MSN Hata Kodu 81000306 ve Çözümü

Bu hata genelde bilgisayarınızın internetle ilgili bir sorunu olduğunda ortaya çıkar. Diyeceksiniz ki internet bağlantım yoksa ben nasıl aratıp da şu an bu yazıyı okuyabiliyorum? İşte zaten internetiniz yoktur demiyorum sadece ttnet’in msn’le ilgili bir sıkıntısından dolayı. Böyle durumlarda Msn’nin durumunu buradan kontrol edebilirsiniz. Eğer buradan baktığınızda durumunuzda problem var ise bunu modemi falan kontrol ederek gidermeye çalışın.

İkinci yol olarak da Messenger programının sekmelerinden araçları tıklayın oradan seçenekler. Daha sonra solda menü gözükecek onun en altında bulunan bağlantıya gelin. Sonrada bağlantıdan gelişmiş ayarları açın ve SOCKS alanını temizleyin daha sonra da iki kez kaydet diyip çıkın. Problem halen devam ediyorsa diğer adıma geçin.

Eğer vista kullanıyorsanız çalıştırı admin olarak çalıştırın. Bu da tüm programlardan donatıları açın oradan da çalıştıra sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyin. Daha sonrada çıkan siyah ekrana netsh interface tcp set global autotuninglevel=disabled   yazıp enter’a basın. Böylece msn’e tekrar girmeye çalışın eğer giremiyorsanız hata buradan kaynaklanmıyor diyerek eski haline alın. Aynı siyah ekrana netsh interface tcp set global autotuninglevel=normal yapıştırıp çalıştırın.

Son olarak eski msn sürümü kullanıyor olabilirsiniz. Bu yüzden msn sürümünüzü güncellemeniz gerekmektedir. Eğer halen problem yaşıyorsanız burada belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *