Antivirüs xp 2010 kaldırma

16 Mart 2010’da internetteki çoğu blogda adından söz ettiren xp security tool ile ilgili yazımızı okumuşunuzdur. Yorumlardan bir tanesinde Kürşat Bıçakçı adlı arkadaşımızın farklı şekilde xp security sorununu çözdüğünü detaylı bir şekilde anlatmış. Aşağıda neler yapmamız gerektiğini bulacaksınız;

Xp Security Tools virüsünü temizlerken kullanıcağınız programları indirin;

Kayıt defterinde gerekli değişikikleri yapıcak ve .exe uzantılı dosyalarımızı çalıştırabilmemizi sağlayacak ufak bir kayıt girdisi. İndirip dosyayı açmamız yeterli.

http://netload.in/dateitoLYZNUx9u/exefix.reg.htm

Anti Spyware programı

http://www.malwarebytes.org/mbam-download.php

Geçici dosylarımız silmemizi sağlayacak ufak ama yararli bir program

http://www.ccleaner.com/download

Dostyalarımızı indirdikten sonra sırasıyla programları kurun. Bilgisayarınızı yeniden başlatıp güvenli modda -üstüne basarak söylüyorum, ağ desteği ile güvenli mod değil- açın.

Sırasıyla aşağıdaki adımları izleyin.

1) .reg kayıt girdisini çalıştırın.

2) Malware bytes programı ile gelişmiş tarama -hızlı tarama ile sonuç alamazsınız- fonkisiyonu ile bilgisayarın bütün bölümlerini taratın.(Bu işlem bilgisayar yoğunluğuna göre 2.5 ile 5 saat sürebilir) Bulunan zararlı dosyaları kontrol etmeden silmemenizi öneririm. Bilgisayarınıza zarar verebilir. Bulduğu dosyaları gözden geçirmeden silmemenizde fayda var.

3) Virüsleri temizledikten sonra ccleaner programını açın ve ‘cookies’ olarak bilinen geçici dosyalarımızı komple temizleyin.

Bilgisayarı yeniden başlatın ve işlerinize kaldığınız yerden devam edin. Virüssüz günler dileğiyle 🙂

Xp security tool 2010 kaldırma

Son birkaç gündür çoğu insanın bilgisayarına yüklenen xp security tool 2010 adlı sözde antivirüs can sıkmaya devam ediyor. Sahte alarm vermesinden tutunda bilgisayarınızdaki çoğu programın tam manasıyla çalışmasına engel olması insanların bir an önce bu menem şeyi kaldırmak için arayışlara girmesine yol açtı.  Bu tarz programların amaçları bellidir. Yazılım şirketine para kazandırmak. Hal böyle olunca onlarda sizin üzerinizden kendilerinin reklamını yapmaktadırlar. Peki bu programı nasıl kaldırabiliriz? Aşağıdaki adımları uyguladığınız takdirde saçma sapan antivirüs programı olan xp security tool 2010 bilgisayarınızdan kalkmış olacak.

Aslında kodları direkt burada vermeyi düşünüyordum ama notepad ile yapamayabilirsiniz diye hazır kodlardan oluşmuş .reg dosyasını paylaşmayı daha uygun buldum, exefix.reg dosyasını sağ tıklayıp kaydedebilirsiniz. Daha sonrada masaüstünüzde iken çift tıklayıp kayıt anahtarına ekle demeniz yeterli olacaktır. Son olarak Spyware Doctor programını indirin güncelledikten sonra bilgisayarınızı komple taratın.

Peki bu programın bulaşıp bulaşmadığını nereden anlayabilirim? Eğer tarayıcı ayarlarınız değiştiyse, ticari reklamlar görmeye başladıysanız, kendiliğinden internete bağlanıyorsa biliniz ki sizin bilgisayarınızda da xp security tool 2010 yüklü.

Kaynak