Security tool silme / kaldırma?

Security tool türkçe adıyla güvenlik aracı olan bu program aslında fake/sahte bi yazılımdır. Bilgisayarlara istem dışı yüklenip insanların zorla bu programı satın almalarına neden olacak cinsten. Peki programı almadan da kaldıramıyor muyuz? Pek tabi ki bu da mümkün. Daha önceki yazılarımızda bahsettiğimizde bu tarz sahte programların nasıl silinebileceğini yazmıştık.

http://turkcekaynak.net/yazilim/xp-security-tool-2010-kaldirma.html

http://turkcekaynak.net/yazilim/antivirus-xp-2010-kaldirma.html

Yazılanlar ve yorumlar eğer faydalı olmadıysa aşağıda yorum olarak belirtirseniz, detaylı araştırma yapıp en güncel bilgiyi size vereceğiz.

Norton Removal Tool (Kaldırma Programı)

Symantec adlı şirketin en ünlü programı Norton ile kesinlikle karşılaşmışınızdır, bu salak program aslında virüs temizleme olarak bazı senelerde başarı sergilese bile hem bilgisayarı çok kasmasından dolayı hem de çok iyi temizlemediği düşünülerek kaldırılmak istenir.

Yeni bilgisayar aldığımızda nasıl windows kurulu olarak geliyor bazen programlar arasında norton adlı antivirüs de bulunuyor. Peki ne olacak program kaldır denilen yerden kaldırırız derseniz çok hata edersiniz. Çünkü daha kaldırmaya çalışırken bütün dosyaları kalkmaz ve hata verir bu hatayı araştırırken öğrenirsiniz ki bunun için ayrıyeten program gerekiyormuş!

Remover programını symantec’in kendi sitesinden indirebilirsiniz! (Sağ tıkla farklı kaydet demeniz yeterli)