Hp Slate 500 tablet

Cep bilgisayarı üreticisi olarak tanınan Palm’ı satın aldıktan sonra tablet piyasasına gözünü diken Hp sonunda beklenen ürünü Hp Slate 500‘ü dün yaptığı lansmanla piyasaya tanıttı. Ürün Apple ipad tarzında klavyesiz olarak üretilmiş olmasına rağmen resimlerinden oldukça kalın gözüküyor. İş hayatına yönelik olarak üretildiği söylenilen HP Slate 500 işletim sistemi olarak Windows 7’i tercih etmiş. Zaten ürün geçtiğimiz yıl Microsoft CEO’su Steve Ballmer’in elinde görülmüştü.

Özelliklerine baktığımız zaman böyle ufak aletlerde genelde ekran kartı birleşik olur veyahut da çok kalitesiz birşey kullanılır ancak bu defa durum farklı. Intel entegreli GMA 500 ekran kartına sahip olan alet Tam HD 1080p izlenebilecek seviyede. 1.86GHz’lık Atom Z540 işlemcisi ile de normal netbooklar düzeyinde. Arkasında 3 mp kameraya sahip. 2 gb ram, Wifi ve dışardan ekstra olarak 3g adaptör takılması gerekiyor.

8.9 inçlik ekranıyla iyi bir görüntü elde edilebileceğini gösteriyor. Şarj süresinin ne kadar gittiği tahmini olarak belirtilmese de birkaç forumda yaklaşık 5 saat civarında gideceği yazılmış. Ayrıca yanında gelecek olan kalemiyle birlikte dokunmatik ekrana yazı yazabiliyor olacaksınız.

64gb ssd olması harddiskinin gayet hızlı olmasını sağlıyor. 2 tane usb port olması da gayet yeterli düzeyde. Ancak iş dünyasına yönelik bir alet olduğu için fiyatı 799 dolar olarak belirlenmiş. Türkiye’de çok daha külli bir fiyata satılması kaçınılmaz olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *