemediniz?ben yorumlayamadım.
  fakat meriç bey e bir kaç kez yazdım cevapsız kaldı.nedense onuda anlıyamadım.
  yine söylüyorum.ben mahkemeye verdim ve dava tarihini bekliyorum ve çok yakın.elimden geleni de yapmaya çalışacağım.eğer söylemlerinizde ciddiyseniz elinizde delil varsa işime yarayacak yardımlarınızı bekliyorum.
  bir tane dava kazanalım inşallah arkası çorap söküğü gibi gelir.eğer farklı bir düşünceniz varsa bana da burada bir görev düşerse bunuda yerine getirmeye çalışırım.
  ama samimi olmak kaydıyla.inanın o kadar şerefsiz insanlar var ki değişik şekillerde bizle irtibat kurarak her türlü alçaklığı deniyorlar.zaten sizlerde bunları yaşıyorsunuzdur.o yüzden de seçici olmaya çalışıyoruz.irtibatlı olduğumuz insanları önce değerlendirmek zorunda kalıyoruz.
  saygılar.

 89. Yakup Bey , benim amacım bu badireden biranönce kurtulmak ve diğer mağdur arkadaşlarında zararlarını telafi etmekti. Tabiki çeşitli maksadı olan insanlarda var.Ancak dikkat ederseniz mail ve tel nolarımız yayınlansın diye sayın admine belirtmiştik. Fakat bunun yanlış olduğu sizin dediğiniz gibi başka kişilerin kötü amaçla kullanabileceği bildirildiğinden adresler yayınlanmadı.Onun için bize ulaşmak isteyen arakadaşlar Meriç Bey vasıtasıyla adreslerimizi alabilirler.Ayrıca hepimizin tek bir adreste buluşarak biraraya gelmesinde çok yarar var.Ancak haklarımızı bu yolla alabiliriz.Herkese sevgiler ve saygılar.

 90. sitenin sayın yetkilileri sizlere ulaşacağımız bir link yapmamışsınız ilgili konuya dair mail atarsanız ilgili firma olarak karşımızda sitenin muhatabını görmek istiyoruz.Saygılar…

 91. ne oldu nihal hanım.rahatsızmı oldunuz?
  susturmak mı istiyorsunuz yoksa?
  ne teklif edeceksiniz?
  yöneticileri susturunca,bu kadar yüreği yanmış maduru susturabileceğinizi mi zannediyorsunuz?
  bu yollarla uğraşacağınıza milleti madur etmeyi bırakın.o zaman kimse böyle forumlar açmaz.buralarda şikayet de olmaz.
  ayıp,ayıp.ne oldu gelirlerinizde düşme mi oldu?
  hala nelerle uğraşıyorsunuz!…….
  kınıyorum sizleri;diyecek laf bulamıyorum.

 92. Evet ya bu yollarla çare arayacağınıza mağduriyetimizi giderme yoluna gitseniz daha uygun değilmi 🙂 O kadar aydır paramı ödemediğiniz için kredi kartına ödediğim faiz nereyi buldu ; avukat tuttuk artık sizle uğraşmaktan telefon açıp paramı ödeyin demekten bıktık artık; bu siteyi sustursanız ne olacak; davalarımız başladı ve artık bizim mağduriyetimizi gidermekten başka yolunuz yok; ödeyin paralarımızı; ne tuhaf bir şirketmişsiniz ya ağustosta söz verdiniz paramı iade edeceğinize tekrar yaz sezonu geliyo ödemediniz paramı; utanında aradan kaç ay geçmiş bir bakında ödeyin şu parayı böyle site susturmaya çalışacağınıza; birbirimize şahit oluruz diyemi korkuyorsunuz? biz zaten birbirimizin adreslerini çoktan aldık. Niye ısrarcısınız bu kadar bu paraları ödememekte; bana hep derdiniz hani Serpil Hanım sizin para bu şirket için önemsiz bir mebla diye ; niye ödemediniz aylardır. Hem o gerekirse cebimden öderim diyen çalışanlar ne oldu uğraşıp yatırtacaktınız benim parayı ne oldu :)))))))))

 93. DİYER TATİL YERLERİNE BAKIYORUM HLCNİN BİZDEN YILLIK TADİLAT DİYE İSTEMİŞ OLDUĞU PARAYLA TAM PANSYON VEYA YARIM PANSYN BEŞ YILDIZLI HOTELERDE BİRHAFTA TATİLİNİ YAPIYORLAR OYSA HEM PEŞİNAT ÖDEDİK HEM YILDA TADİLATMIŞ BAK HELE ÜSTELİK SADECE KONAKLAMAYMIŞ, HANİ TOPLANTIDA HERŞEY DAHİLDİ HATTA YOL MASRAFLARINI HLCin ANLAŞMIŞ OLDUGU FİRMALARLA GELİRSEK YARIYARIYAYDI HANİ NERDE OFİRMA HANİ ACIK BÜFEYDİ ,BEN PARAMI İSTİYORUM, EEEEEYYY FİRMA SAHİPLERİ HER KİMSE BALIK BAŞTAN KOKMUŞ SENİN ELEMANLARIN ÜCKRUŞ PARA KAZANICAMDİYE MASUM İNSANLARI KANDIRIYOR OPARASINI ALIP GİDİYOR AMA DİYER DÜRÜSTCE CALIŞAN ELEMANLARA YAZIK OLUYOR CÜRÜK ELMALARI ATIN DÜRÜST İNSANLARLA CALIŞIN ,BİZİMDE PARAMIZI VERİN HERKES GÖRSÜN DÜRÜSLÜNÜZÜ ,BİZDE ŞİKAYET YERİNE ÖVGÜLER YAZALIM,AMA YOK BİZ BÖYLE CALIŞIYORUZ MASUM PARASIYLA YANİ BEDUALARLA BESLENİYORUZ DERSENİZ OZAMAN ALAH BELANIZI VERİR MADEM ÜCBEŞ KİŞİ PARASINI İSTİYOR NEDEN VERMİYORSUNUZ ? LÜTVEN CEVAP BEKLİYORUM İLGİLİ KİŞİDEN, YAZILARIMIZI HERGÜN TAKİBETİĞNDEN ADIMGİBİ EMİNİM HATTA VE HATTA NEREYE ŞİKAYET EDECEKLER DİYEDE COK MERAK EDİYORSUN GEREKİRSE TAYİP ERDOĞANA KADAR GİDECEZ, BİZİM HELAL PARALARIMIZ SAHTEKARLIKLA KAZANMADIK PARAMI İSTİYORUM,

 94. değerli arkadaşlar.hep söyledim ,yine söylüyorum.yasal yolları sonuna kadar denemeden pes etmeyin.
  ben davayı kazandım.ne şekilde kazandığımıda yorumlarımı iyi takip edenler anlayabilir.şimdi sırada evrakların ve peşinatın icra yoluyla alınması var.10 -15 gün içerisinde onada başlıyacam inşallah.malum iş,güç den fırsat bulup anca uğraşabiliyorum.artı karar daha elime geçmedi.
  ben sözleşme tarihinden 6 ay sonra mahkemeye verdim.bu demek oluyor ki süre çok önemli değil.hatta tatil yapmaya gitseniz bile eğer orada tutanak tutturmak suretiyle ayıpları tespit ettirirseniz bile mahkeme yoluyla sözleşmeyi fesih yoluna gidebiliyorsunuz.inanın yasalarda tüketiciyi korumaya yönelik bir çok madde var. ve gün geçtikçe de yenileri ekleniyor da.kendiniz anlıyamaıyorsanız iyi bir avukat size yardımcı olur.
  o yüzden yargıya güvenin.adliyeden çekinmeyin.biraz yıpranıyorsunuz ama değiyor.
  boş laflara da kulak asmayın.fazlada boş laf yapmayın.yolu belli.zaten şirkette yaptığının farkında ki hiç zorluk bile çıkarmıyor.
  saygılar.

 95. yakup abi arasıra bakıyorum yazılara ne güzel ya seninde işin gücün yok heralde devamlı yorum yazıyorsun yakında admin seni işe alıcak abi senin gücün yokmu sana yazık seni üzen şu 10-15 milyar canından kıymetli değildir ya boşver aldın veya alamadın bu para çöpe gitti varsay ki herşeyi geçtik çöpe atmadın zaten tatil yeri aldın öyle veya böyle en azından tatilini yaparsın parayı alamayıp oturmaktansa bari zamanı gelince git tatilini yap.

 96. güzelim ne tatilinden bahsediyorsun sen.paravan bir şirketin pazarladığı tatil mi?ortada böyle bir şey olsa eyvallah.ama malesef üçkağıtçıların eline düşmüşüz.epeydir yazmıyorum.herhalde birilerinin bir yerleri kaşınmaya başlamış.
  yazıların tarihlerine bakarsan aralarında ki süreyi anlarsın.işimin ne olduğunu merak ediyorsan elinizdeki kayıtlarda mevcuttur.araştırma zahmetinde bulunursanız.onuda anlarsınız.
  birazcık kibarlaştık diye de hemen yavşamayın lütfen.
  mahkemeyi kazandım.çok dürüsttünüz neden mahkemeyi gelmeyip hemen kabul ettirdiniz.yoksa kaybedeceğinizi bildiğiniz için mi ve ya utandığınız için mi.kabul ettiniz.şimdi icradan sonuç bekliyorum.içinizde 1 tane onurlu ,şerefli ve de haysiyet sahibi varsa fazla uzatmadan evraklarımı ve paramı iade edersiniz.tabi varlığından şüpheliyim.ama inşallah ben yanılıyorumdur.hadi yanıltın göreyim.
  inşallah milletten götürdükleriniz burnunuzdan fitil fitil gelir.çıkması gereken yerden çıkar.
  Allah sizleri bildiği gibi yapsın.
  tabi bu yazdıklarımdan herkes gocunmasın.benim lafım gideceği yeri çok iyi biliyor.yarası olan gocunacaktır.
  saygılar.

 97. Ahmet isimli yazı sahibi; ne kadar pişkinsiniz böyle!!!!
  Yazınızı okuyunca hayretler içinde kaldım; şimdi bana da sataşacaksınız bu yazıyı okuyup biliyorum ama!!!!
  Yakup Bey in hakkını araması sizi neden bu kadar rahatsız ettiki böylesine tuhaf bir yazı yazdınız?
  Yakup Bey in sizden başka çok daha önemli işleri var ama hayatta sizin gibilerde karşısına çıkınca insan elindeki ekmeği veremiyor; sokakta bir muhtaç bir dilenci görse ona ekmeğini verir insan ama size kaptırmamak içinde Yakup Bey gibi uğraşır

 98. serpil hanım yorumunuz için teşekkür ederim .
  tok açın halinden anlamaz.
  damdan düşenin halinden de ancak damdan düşen anlar.
  atalar bu lafları boşuna söylememişler.
  saygılar.

 99. Geçtiğimiz nisan ayında bize de musallat oldu bu firma. Bana kalsa kesinlikle bulaşmazdım. Ailemizden bir üyeyi alışverişte yakalayıp aynı yukarıda yazılanlar gibi Bahçelievler Metroporttaki ofislerinde şaşalı bir sunum sonrasında sözleşme imzalatmışlar. Eve geldiğinde çok iyi bir şey yaptığını idda ediyordu. Aynı şekilde RCI dan falan bahsetti. Tatile gitmeden bir hafta önce kendilerine bilgi vermemizin yeterli olduğundan bahsetti. İstediğimiz yerde bize rezervasyon yapabileceklerini söyledi. Bu yıl kuşadasına gidelim beğenmezsek sonraki yıllar RCI’la yurtdışı vs. başka yerlere gideriz diyordu. Daha o zaman pek aklım yatmamıştı. Geçen hafta kendilerine aradık ve temmuz ayı içerisinde tatil üyeliğimizden yararlanarak kuşadasına gitmek istediğimizi belirttik. Bize söyledikleri Şubatın 15’inden önce bildirim yapanlar için programlama yapılıyor şimdi sizin için yapabileceğim bir şey yok. İyide be adam sen bana bunu zaten nisan ayında sattın. Şubatın 15’nden önce ben sana nasıl bildirebilirim ki. anlayacağınız bizim ilk senemiz yandı sanırım.

 100. geçmiş olsun kardeşim.
  .üzülerek söylüyorum.aramıza hoşgeldiniz.yanlız size tavsiyem en kısa sürede tüketici mahkemesine başvurunuz.ve hiç olmazsa bundan sonrasını kurtarınız.
  arkadaşlar birde sizlere şunu sormak istiyorum.mahkeme açanlar.neticelendirebildiniz mi?.sonuç alabilen arkadaşlar varmı?
  ben kazandım fakat.sağlsun adliyede ki personel sanki bunlara çalışıyormuş gibi yanlış adrese dava sonucunu göndermişler.tabi uyanıklar orada almıyorlar tebligatı.bu yüzdende dava bitmiyor.çünkü tebliğ edildikten sonra 10 gün içerisinde bir üst mahkemeye itiraz hakları var.ancak bu süre sonunda mahkeme sonucu kesinleşmiş oluyor ve icra yolu açılıyor.
  hata yapılmasa şu an icraya vermiştim.çünkü tebligat adresinde bulunmamaları hakimi ilgilendirmiyor.takip etmeleri gerekiyor.cevap alamadımı şerhini koyuyor ve karar kesinleşiyor.
  eee …şimdi ben sizlere sesleniyorum o yukarılarda ki yorumlarda osurdu mu mangalda kül bırakmıyanlar.nerdesiniz? sorarım sizlere.
  hani çok dürüst dünüz.bütün ipliğiniz pazara serildi.hadi çıkıp şimdide yorum yapsanıza.desteksiz sallasanıza.herşey belgeli ve ispatlı.varsa göbeğinden atan çıksın karşıma.bizde yalan yok.
  birde şunu söylemek istiyorum.hiç bi halt yiyemezsin.elimizde sözleşmen var.yasal süreyi geçirdin diyen o yönetici arkadaş.üçkağıtta yasal süre diye bir şey varmıymış.haklıysanız bu ülkede hukuk var sonuna kadar gidersiniz.fakat biraz uzun ve yorucu biraz da masraflı bir yol olduğundan vatandaş biraz yıpranıyor ve cesareti kırıldı mı.olay bunların lehine dönüyor.o yüzden rahat davranıyorlar.ama benim gibi haksızlığa hiç gelemiyen ve delikanlılık uğruna 10 lira için 100 lira harcayıp(pire için yorgan yakan)hakkını savunan biriyse yılmaz ve sonuca gider .onlar bunu hesaba katmıyorlar.
  katsalar da sorun değil 100 kişide 1 kişi çıkar.geri kalan bize yeter diyorlar.
  o yüzden arkadaşlar yılmayın ve bu zalimlere dersini verin.
  saygılar.

 101. ya arkadaşlar.. bu nasıl bir şanstır.daha önce yazmıştımya ufak bir yanlışlık olmuş düzeltildi diye.geçenlerde gittim sonuçlandımı diye .malesef adli tatile girildi .eylül ayının 15 i gibi gelin dediler.vallahi şaban filimlerine döndük.o da yıllarca mahkemeye taşınıyodu bir filminde ya.
  neyse bekliyeceğiz bakalım.sabreden derviş muradına erermiş.tabi inşallah başka şeylerle karşılaşmazsak.
  bu arada sizlerde bir gelişme olan varmı acaba?
  saygılar.

 102. bundan birkaç ay önce yukarıda da anlatıldığı gibi Şirinyer Forbes’te 18-20’li yaşlarda bir genc bir termal otel için ankete katılmamı rica etti. bende kabul ettim. Anketten yaklaşık bir hafta sonra hlc otelden telefon geldi. telefondaki kişi bedava tatil kazandığımızı söylüyordu. Bizde tatil planları yapıyorduk sevinmiştik böyle bir fırastın karşımıza çıkmasına. Telefondaki kişi oteli görebileceğimizi, otelde akşama yemek olduğunu, belediyenin oradan servislerin kalktığını söyledi. Ertesi günü hazırlandık hlc’ye gittik. her aileye bir kişi görevlendirmişler. Bizimle ilgilenen beyin adı Ali’ydi. Burada çalışanlar çok eğitimli ve size bu devri mülkü öyle ya da böyle satıyorlar. Benim alkıma yattı RCI özellikle çok etkiledi beni. Eşim kabul etmedi ve sonuç itibariye hayır dedik. biz hayır dediğimiz için bedava tatil fırsatımızın yanacağını düşünüyorduk. Ayrılırken bedava tatilimizi yapabileceğimizi söylediler ve elimize bir kağıt verdiler. bu kağıda 3 tane tatil yapmak istediğimiz zamanı yazmamızı ve kağıda belirttipğimiz tarihler den birinde tatilimizi yapabileceğimiz ve bizi arayacaklarını söylendi. hlc’den ayrıldığımda aradan 1,5 ay geçti ne arayan var ne soran! biz aradık işte yoğunluktan dönemedik size vs. tamam olsun önemli değil dedik ne zaman tatil yapabileceğimiz sorduk bize 3 – 10 Eylül arasın tatil yapabileceğimiz söylendi. biz eylül’ü seçmemiştik bizim o kağıda yazdığımız dönemler haziran temmuz ve ağustostu. neyse bunuda geçtim eylül ayında tatil yapabilmemiz için bankaya 185 tl para yatırmamız gerekiyormuş. 185 tl dışında yatırmamız gereken başka parada söylediler. biz şaşırmadık çünkü Türkiye’de bedava olunca altından bir bit yeniği çıkıyor. bu yorumları okudum ve evet demediğimize çok sevindim. ama sizin adınıza çok üzüldüm hpinize geçmiş olsun umarım mağduiyetleriniz en kısa sürede giderilir.

