Turkcell’den Gezenzi servisi

Türkiye’nin en prestijli operatörü diyebileceğimiz Turkcell 2 gün önce lokasyon bazlı mobil iz bırakma servisi olan gezenziyi yayına soktu. Webrazzi’den öğrendiğimiz üzere 2009 yılında ön gösterimde bulunan Turkcell servisini büyük ölçüde geliştirerek yayına aldı. İnternette gezenzi üzerine yorumda bulunanlar foursquare.com’un klonu olduğunu söylüyorlar. Haksız da değiller hani ama tam olarak aynısı demek yanlış olur oradan da esinlenmişler diyebiliriz.

Şimdilik beta aşamasında olan site sadece davetiye ile üye olunabiliyor. Ve hali hazırda iphone tarzında telefonlar içinde uygulamalar hazır değil. Peki turkcell bu projeyi tamamlamadan ne diye piyasaya soktu?

Açık söylemek gerekirse hayatımda gördüğüm en kötü giriş oldu diyebilirim. Beta diye adlandırdığımız sürümde hali hazırda yapılabilen yapılmıştır ve en kötü bug ile falan karşılaşırsa kullanıcılar şaşırmasınlar diye beta adı verilir. Ama bütün sayfaları en azından eksiksiz olması gerekir diye tahmin ediyorum.

Anasayfada 5 tane tıklanabilir kutucuk var ve bunların 3’ü çalışmıyor 🙂 Bu mudur Turkcell kalitesi? Blog kısmını anladık hadi o boş olsun, api kısmına da hadi diyelim uygulamalar falan yok henüz ee bari bi zahmet iletişim kutusu yapaydınız ya? Hadi onu da geçtim madem onu bile yapmıyorsunuz en azından bir adet email yazaydınız da insanlar sizle iletişime geçeydiler ?

Friendfeed üzerinde yorum yapan arkadaşların birinin dediği gibi; Çok kalitesiz bir front-end bu yorumun üstüne inanın katılacak pek birşey yok. Teşekkürler Turkcell!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *