Hp Slate 500 tablet

Cep bilgisayarı üreticisi olarak tanınan Palm’ı satın aldıktan sonra tablet piyasasına gözünü diken Hp sonunda beklenen ürünü Hp Slate 500‘ü dün yaptığı lansmanla piyasaya tanıttı. Ürün Apple ipad tarzında klavyesiz olarak üretilmiş olmasına rağmen resimlerinden oldukça kalın gözüküyor. İş hayatına yönelik olarak üretildiği söylenilen HP Slate 500 işletim sistemi olarak Windows 7’i tercih etmiş. Zaten ürün geçtiğimiz yıl Microsoft CEO’su Steve Ballmer’in elinde görülmüştü.

Devamı Hp Slate 500 tablet

Toshiba Nb205 324

Uzun zamandır beklediğim netbook’um en sonunda geldi. Daha öncede belirttiğim gibi detaylı bir tanıtım yazısı yazacaktım. Açıkçası ilk izlenimlerime bakacak olursak fevkalade. Bundan daha önce kullandığım çoğu netbook biraz daha oyuncaksımsı geliyordu lakin bunda tamamen laptop’un ufaltılmış hali. Genel özelliklerinden kısaca tekrar bahsetmek gerekirse nb280 işlemcisi 1.66 Ghz ile gayet iyi performans veriyor. Programların açılmasında tabiki birkaç saniyelik gecikme oluyor lakin o kadar hissedilecek bi fark değil ayrıca kategori bazında incelediğimizde sonuçta internette sörf yapma ve office gibi yazı yazma amacıyla kullanılacak laptop olarak değerlendirmek gerekir. Müzik dinlerken aynı zamanda internette firefox ile onlarca sekme açıp sörf yapabilirsiniz ve msn’de hakeza muhabbet edebiliyorsunuz. Ram’i 1 gb ne kadar artılabileceği konusunda ise bi fikrim yok. Harddisk’in 250 gibi yüksek kapasite olması oldukça yerinde bi özellik olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca puan olarak windows’un kendi değerlendirmesinde harddiskin veri transfer hızına 7.9 üzerinden 5.9 verilmesi de bu özelliğin ne kadar iyi olduğunu belirtmeye yeter sanırım. Kötü özelliklerinden biri olarak bluetoothun olmaması karşımıza çıkıyor ki en büyük handikapı diyebilirim. Çünkü kullandığımız mouse Bluetooth ile calışabildiği için bu netbook ile birlikte kullanamıyoruz malasef. Klavyesi göründüğü gibi çok şık, açıkçası eline alan her arkadaşım klavyesinin ne kadar dikkat çekici güzellikte olduğunu söylüyor diyebilirim. Belki ses kalitesinde biraz sıkıntı olabilir çünkü diğerleri kadar iyi ses vermediği aşikâr lakin bu netbook’dan da üst seviyede ses kalitesi beklemek abesle iştigal etmekten başka bi işe yaramayacağını söylemeliyim. Her ne kadar çok yüksek derecede ses veremiyor olsa da tek başınıza film falan izlemek için oldukça yeterli. Pil ömrü ne kadar gidiyor soracak olursanız açıkçası tam olarak ölçtüm diyemem ama en aşağı 5 saat gidiyor diyebilirim, bunu söylememin sebebi de wireless falan açık internette baya işlem yaparken bu kadar dayanmıştı heralde daha az işlem olarak görülen bi yazı yazmada çok daha uzun gider diye tahmin ediyorum sonuçta wireless’ın açık olması olsun ekran parlaklığının yüksek olması olsun pilin dayanma süresini azaltıyor. Son olarak bataryasının hafif dışarıya doğru çıkıntılı olmasından ötürü kılıfa zor giriyor denilebilir belki buda bir dezavantaj olarak sayılabilir ki Toshiba’nın yeni ürünlerinden biri olan nb-305 serisinde bu çıkıntı da ortadan kaldırılmış olarak karşımıza çıkıyor. Her ne kadar fazladan batarya büyük olsa da ultra slim olması sebebiyle yeteri kadar ufak ve bu özelliği de netbook’u yakından görenler için alınabilitesini artıracağını söyleyebilirim. Genel bağlamda Bluetooth gibi büyük bir özellikten yoksun olsa da alınmaya değer diye düşünüyorum.

Toshiba mini NB205

Laptopmag ve Pcmag.com editörlerinin seçimi olan toshibanın nb205 serisi dizayn olarak fevkalade gözüküyor. Tuş takımı olarak da pek sıkıntısı yok gibi olan mini netbook’u açıkçası çok beğendim. Henüz birebir inceleme fırsatım olmadı ancak amerikadan geldiği vakit inceleyip daha detaylı inceleme yazısı yazmayı düşünüyorum. Ancak ilk etapta gözüme çarpan birkaç özelliğinden bahsetmek gerekirse netbook oldukça zarif gözüküyor. 250 gb lık harddiskiyle şimdiye kadar ki olan netbook serilerinin neredeyse en büyük kapasiteli olanı diyebiliriz. İşlemcisi N280 de netbooklarda artık klasik hale gelmeye başladı. 1 gb ramin yanında dört farklı rengini gördüm. Mavi, beyaz, pembe ve siyah seçenekleri açıkcası ben beyazı beğenip onu almıştım. Ayrıca bazı sitelerde aralardaın fiyat farkı da mevcut. Birkaç gün öncesine kadar microsoft store da bu ürün yaklaşık 125 dolar indirime girmişti. Umarım beklediğim kadar kaliteli bir alettir. Unutmadan 9 saat şarjı gidiyor olması da apayrı bir güzellik.

Asus eee Pc 1000ha

Blogumu ilk açtığım zamanlarda arkadaşlarımdan bir tanesi 1 haftalığına kullanmam için LG X110 10-inch Notebook vermişti.Daha sonra bu laptop ilgili bende izlenimlerimi paylaşacaktım ne yazıkki araya türlü türlü şeyler girdi,yazı kaldı malasef.Dün gece başka bir arkadaşım sayesinde eee pc 1000h ile kullanma fırsatı buldum.Bu sefer izlenimlerimi vakit geçirmeden buraya aktaracağım.Tabi aktarmadan önce epey bir google’da araştırma yapmış oldum orada okuduklarımdan da bahsedeceğim.

Teknik olarak özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekirse ;
10 inç,80GB/160GB HDD,1.45 kg atom işlemci 1.60,1 gb ram daha fazla.. Devamı Asus eee Pc 1000ha