3 Nisan pagerank güncelleme 2010

Son birkaç gündür websitesi sahiplerinin dikkatle beklediği pagerank güncellemesi nihayetinde dün itibariyle başlamıştı. Şu an halen güncelleme devam ediyor mu bilemiyorum ama google gene yeni açılan sitelere her zaman olduğu gibi daha fazla değer verdi. Daha önceki pagerank güncellemesinde hatırlayacaksınız ki yeni açtığım websitem direkt 3 pagerank değerini almıştı. Fakat bu sefer eski domainlerimin neredeyse hiçbirinde artış olmadı. Geçen sefer 4 olan projelik domainim gene 4’te kalırken onun daha hızlı yükselebilmesi için açtığım kardeş siteler bu güncellemede hemen 2 değerini aldılar. Malasef ki uzun zamandır (hazirandan beri 9 ay olmuş) yazmaya devam ettiğim turkcekaynak.net pagerank değeri 3’te kaldı. Anlaşılan o ki google amcamız 0’dan 2’ye çıkarırken herhangi bir beis görmezken 4’den 5’e çıkmak için bile daha çok efor sarfetmemizi istiyor.

31 Aralık pagerank güncelleme 2009

Daha önce yazmış olduğum pagerank güncellemesinin üzerinden daha 2 ay geçmiş olmasına rağmen google geçen sene olduğu gibi yılın son gününde pagerankları güncellemeye başladı. Açıkcası bu sefer gene şaşırdım diyebilirim. Google bir kez daha pagerank’ın sitenin indexiyle, backlinkiyle daha önceki pr değeriyle alakası olmadığını gösterdi. Daha yeni açmış olduğum domainlerimden biri 3 alırken, geçen güncellemede 2 olan domainlerimden biri 3 diğeri 4 oldu. Uzun zamandır 4 değerini görememiştik ayrıca  o projem diğerlerinden çok daha önem arz ettiği için gelecek pr de 5 olmasını temenni ediyorum 🙂 Gene hazirandan beri yazdığım turkcekaynak.net adlı bu blogum ise geçtiğimiz güncellemede 2 olmuş olup bu sefer 3’e çıktı, ziyaretiniz için teşekkür ederim.

30 Ekim pagerank güncelleme 2009

Uzun zamandır beklenen pagerank güncellemesi gece başlamış ve çoğu pagerankı değişen sitenin’de yavaş yavaş pagerankları sabitlenmiş. Haziran ayının sonlarından itibaren yazmaya başladığım http://turkcekaynak.net açıldığı günden bu yanaki ilk güncellemeyi es geçmiş olup şimdiki güncellemede pr 2 olmuştur. Bizi ziyaret edenleri teşekkür ederim.