Youtube açılmıyor haziran 2010

Artık her ay sıkıntı çıkararak klasikleşen youtube açılmıyor sorunu haziran ayınıda es geçmedi. Son birkaç gündür açılmayan youtube için farklı çözüm önerileride olsa da her kafadan farklı ses çıktığına göre herkese göre değişik bir çözüm yolu var.Kimine göre comodo dns ile aşılırken;
156.154.70.22 ve 156.154.71.22 dns ayarlarına girebilirsiniz.
opendns’ten şaşmam diyenler için ; 208.67.222.222 , 208.67.220.220
Pardus DNS’lerinden haberiniz var mı? 193.140.100.210 ve 193.140.100.215
TUBITAK DNS’leri ile (193.140.100.210, 194.27.222.62)
Host dosyasındaki ip’leri değiştirin: 209.85.229.99 www.youtube.com ve 209.85.229.99 youtube.com
Yukarda bahsettiğimiz çözümlerden biri muhakkak işinizi görecektir. Ama sakın unutmayın birinin işine yarayan çözüm sizin işinize yaramayabilir.

Youtube nasıl girerim? Mayıs 2010

25 Mart’da bahsetmeye başladığımız youtube sorunları halen Türkiye’de malasef ki devam ediyor. Mart ayında yazdığımız youtube açılmıyor yazısında sadece birkaç saatlik siteye ulaşamam söz konusu idi. Bu sefer geçtiğimiz Nisan ayında bahsettiğimiz youtube açılmıyor nisan 2010 aldı sıkıntı mayıs ayında halen devam ettiğini farkettik. Eğer halen youtube neden açılmıyor diyorsanız google public dns kullanmanızı tavsiye eder, ayrıca yukarda verdiğimiz tüm yazıları altındaki yorumlarıyla beraber okumanızı tavsiye ederim.

Youtube neden açılmıyor?

Yazıyı okumadan evvel youtube açılmıyor haziran yazımıza göz atın! Son birkaç gündür devam eden youtube açılmıyor sorunu Türkiye’den erişmeye çalışan bazı kullanıcılarda halen devam ediyormuş. Geçtiğimiz şubat ayında da youtube açılmıyor 2010 problemi ile karşılaşmııştık o zaman host dosyalarında yaptığımız ufak değişiklik veya da google dns ayarları sayesinde çözmüştük. Anlattıklarımızı uygularsanız sorunu çözeceksiniz. Muhtemelen gene ip değişikliğinden kaynaklı bir sıkıntıdır ve sizin bilgisayarınızda eski ip’den bağlanmaya çalıştığı için erişemiyorsunuzdur. Çünkü youtube açılmıyor sorunu dile getiren çoğu forum ve blog’u incelediğimizde aynı evde bulunan bir bilgisayarın girip diğerinin girmemesi gibi sorunları okuyacaksınız. Yani youtube neden giremiyorum sıkıntısı bilgisayarınızdan kaynaklanıyor internet sağlayıcınızdan değil.

Youtube’un ülkemizde bu kadar popüler olduğunu bu şekilde daha iyi anlamış oldum. Açıkçası bu kadar insanın youtube giriş isteği beni hayli şaşırttı desem yeridir. Neticede güzel ülkemizde yasak olan bir siteye bile girilebilitesi ne kadar yüksek olduğunu tekrar tekrar görmüş olduk. Alexada şu an ülke sıralamamızda 4.sırada yerini almış durumda. Güzel ülkemin araştırmacı ve yılmaz halkının bu başarısını takdir ediyorum. Devekuşu misali kafanızı toprağa gömdüğünüz zaman sadece size gece oluyor diğer insanlar için hayat devam ediyormuş, keşke bunu herkes anlayabilse..

Youtube açılmıyor nisan 2010

Yazıyı okumadan evvel youtube açılmıyor haziran yazımıza göz atın! Geçtiğimiz 2 hafta önce hata veren youtube sayfası geçtiğimiz günlerde 8 Nisan 2010 tarihinde internet bakımından zengin ve güzel ! ülkemiz Türkiye’den ulaşılmada problem çekiliyordu. Youtube açılmıyor diye arama yapan kullanıcıların muhtemelen dns ayarlarından kaynaklanan problemden dolayı erişimi olmadı. Google dns ayarları yapmanız takdirde youtube sayfasına ulaşabilirsiniz.

Youtube açılmıyor!

Birkaç saattir youtube girebilenler karşılarında 500 Internal Server Error” veya “Http/1.1 Service Unavailable hatasını buluyorlar. Sıkıntıyı farkeden çoğu kullanıcı gerek twitter gerek facebook ve friendfeed gibi sosyal paylaşım sitelerinde ‘youtube down’ adlı iletiyi girmişler. Halen google‘dan net bir açıklama gelmemiş olmasına rağmen vidyo sayfalarının rahatlıkla gezilip izlenebildiği görülüyor. Sıkıntı sadece anasayfadan ibaret olup eğer direkt url ile giriş yaparsanız veyahut embed üzerinden bir aksilik olmadığını farkedeceksiniz.! Şu anlık sadece kullanıcı girişi gibi özelliklerden mahrumuz.