 103. arkadaşlar,
  ben 3 yıl önce hlc ye üye oldum ve çok memnunum, ne o şirketle ortak çalışıyorum nede onlardan bir kazancım var. 2 kere tatil hakkımı kullandım ve benimle gelen misafirlerimde memnun kalıp üye oldular, ya allah aşkına RCI diye bir şiketi duymayıp buraya üye olanlarad anlam veremiyorum ki bilip bilmeden buraya gelişi güzel hikayeler yazıyorlar. sizi bilmem ama ben keyifli ve beklediğimin üzerinde bir tatil geçirdim.

 104. şunu da eklemek isterim serpil hanım ve yakup bey, yazılarınızdan apaçık ortadaki rakip bir firmanın online karalama bölümünde yer alıyorsunuz sanırım

 105. bana bak özgür efendi terbiyesizlik etme.mahkeme kararı elinizde.okuyunca neden sözleşme iptalleri gönderildi bana.ama paradan haber yok.kıvırmayın.delikanlı olun.elinizde benim hakkımda bütün bilgiler var.yukarılardaki yorumlarda da her türlü bilgilerimi açık ettiniz.merak eden araştırır bakar.onada gerek yok.zaten 10-15 gün sonra gerekçeli kararı alacağım.işi bitirdiğimde de burada yayınlamayı becerebilirsem.görürsün o zaman ebenin örekesini.
  arkadaşlar şunuda belirteyim bu uyanıkların adreslerine gönderilen mahkeme yazılarını teslim almıyorlar.kendilerini açık etmemek için ismini yazmıyacağım bir vekil avukat kullanıyorlar.eğer mahkemeye verdiyseniz yapılacak tebliğleri istanbuldaki bu avukat hanıma gönderiniz.o zaman kıvırma şansları kalmıyor.zaten eline tebligat geçtimi iki gün sonra iptal edilen sözleşme size geliyor kargodan.fakat harcamalar mafiş.para iadesi yok.zaten bunların kazancıda buradan.sizden ne kaptılarsa geri almanız zor.o yüzden de adımlarınızı dikkatli atın.
  ben bunlardan kurtuldum .yapabilecekleri birşey yok.fakat mahkeme masraflarıyla birlikte 350 tl civarı (yasal faizi hariç)bir alacağım var.onu tahsil etmeye çalışacağım.ben bütün yolları deniyorum.deniyeceğimde.örnek olsun herkese.belki benim gibi birkaç delikanlı daha çıkar ve bunları meydanı boş bulamazlar.
  alamasamda sorun değilgiden bu kadar olsun pakistana gönderdiğimin yanında devede kulak.o da sadakam olur.yanlız kurtulmasaydım 6-7000 tl (diğer masraflar hariç ) civarı param gidecekti.onuda böyle üçkağıtçılar yemesin.
  bundan sonrada bir daha düşermiyim ben bu tuzaklara.ucuz yırttım ve büyük bir ders oldu bana.kaplıca ya gitmek istersem açar telefonu yada gider varsa yeriniz 3-4 gün kalacam der tamiz bir yar bulur um.yapar tatilimi verir paramı çeker giderim.belkide bunlara kaptıracağım parayla ömür boyu tatil yaparım.saygılar.

 106. he pardon unutmuşum bana verdikleri ücretli ders için bu zalimlere teşekkür ederim.
  eee.. atalarımız ne demiş .yiğidi öldür hakkını inkar etme.
  saygılar.

 107. Özgür efendi ; tatildeydim yazınızı yeni gördüm ne yazdığının farkında değilsin sen. Burada mağduriyetimi en açık şekilde bildirdim, güzel bir işimin olduğunu , üniversite mezunu olduğumu, evli ve çocuğumun olduğunu kaç kere yazacağım , benim sizin gibi boş vaktim yokki böyle boş işlerle çalışayım. Allah a şükür alnımın terini yiyorum ve bu şirkete kaptırdığım parayı geri almaya çalışıyorum ve nitekimde alacağım çünkü ben helal para kazanıyorum ve bu çocuğumun rıskı kimseye yedirmem. İŞİNİZE GELMEYİNCE rakip firmamı oluyoruz. Yakup bey in dediği gibi açıp bakın elinizdeki evraklara. Yine söylüyorum yine söylüyorum kimsenin günahına girmeyin ve böyle asılsız suçlamalar yazmayın. BEN MAĞDURUM VE KAPTIRDIĞIM PARAMI GERİ İSTİYORUM. Dediğim gibi bu parayı alana kadar davamdan vazgeçmeyeceğim çocuğumun hakkını kimseye yedirmem ben; hele bunlara hiç yedirmem; fakire fukaraya dağıtırım o parayı ama bunlara yedirmem. Yakup bey çok güzel yazmışsınız; ellerinize sağlık; gerçektende bu bize ders oldu :))

 108. ÖZGÜR EFENDİ
  şunu da eklemek isterim serpil hanım ve yakup bey, yazılarınızdan apaçık ortadaki rakip bir firmanın online karalama bölümünde yer alıyorsunuz sanırım
  YAZMIŞSINIZ.
  Ben Allah tan korkarım; kesinlikle böyle karalama işinde çalışmam.
  Ben Allah tan korkarım; kimseye iftira atmam.
  Ben Allah tan korkarım; yalan konuşmam.
  Ben Allah tan korkarım; kimsenin rıskını elinden almam.
  Ben Allah tan korkarım; insanları dolandırmam

 109. Böyle dalavereler benim aklıma hiç gelmez korkmayın ; bu işleri dolandırıcılar çok iyi becerir 🙂

  Ben aklı başında kendi işi gücüyle uğraşan; helal ekmek kazanan mağdur bir insanım

 110. serpil hanım hoşgeldiniz.bizler iki gün yorum yapmayınca bunlar meydanı boşbuluyorlar herhalde.akıllarınca kendilerini aklamaya çalışıyorlar.ama tutmaz inşallah.
  yorumlarınızda çok güzel ve yerinde olmuş.ayrıca sizin gibi mücadeleci hakkını hukukunu bilen dürüst kısacası tabiri caizse delikanlı bir hanımefendiyi tanıdığım içinde çok memnun oldum.
  unutmayınız ki zalimin zulmü varsa garibanın da allah -ı var.
  bunlarda bir gün hesabını verirler.
  inanın türkiye de çok şeyler değişiyor.bakın bir refarandum yaşadık sonucu ortada inşallah bundan sonra devamı da gelir.yukarıdakilere de bizim şikayetlerimiz gidiyor.ben bizzat kendim başbakanlığa yazdım.onlarda bu şikayetleri günü gelince değerlendireceklerdir.oralarda 100 lerce danışman var .onların da bir gün dikkatini çekecek ve yeni uygulamalar çıkacak.çıkıyorda zaten.eğer tüketici lehine yeni kanunlar çıkmasaydı zaten ben bu davayı kazanamazdım ki.inanın sonradan öğrendiğim bir çok arkadaş daha önce bu tip tezgahlara gelmiş.özellikle devremülk yasası tamamen satıcının yanındaymış.
  ancak şimdi kapıdan satış çerçevesinde ve tüketici memnuniyeti ön planda.yasal süre diye bir şey yok.haklılığını ispatladığı anda tüketici haklı ve suç lehine çıkıyor.
  ben yine tekrarlıyorum.uyuyan devi uyandırdılar.sayelerinde yol yordam,kanun nizam öğrendim.ama bana biraz pahalıya maloldu.param ,zamanım ve emeğim den gitti.
  ama her ne kadar allah a havale etsemde.bu dersleri bana verdikleri için bu zaatlar a teşekkür borcumu da unutmuyorum.
  bir nusubet bin nasihat ten iyidir demiş atalarımız.gerçekten de doğruymuş.bu sebeple de sütten ağzı yanan da yoğurdu üfleyerek yermiş.ben de bundan sonra iki kere düşünecem.
  saygılar.

 111. he şunuda belirteyim.malum adli tatil, bayram ,iş güç gerekçeli kararı henüz alamadım.ama inşallah önümüzdeki hafta alacam ve burada millet e belki yardımcı olurum maksadıyla da yayınlıyacam. gecikmeside çok sorun değil, nasılsa yasal faizi işliyo artık bundan sonrasını siz düşünün.
  bakalım o zaman ne yazacaksınız ?hangi rakip firma nın elemanı yapacaksınız?bu gariban devlet memurunu bakalım.
  delikanlı olun be kıvırmayın.Asena ya bile iş bırakmadınız.kadın sizler piyasayı kapınca çekilmek zorunda kaldı.
  saygılar.

 112. arkadaşlar kusura bakmayın bu hafta kararı alacam demiştim ama malesef olmadı.2 haftadır adliyeyi mesken ettim fakat.benim davanın hakimi izine gitmiş.yerine vekalet edenede bir türlü şerhi imzalatamadık.
  şaban filimlerine döndük inanın.malesef türkiyede adalet baya bi yavaş ilerliyor.
  sanki çekiyoruz gibide bütün aksilikler bizi buluyor.
  inanın artık müdüre hanım bile beni tanıyor.kendimi tanıtmama gerek bile kalmıyor.
  neyse sabrın sonu selamettir.allah dan hayırlısı.
  saygılar.

 113. yakup abi yazılarınızı takip ediyoruz mahkemenizin sonucu ne oldu acaba bizde mahkemeye verdik kaybettik malesef bundan sonra hangi yola başvurmalıyız cevaplarsanız sevinirim cevabınızı bekliyorum.

 114. nefize hanım.mahkeme sonuçlanalı çok olmuştu fakat bazı aksaklıklardan dolayı.gerekçeli kararı alamamıştım.geçenlerde onuda hallettim.bu ara çok yoğun olduğum için inanın uğraşamıyorum.benim avukat arkadaşım mersine taşındı.başka bir avukat araştırıp sormam gerekiyor.ne yapabilirim diye.sözleşme iptal oldu zaten.geriye sadece benim verdiğim 100 euro taksit ve 100 lira civarı mahkeme masrafı nın yasal faiziyle birlikte icra yoluyla alınması kaldı.avukatlar bu kadar rakamlara pek bakmıyorlar.birde bu …….. ler her şeyi kılıfına uyduruyorlar.karşıda muhattap bulabilinecekmi.bunlar zor işler bu noktada profesyonel yardım alınması gerekiyor.
  inanın bu aralar çok yoğunum.bu yoğunluk 2-3 ay kadarda sürecek.çok zaman şehir dışındayım.hem iş hemde başka sebepler dolayısıyla.bir icra müdürü tanıdık var.görüşme imkanı bulabilsem onada bir danışacam.
  sizin mahkemeye sunduklarınız ne lerdi bilemiyorum.bu firma pek fazla yasal zorunluluklarını yerine getirmiyor.tutunacak pek dalları yok.nasıl kaybettiniz onuda anlamış değilim.bundan sonra gider bi dönem tatil yapar ve noter huzurunda eksik hizmetleri tesbit ettirir ve sözleşme iptali isteyebilirsiniz.bir uzmana danışın o daha çok yardımcı olur.ben dışardan avukat desteğiyle içinden çıktım.
  bu arada yeni bir yasa meclise sunulacaktı.bu kapıdan satışlarla ilgili.tamamen herşey tüketici lehine olacaktı.dediğim gibi bu ara çok yoğunum takip edemiyorum.birde işin zor kısmını atlattım ya bundan sonrası olsada olur olmasada.ama buralarda yine yorumlarımıza devam edeceğiz tabiki.

