Webrazzi.com ve boş içerik!

İnternet dünyasıyla içli dışlı olup da (tabi ki interneti sadece msn, facebook’dan ibaret olduğunu sanmayan) webrazzi.com’u duymayan yoktur herhalde. Bilmeyen varsa eğer ekim 2010 forbes dergisi kapağına bakmasını öneririm. Peki neden okunmalıydı webrazzi? Çünkü, alım satım haberlerinden tutun da ingilizcesi olmayanlar için internet girişimlerini takip edebilme adına tek kaynak diyebilirim. Hatta internet üzerinden girişim yapmak isteyen yakın çevremden insanlara bile önerdiğim bir siteydi webrazzi. İnsanlar en azından oradan okudukları bilgilerle dünyada neler döndüğünü öğrenebiliyorlar. Ayrıca sadece yabancı alım satım değil türkçe projelerden de sıklıkla bahsediliyor. Ek olarak, eğer bir internet girişiminiz varsa ve daha fazla kullanıcıya duyurmak istiyorsanız webrazzi de tanıtımınızın olması size çok getirisi olacaktır. Her projeyi tanıtıyorlar mıdır bilemiyorum ama iletişime geçip denemekte fayda var.

Peki başlığımıza dönecek olursak webrazzi madem bu kadar kaliteli neden boş içerikle yan yana? Açıkçası mütemadiyen takip ettiğim sitelerden biriydi webrazzi, ta ki 3 Ocak 2011 de çıkan quora haberine kadar. Diğer bir vehamet, yazıyı yazan kişinin webrazzi kurucusu olan Arda Kutsal olmasıydı. Yazılan yazıyı birkaç kez okuduysam da fayda vermedi. Yazarın burada ne anlatmak istediğini pek anlayamadım. Yazıda anlatılan quora denilen sosyal paylaşım sitesi (bizim inploid.com da buranın çakmasıymış) üzerinden istediğiniz kişilerin mail adreslerine deneme yanılma yoluyla ulaşabiliyormuşuz.. tabi üye ise…

İyi güzel abiler de bu nasıl bir yazıdır öyle? Neymiş efendim bilmem kimin mailine bu sayede ulaşabiliyormuşuz. Aklıma önce bu yazıyı yazanın facebook‘dan haberdar olmayacağı aklıma geldi, sonra dönüp tekrar bakınca ve Arda Kutsal’ı görünce inanamadım. Açıkçası böyle bir yazıyı kaleme almak neyse diyelim de kaleme alıp webrazzi de yayınlamak da nereden çıktı? Bence bu yazı facebook’dan bi haber olunduğunun göstergesidir. Çünkü yazıda bahsedilen deneme yanılma yolu ile ünlü kişilerin maillerine ulaşılmasını zaten facebook üzerinden yapabiliyoruz. Yeni birşey mi bulmuşlar acaba? Yoksa çok önemli bir güvenlik zaafiyeti mi?

Herşeyi geçtim aradığımız kişi quora denilen zımbırtıya üye olmuş olacak da biz de onun mailini tutturacağız da, da da da.. Madem öyle tutturmayla oluyor bu işler neden 500 milyon kullanıcı veritabanına sahip facebook üzerinden yapmayı düşünmediniz? Açıkçası bu yazıdan sonra çok fazla yadırgadım webrazzi’yi. Tabi ki bir kişinin okumamasından dolayı proje hiçbir zaman değer kaybetmez ama böyle basit hatalar yapılmamalı diye düşünüyorum.

One Response to “Webrazzi.com ve boş içerik!”

  1. cudjex says:

    bi de bu arda kutsala girişimci demiyolar mı çok gülüyorum ya

Leave a Reply