 115. Ben Eylül.2010 da Hattuşa’ya üye oldum. Şartlar ve koşullardan verilen hizmetten dolayı çok memnunum. Kafamı karıştıran ve sizlerin anlattığı konular ile ilgili sorularımı soracak her zaman ilgili kişilere ulaşabildim. Sürekli beni arayım ayrıntılı olarak bilgilendirdiler. Ayrıca Hediye tatil ile ilgili benimlede görüşüldü ve bu yaz Ağustos’a rezarvasyonumu yaptılar.

  Yazılanlara bakıyorumda ben mi farklı bir yere üye oldum yoksa yazılanları yanlış mı okuyorum!!!

  Ayrıca müşteri temsilcim ile istediğim her an ulaşıp gerekli bilgiyi alıp veya ilgili kişilere yönlendirildim. Hiçbir sorumda cevapsız kalmadı.

  Yaşanan sıkıntılar firmadaki ilgili kişilerin bireysel eksikliklerinden olabilir veya kontak kurnak istediğimiz adresler olması gereken adresler değil.

 116. ya arkadaş bıkmadınız mı hala isim değiştirip değiştirip yalan yazmaya.vücudunuzun nazik yeri yemiyor ki adınızı bile yazmaya çekiniyorsunuz.bir bakın gerçek şikayetçilere isimleri açıkça belirtilmiş vaziyette.defalarca rezil edildiniz hala aynı yönteme başvuruyorsunuz.
  madem o kadar dürüstsünüz neden avukatın aramalarına yanıt vermiyorsunuz.
  geçin bunları milleti kandırmayın.
  ama hala anlıyamıyorum ki bu adamlar çalışmalarına devam ediyor.malesef yolarda dekgeliyorum.
  allah ıslah etsin ne deyim.

 117. arkadaşlar geçen hafta sonu kızılcahamamda özel bir davete katıldım.ilk gün bizi başak termalde misafir ettiler.ikinci gün ise asya termalde.inanın kıyaslayamıyorum bile.her ikisi de çok güzel.asya da devremülkler de var ben orada kaldım.adamlar yapmış.başbakan boşuna gitmiyormuş yani.o kadar büyük alan ki adamlar kendi içerisinde bile 5 dk da bir servis dolaştırıyorlar.bizlerde gidip kimlere kanıyoruz.olmayan bir tatili bize iteliyolar.utanmayıp birde buradan ben memnunum,yok çok iyi hizmet veriyorlar kem küm diyorlar.geçin bunları kardeşim.yemezler artık.
  ben özel davetle ücretsiz kaldım ve fiyatlarını da sormadım.zaten artık devremülk adından bile korkar olduk.imza attığım evrakları bile iyice okumadan atamıyorum.
  yalancının mumu yatsıya kadar yanar.davamız ortada.neticeside açık.devletin koskoca hakimi yalan mı söylüyor.yüce mahkemenin kararı yalan mı?elinizde dava neticesi var.
  avukatınız syn ayşe MOR size dava sonucunu iletti.daha ne kıvırıyorsunuz.
  acaba şu an aynı isimlemi devam ediyorsunuz.yoksa yeni şirket mi kurdunuz?foyanız ortaya çıkınca.
  kardeşim biz burada yalan yazmıyoruz.isteyen gelir yerimiz yurdumuz belli.dava tutanakları limizde gösteririm.
  bu dünyada belki yırtarsınız.öbür dünyada ne yapacaksınız.orda böyle kaçabilecekmisiniz.oranın kanunları bu taraf gibi değil malesef.
  Allah sizi bildiği gibi yapsın.

 118. Şaka gibisiniz ya özellikle yakup bey. Bende hlc üyesi olarak tanıtıma sizler gibi katıldım ve üye oldum. Hele oradaki oğlumuzu çok sevdim sürekli telefonlaşıp görüşüyoruzda. 4. senem oldu üye olalı ve 4 senedirde tatilimi yapıyorum. 4 sene öncede vardı şikayetler hala da sürüyor. Kardeşim hangi hattı kullanıyosun gir bak milyonlarca şikayet ne kadar büyüksen o kadar şikayetin olacak tabi. kalkıpta o hattın hiç şiakyetçisi olmayacak diye birşey yok kullanmasını bilene. ip felan diyon al bak benim ip me kütahyada oturuyorum. dediğim gibi 4 yıldır kullanmasını bildiğim için güzek güzel çocuklarımla yapıyorum. herkes hakettiği hayatı yaşar yakup bey siz fazla becerememişsiniz belli. ama ne kadar şikayette etseniz bi hlc nin büyüklüğünü değiştirmez. Galatasaray 14. de bitirse galatasaray Galatasaraydır bilmem anlatabildim mi …

 119. kardeşim o kadar iyi bir şirketse üyesini madur etmez.biz de burda işkembeyi kübradan atmıyoz.galatasaray o kadar büyük nasıl oldu.?adam gibi işini yaparak alacağına vereceğine riayet ederek.bunlar gibi üçkağıtla değil.
  mahkemeyi kazandım alacağım orta da .madem ki o kadar dürüstler.neden kaybettiler?artı nerde alacağım.?piyasadan kayboldular.telefonlara bile çıkmıyolar.vur geç taktiği.
  bana burada çıkıp ayak yapmayın kardeşim.benimde ip im burda adımı yaz internete kim olduğum da çıkar.adımızda büyük elhamdülillah.kimseye üçkağat yapmak gibi bi lüksümüzde yok.gel sana mahkeme sonucunu da göstereyim.ibreti alem için avukata verdim .ama dürüst dediğin adamlardan iz yok.bi ipin ucundan yakalasam.a…. na sı…cam ama .uzman olmuşlar.işin cambazlarına düşmüşüz.
  dürüstlerse paramı iade etsinler.
  çolçocuğumun rıskını kim yemişse allah onları bildiği gibi yapsın.haram zehir zıkkım olsun.
  bana çıkıp burda ikide birde gazel okumayın tamam mı?
  paramı iade etsinler o zaman hatalıymışım der, çıkar buradan özürde dilerim.

 120. Aynı şekilde annemi de dolandırmışlar hemen ertesi gün noterden ihbarname verdik. Bugün için randevu verdiler geldik yine ikna etmeye çalıştılar. Neyse bağırış çağırış en son 15 gün içinde peşinat ve senetlerin gönderileceğini de içeren bir fesihname yaptık. Ancak görmem o ki kimseye peşinatlarını ve senetlerini geri vermiyorlar. 1 aydır evde yaşadığımız sinir harbi gerçekten hepimizi yıprattı. Yakup Bey sizden dava açma süreci hakkında bilgi almak istiyorum. Zira bunların 15 gün sonra herhangi bir şeyi geri verecekleri yok bari prosedürü hızlandıralım ve dava açmak için hazır olalım..

 121. alişan bey geçmiş olsun.siz artık peşinatın üzerine bi bardak soğuk su için ve bundan sonrası için yapabileceklerinizi yapın. eğer 15 gün içerisinde tüketici mahkemesinden iptal ettirdiyseniz problem yok.senetlerinizi geri göndermeleri lazım.yoksa rakam yüksek olduğu için derhal tüketici mahkemesinde dava açın.davayı kazansanız dahi giden para gidiyor.çünkü bunlar peşinatı vermiyorlar.avukat da karşıda muhatap bulamayınca icra gerçekleştiremiyor.ama ne varki 500 tl niz gidiyorsa 10000 tl cebinizde kalıyor.
  ben icra için bir iki tane avukata verdim adamlar muhattap bulamadı.sen g…ü kurtardığına şükret dediler ve artık ikinci birişle de uğraştığım için zaman da bulamıyorum.lanet olsun öbür tarafda hesaplaşırız dedim.ayrıca ben bir gecede tam pansiyon kalmıştım tesislerde.bu gün kızılcahamam da 1 gün 4 kişi 320 tl zaten benimde peşinat ım 100 euro idi.200 tl kadarda mahkeme masrafları.onuda ona saydım.
  şimdi zaten böyle şeye de gerek duymuyorum.zaman zaman beleşe kızılcahamamda yer ayırıyorlar.senede bir kaç defa yolum düşüyor.bir iki gün kalıp,kaplıca keyfimide orada yapıyorum.

 122. slm))ben bu omer thermal hakkinda iki cumle yazmak isterim açikçasi, insanlari uyarmak adina)
  biz gurbetciyiz, bu yaz afyon’da çar$ida gezerkzn genç bir ogrenci e$imi durdurup tatil kazaanma vaaiyle anket doldutturdu))bir kaç gun sonra guya ki$i arasinda seçilmi$iz, tanitim için çagirildik hem yemek verecekler hemde hediye paketimizi , yine guya!!!
  e$im o tatail koyu bildiginden , gitmek istemedi, benim israrimla gitmi$ bulunduk, gitmez olsaydik, !!!!neye ugradigimiza $a$irdik, ba$tan çok fazla samimi gençlerle sohbette bulunuyorsunuz, kirmak istemedigimizden devamli seselenemedik, genc kiz haydi size yemzk ikraminda bulunalim dedi: bi baktim bize taze olmayan bir ekmek arasi veriliyor, zor zahmet yedik,;;;sonra tatil koyu gezdiriliyor , i$te bir kaç sene sonra tadilat yapilacak $unlar bunlar olacak, firmak bir kaç ortaga aitmis aralarinda bulent korkmaz eski futbolcusu vami$ vs vs vs
  sonra bar gibi bol muzikli bir ortam karanlik))tam bir beyin yikama stratejisi;;; daha anlat anlat bitmez, her$eye ragmen o sozle$meyi imzalamamiz(benim sayemde) cok buyuk bir $ans!!!!!!!!!!!!!

 123. ya arkadaşlar.bu ömer termalden bende devre tatil aldım bu yaz. ama 1 hafta olmadan iptal ettirdim.parayı peşin vermiştim.8964 tl idi. sözleşme iptal olursa %25 kesilir geri kalanı iade edeirz dediler 30 iş günü içinde.yani 6723 tl ödeyecekler geri.30 iş günü doldu.aradım.1-7 ekim tarihlerinde ödenecek dediler. dolandırıldımmı ya.alnımızın teriyle biriktirdiğimiz para gittimi şimdi.mahkemeye verecem tabiki.ama yazılara baktı alamazsınız falan demiş bazı arkadaşlar.bi cevap lütfen.parasını geri alabilen varmı?

 124. merhabalar;yukarda yazılan yorumları biraz okudum.kimi iyi yazmış kimi kötü.ama benim başıma gelenin biraz benzeri de yazılmış.eşimle beraber istanbul da bir avm de anket diyerek tatil kazanabileceğimiz söylendi.tamam dedik 3 gün sonra aradılar tatil kazandığımızı tanıtım için bizi beklediklerini söylediler gittik.bizelik üyelik satmak için allem ettiler kullem ettiler ama olmadı müdürün biri gitti biri geldi yine olmadı:-) ama hediye tatil kuponumuzu verdiler.4 tane tesisten istediğimizde tatil yapabilirmişiz öyle dediler.aradım yalova termal tesisleri halihazırda toprak sahaymış:( emet kütahya da sadece üyeler tatil yapabiliyormuş bizde kuşadası hlc için rezervasyon yaptıralım dedik ama bakalım hayırlısı…

 125. Genelde yorumları okudum ve aynı kişiler yazıp yazıp duruyorlar.bugün bende aynı senaryo ile neredeyse sazan gibi küfeye giriyordum ki az farkla yırttım şimdi burayı okuyup okuyup sözleşme imzalamama konusunda ne kadar haklı olduğumu görüyorum.Allah çok şükür

 126. Arkadaşlar bunlar tam dolandırıcı. Bu sefer sert kayaya çarptılar. Akılları sıra beni de dolandıracaklardı…Ama yermi Anadolu çocuğu? :))) Herhangi bir maddi kaybım yok ama kimseyi dolandırmasınlar diye firma hakkında yasal işlem başlattım.

 127. selam arkadaşlar.uzun süredir.girmiyordum.bu gün tesadüf aklıma geldi.bi bakayım yeni yorumlar varmı dedim.malesef hala devam ediyorlarmış.ben dolandırılalı yaklaşık 3-4 sene oluyor.hala yapılmamış tesislerle ve aynı yöntemlerle insanları kandırabiliyorlar. demekki biz buralarda senelerce boşa nefes tüketmişiz. bu teknoloji ortamında insanlar internette bi gezinelim bizi bi şirket davet ediyor bi araştıralım demiyor ve gidip düşüyorlar.yazık çok yazık.
  yeni tuzağa düşen arkadaşlara tavsiyem eski yorumları okusunlar yapılacakları uzun uzun anlattık.paraya gelince almak çok zor.rakamı yüksek olanlar uğraşsın.muhakkak bi muhattap bulurlar.çünkü şirket muhakkak birilerinin üzerinedir.ama gariban çaycımı çıkar hizmetlimi yada şoför mü çıkar bilemem.yanlız uğraştıkça mahkeme dir icra,keşif vb masraflar da üzerine biniyor. yani akı bo..nu geçiyor. bu yüzden değermi değermi bilmem. yanlız ilk yapacağınız iş bir avukata danışmak olsun.
  saygılar

 128. Kuşadası HLC RCI ‘den Bedava tatil kazandınız beyfendi. –Sakın kanmayın.

  Bir anketörle anket doldurduktan sonra size bir çekiliş yapılıp bedava tatil kazanan 30 aileden biri olabilirsiniz diye başlayan bir hikaye ile başladı olaylar zinciri.

  Tabi bu arada başlarda biraz sevinç vardı. sonra sizleri arayıp falanca akşam otelimizde akşam yemeğine çağırıyoruz orada bedava tatilinizi alacaksınız diye çağırıyorlar. Otele gittiğinizde herşeyin bir düzmece olduğunu bedava tatilin aslında bedava olmadığını olayın bir devre mülk satış organizasyonu olduğunu öğreniyorsunuz. Size satışı yapabilmek için 2-3 saat boyunca her türlü pazarlama tekniği ve hilesini kullanarak iknaa çalışmaları başlıyor. hele bir de yanlışlıkla imza attıysanız geriye zor dönülür bir yola giriyorsunuz.

  Benin dün başıma gelen bu olayı internette araştırdım. Kandırılan yüzlerce insanın varlığından haberim oldu. İnsanlarımızın kandırılmaması için bu konu açma ihtiyacı hissetim. Teşekkürler.

  Bir anketörle anket doldurduktan sonra size bir çekiliş yapılıp bedava tatil kazanan 30 aileden biri olabilirsiniz diye başlayan bir hikaye ile başladı olaylar zinciri.

  Tabi bu arada başlarda biraz sevinç vardı. sonra sizleri arayıp falanca akşam otelimizde akşam yemeğine çağırıyoruz orada bedava tatilinizi alacaksınız diye çağırıyorlar. Otele gittiğinizde herşeyin bir düzmece olduğunu bedava tatilin aslında bedava olmadığını olayın bir devre mülk satış organizasyonu olduğunu öğreniyorsunuz. Size satışı yapabilmek için 2-3 saat boyunca her türlü pazarlama tekniği ve hilesini kullanarak iknaa çalışmaları başlıyor. hele bir de yanlışlıkla imza attıysanız geriye zor dönülür bir yola giriyorsunuz.

  Benin dün başıma gelen bu olayı internette araştırdım. Kandırılan yüzlerce insanın varlığından haberim oldu. İnsanlarımızın kandırılmaması için bu konu açma ihtiyacı hissetim.

 129. burda yazanları okuyunca bugun ne kadar buyuk akıllılık ettiğimize bir kez daha emn oldum samsunda yasıyorum anket yapıldı ayak ustu 1 hafta sonra bugun aradılar 4 kişilik hediye tatiliniz var teslim alma koşulları hakkında konuşmak için buyuk otelde 16:00 da randevu verdiler gittik eşimle tam iki saat gümbür gübür müzik eşliğinde tanıtım yapıldı ve yukarda da dedikleri gibi evet 1 dk bile yalnız bırakılamdık eşim tuvalete giderken onunla birlikte gitti tanıtım sorumlusu evet telefonlarımızı sessıze almamız istendi sigara içmeye bile peşimize geldiler ve diğer müşterilerle tek bir kelimelik dialoğa bile girilmedi zaten tavırlarından güvensizkil akıyo ben insanlar nasıl okadar parayı bir anda hiç araştırmadan pat diye ödemeyi kabul ediyolar onu anlamadım her halukarda adamlar güven telkin etmiyo 1. si hiçbir sekilde ofisleri yok otelde kiraladıkları bir irtibat bürosu adı altında tek göz herhangi bir oda tak diye 21bin tl neden nasıl ödemeyi göz alır insanlar anlamam dedikleri bedava taile bile gitmeyi asla düşünmem bile her halukarda astarı yuzunden pahalıya gelir çoluk çocuğu doldurmuşlar tanıtım yapıyolar müdürlerimiz sunlar diyolar üstlerinden başlarında varoşluk akıyo resmen insanları avlamaya yer arıyolar ama onlara mı avlananlara mı kızmalı bilemedim neyse herkese geçmiş olsun dilerim zararlarınızı karsılarlar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *